روش های مهاجرت به ترکیه اخد شهروندی با ملک پذیرش دانشگاههای معتبر بین المللی ترکیه-همیار مهاجرت

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ترکیه ازدواج با یک فرد ترک یا فردی است که در ترکیه اقامت دائم را دارد. در صورت قبول کردن ازدواج شما از طرف دولت ترکیه، شما به مدت 3 تا 5 سال در کشور ترکیه اقامت داشته تا کشور ترکیه اقامت دائم این کشور را به شما بدهند. شرایط مهاجرت به ترکیه با توجه به اینکه فرد کدام یک از روش ها را برای مهاجرت و دریافت اقامت کشور ترکیه انتخاب می‌کند متفاوت خواهد بود. اما بعضی از شرایط کلی مهاجرت به این کشور در تمامی روش ها یکسان است. اصولا مقوله مهاجرت یک موضوع حقوقی است و متقاضیان در این مسیر با یک پروسه حقوقی سرو کار خواهند داشت. از تکمیل فرم درخواست تا انجام مصاحبه و همه و همه نیازمند اخذ مشاوره از یک وکیل خبره خواهد بود.

از راه های اقامت در ترکیه می توان از مسیر کاری و سرمایه گذاری نام برد. با توجه به کیفیت بالای دانشگاه های ترکیه افراد زیادی خواهان تحصیل و اقامت ترکیه به خصوص اقامت استانبول می باشند. کیفیت دانشگاه های ترکیه به حدی بالا است که بیش از 10 دانشگاه این کشور در رنکینگ جهانی QS قرار دارند. از دیگر مواردی که برای متقاضیان مجله خبری مهاجرت بسیار مهم و حیاتی می باشد این است که از کدام یک از روش هایی که پیش تر خدمت شما عزیزان بیان شد، می توان به تابعیت و یا اقامت دائم کشور ترکیه دست پیدا کرد.

البته خرید خانه در استانبول و مهاجرت به استانبول نیز متقاضی را به پاسپورت خواهد رساند. برای مهاجرت به استانبول از طریق تحصیل نیز خارجیانی که دوست دارند بین‌المللی شوند، می توانند اقدام کنند. مثلاً هزینه مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل ۸ الی ۲۵ هزار دلار است، در صورتی که هزینه مهاجرت به استانبول و ترکیه از طریق خرید خانه خانه و به نام کردن سند خانه، ۲۵۰۰۰۰ دلار می باشد. مهاجرت به ترکیه، اخذ اقامت و تابعیت این کشور، راه های اقامت در ترکیه و شرایط مهاجرت به ترکیه را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. همانطور که گفته شد یکی از روش هایی که بسیار سریع منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور ترکیه می گردد، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد. البته قابل ذکر است زمانی که ارزش ملک خریداری شده حداقل برابر با ۲۵۰ هزار دلار باشد منجر به تابعیت خواهد شد.

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه چیست؟

داوطلبان می‌توانند با ورود به سایت رسمی دریافت ویزای کشور ترکیه به صورت الکترونیکی با انجام سه مرحله ساده، ویزای خود را دریافت کنند. آنکارا، شهری با سازه‌های بسیار بلند، کمپانی‌های معروف و دیگر امکانات اقتصادی می‌باشد. این شهر که پایتخت کشور ترکیه نیز به حساب می‌آید، در سالیان اخیر همواره محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌های مختلف بوده است. دانشگاه بغازیچی برترین دانشگاه کشور ترکیه بر اساس آخرین رتبه بندی سایت Us News در سال 2021 می‌باشد. این دانشگاه دارای رتبه 24 در میان دانشگاه‌های آسیایی را دارا می‌باشد. دانشگاه بغازیچی با حدود 400 دانشجوی خارجی جزو دانشگاه‌هایی می‌باشد که دانشجویان خارجی را به سختی ثبت نام می‌کند.

به طوری که هزینه دانشگاه های خصوصی و نیمه خصوصی ترکیه از۵۰۰۰لیر تا۳۰۰۰۰لیر متفاوت خواهد بود اما رشته و مقطع تحصیلی در این مقدار تاثیر زیادی خواهد داشت. بیشترین هزینه زندگی در ترکیه صرف حمل ونقل ؛ رستوران وخرید و… می شود. متوسط هزینه زندگی در کشور ترکیه ماهانه برابر ۳.۴۶۰ لیر است که بر اساس محل زندگی و نوع خوراک و پوشاک و… این مقدار متفاوت خواهد بود. مردم کشور ترکیه با زبان ترکی استامبولی با هم صحبت می کنند که تفاوت زیادی با زبان ترکی آذری ما ندارد و عده ای از آنها با زبان کردی صحبت می کنند که بیشتر در مرکز یا جنوب این کشور هستند.

ترکیه، کشوری با مهاجرت آسان و آینده ای روشن

این شهر که در شمال کشور ترکیه واقع شده است میزبان مهاجران زیادی مانند اعراب می‌باشد. این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرها برای سرمایه‌گذاری در املاک شناخته می‌شود. کشور ترکیه، کشوری در قاره آسیا می‌باشد که دارای تنوع فرهنگی و جغرافیایی بالا می‌باشد. این کشور در آخرین آمار سال 2021 حدود 85 میلیون نفر جمعیت داشته است.

مهاجرت به ترکیه برای کار

اما در کشورهایی که از طریق سیستم خون اقدام به اعطای تابعیت می نمایند، لازم است پدر یا مادر فرد تابعیت کشور مذکور را داشته باشند. کشور ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که در اعطای تابعیت خود از سیستم خون پیروی می کند. در نتیجه متقاضیان مهاجرت به ترکیه که قصد تولد فرزند در کشور ترکیه را دارند، ابتدا باید از طریق روش سرمایه گذاری، خرید ملک و کار در ترکیه پاسپورت این کشور را دریافت نمایند تا فرزند ایشان نیز تابعیت ترکیه را دریافت نماید. در صورتی که والدین اقامت موقت یا اقامت دائم ترکیه را داشته باشند در صورت تولد فرزند در ترکیه، فرزند آن ها نیز همان نوع اقامت را در ترکیه خواهد داشت. استفاده از تجربه دیگران در مهاجرت به ترکیه برای کار، تحصیل و یا هر هدف دیگری از اتلاف وقت و سرمایه جلوگیری می‌کند. به‌عنوان‌مثال، تجربه نشان می‌دهد اگر قصد مهاجرت به ترکیه برای کار را دارید اول زبان ترکی را یاد بگیرید؛ زیرا یادگیری این زبان در کاریابی کمک شایانی به شما می‌کند.

کلیه متقاضیان کار در ترکیه نیاز به دریافت مجوز کاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی این کشور دارند. البته شایان ذکر است در اولین مرحله شخص متقاضی باید مراحل جستجوی شغل و مصاحبه را با موفقیت گذرانده و با یک کارفرمای ترک به توافق رسیده باشد. همزمان با دریافت مجوز کاری شخص، مدارک از سوی کارفرما نیز باید به اداره کار تحویل گردد. در این حالت ابتدا به فرد اقامت یک ساله اعطا می گردد که در صورت تمