اقامت و مهاجرت به کانادا + هزینه و شرایط 2023 موسسه اصطهباناتی-همیار مهاجرت

بر اساس این موارد امتیازات افراد مشخص می شود و در نهایت ممکن است بتوانند ویزای کانادا را دریافت کنند. اکثر برنامه‌های کارآفرینی استان‌های کانادا مبتنی بر سیستم امتیازبندی هستند که برای واجد شرایط بودن برنامه و انتخاب از میان دیگر متقاضیان لازم است حداقل امتیاز مورد نیاز هر برنامه را کسب کنید. سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا شامل روش های مهاجرتی اکسپرس اینتری، برنامه های استانی و خوداشتغالی می شود. به عنوان مثال، امتیاز مهاجرت به کانادا در سیستم اکسپرس اینتری شامل سن، تحصیلات، سابقه کار، مدرک زبان و تطبیق پذیری مدارک می شود. همچنین، در وحله بعدی نیز داشتن جاب آفر و دعوت استانی در سیستم امتیاز مهاجرت به کانادا اعمال می شود. طبق آمار اداره مهاجرت کانادا؛ در سال 2019، این کشور 642 هزار ویزای تحصیلی صادر کرده است که این تعداد کانادا را در رتبه سوم بیشترین پذیرش تحصیلی پس از آمریکا و استرالیا قرار می‌دهد.

با توجه به اینکه مشاغل مناسب معمولاَ بر اساس معیارهایی مانند حقوق و درآمد در هر شغل، میزان فرصت های شغلی و میزان تقاضای بازار کار در آن شغل مورد توجه هستند، می توان فهرستی از بهترین شغل ها برای مهاجرت به کانادا را ارائه کرد. نکته حائز اهمیت این است که این ویزاها می تواند تا شش ماه زمان ببرد و لازم است فرد سریعا برای دریافت این ویزاها به منظور مهاجرت به کانادا از طریق تولد اقدام کند. اما فرد می تواند از طریق ویزاهای دیگری جهت به دنیا آوردن فرزندش وارد کشور کانادا شود.

به منظور مهاجرت به کانادا، ارائه نتایج از یکی از امتحان های آیلتس یا آزمون سلپیپ به منظور نشان دادن میزان مهارت در زبان انگلیسی، و ارائه نتایج از امتحان TEF برای ارائه میزان مهارت در زبان فرانسوی مورد نیاز است. اگر به دنبال پیشرفت شغلی هستید و می خواهید درآمدهای قابل توجه داشته باشید، کانادا می تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. به علاوه، با توجه به کمبود نیروهای کاری در کشور کانادا، صنایع و شرکت های مختلف در کانادا به شدت برای تأمین بخشی از نیروهای کاری خود به مهاجران تازه وارد وابسته هستند.

در فیلم اطلاعات کلی و بسیار مفید در خصوص مهاجرت به کانادا توسط مدیریت محترم مجموعه جناب آقای حسن رجبی برای شما توضیح داده شده است، می توانید فیلم را دیده و سپس مقاله را مطالعه نمایید تا ذهنیت مناسبی در انتخاب این کشور داشته باشید. ویزای توریستی کانادا می تواند برای یکبار ورود یا برای چند بار ورود به کانادا صادر شود. موفقیت ویزای توریستی مستلزم لحاظ ظرایف و نکات بسیاری است که دانش و تجربه‌‌ می طلبد. اگر می‌خواهید در مورد تجربه های مهاجرتی افراد موفق، بیشتر بدانید و یا اطلاعات مفیدی در مورد مهاجرت به کانادا به دست بیاورید، ما را در اینستاگرام دنبال کنید و از گفتگو های زنده و ویدیو های خبری ما بهره مند شوید. چرا که اخذ پذیرش از دانشگاههایکانادامخصوصا در رنکینگ متوسط آن با توجه به اینکه هزینه بر است با داشتن مدارک کار سختی نیست.

هزینه زندگی و اقامت در کانادا 2022

در واقع حداقل امتیازی سن که عدد 1 است برای سن 46 سال تعریف شده و بیشترین امتیاز بخش سن که عدد 12 می باشد برای محدوده سنی 18الی35 سال تعریف شده است. هیچ راهی وجود نداره که بتونم اقامت دائم بگیرم؟ میشه راهنماییم کنید.ممنون میشم. در صورتی پذیرش شما، دعوتنامه برایتان ارسال می گردد و روند اخذ ویزا را انجام دهید. بدین صورت بهترین راه ممکن برای اخذ مجوز مهاجرت به شماپیشنهاد داده خواهد شد.

می بایست برای شرکت در برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی که کانادا در نظر گرفته است اماده باشید. گپ تحصیلی به اندازه کمتر از 5 سال و البته با دلایل موجه، قابل پذیرش است. تمامی مدارک شخصی و هویتی مثل کارت ملی، شناسنامه و… را باید ارائه دهید. آیا شما هم به مهاجرت به کانادا فکر می کنید؟ احتمالا از آن جایی که در حال خواندن این مطلب هستید، پاسخ به این سوال “بله” است. اگر می‌خواهید بدانید دقیقا هر آیتم چه امتیازی دارد بهتر است جدول را چک کنید. با بررسی جدول می‌فهمید که از هر قسمت چند امتیاز گرفتید و چطور می‌توانید امتیازتان را بهتر کنید.

برای پر کردن این فرم باید تسلط کافی در زبان انگلیسی داشته باشد تا همه‌ی قسمت‌های فرم را به درستی پر کنید. همچنین تمامی قسمت‌های فرم را بر اساس مدارک دیگر خود تکمیل کنید و حتی یک قسمت را هم به دروغ یا با اطلاعات نادرست تکمیل نکنید. آفیسرهای سفارت روی این موضوع به شدت حساس هستند و اگر در فرم و مدارک شما مغایرتی را ببینند، درخواست را به طور کلی ریجکت می‌کنند. در این مرحله باید محل انگشت‌نگاری و مصاحبه خود را در سایت انتخاب کرده و برای مراجعه حضوری آماده شوید.

علاوه بر این‌ها مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل شرایط دیگری نیز دارد که برای اطلاع دقیق از آن‌ها باید با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت کنید. با ایجاد و شروع پروسه مهاجرتی از طریق برنامه اکسپرس انتری Express Entry استان های کانادا و یا برنامه PEQ استان کبک کانادا ، که بسیار مورد علاقه قرار گرفته دریچه مهاجرت تازه ایی به سوی این کشور گشوده شده که تا کنون بسیار پرطرفدار بوده است . همچنین برنامه های مهاجرتی جدید نظیر اقامت کانادا از طریق تحصیل در حوزه استان های آتلانتیک، مسیر ویزای کار برای رانندگان تریلر و تحصیل در مدارس کانادا تنها برخی از مسیرهای متعدد مهاجرت به کانادا است.

  • مدت زمان لازم برای بررسی درخواست معمولا بین ۱۵ تا ۱۷ ماه طول می‌کشد.
  • همچنین، به سختی می‌توان حامی خواهر یا برادر بود و اسپانسرشیپ این اعضا فقط در شرایط خاص ممکن است.
  • برای اینکه فرایند مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای کانادا را با موفقیت طی کنید، باید تمامی مراحل درخواست ویزا را به درستی و مطابق با استانداردهای کنونی اداره مهاجرت کانادا طی کنید.
  • زندگی در برخی از شهرهای کانادا برای افراد دانشجو هزینه سنگینی به همراه دارد.

متقاضی پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از نوع خرید بیزنس و راه اندازی و اجرای کسب و کار تجاری می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا درخواست دهد. تقریبا همه‌ی استان‌های کانادا دارای برنامه‌های مهاجرتی یا همان PNP مخصوص به خود بوده که اکثرا از نظر زیر برنامه‌ها و روش‌های مهاجرتی‌ شبیه به هم هستند و همانطور که ذکر شد عموما پیرامون جذب نیروی کار بین‌الملل و جذب سرمایه مجله خبری مهاجرت فعالیت دارند. حال ممکن است یک برنامه استانی در زیربرنامه‌ایی از خود طرح اشتغال دانشجویان فارغ‌التحصیل را شامل نماید، یا استان دیگری زیربرنامه‌هایی مربوط به افراد خود اشتغال را شامل نماید و… اما عموما کلیه این PNPها از یک سیستم مهاجرتی تحت قوانین اداره مهاجرت کانادا پیروی کرده و فقط برخی مناطق و استان‌ها مانند استان کبک هستند که برنامه مهاجرتی مختص به خود را دارند.

۳. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

نظام حقوقی کشورکانادابرای اخذ اقامت از طریق تولد نظام خاک میباشد و در زمره ی کشورهای محدودی محسوب میشود که از طریق تولد در این خاک اقامت و تابعیت را به فرد متقاضی اعطا میکند. اما در حال حاضر گرفتن ویزای ازدواج در کشورهای نعتبر دنیا امریست پیچیده و سخت و معمولا افرادی در این زمینه موفق میشوند که واقعا قصد ازدواج داشته و مدارک لازم و کافی در این جهت ارائه میدهد و صبوری کرده تا به موفقیت برسد. هزینه زندگی در کشور کانادا معمولاً از دو بخش عمده اجاره خانه و هزینه‌های روزمره زندگی تشکیل می‌شود. هزینه زندگی در شهرها و ایالت‌های مختلف کانادا متفاوت و متغیر است. همچنین هزینه اجاره خانه یا خرید خانه در هر ایالت با ایالت دیگر متفاوت است. مشکلات مشاوره مهاجرت تحصیلی به کانادا کم نیست و هر مرحله از این فرایند مهاجرتی باید به صورت بسیار دقیق بررسی شود.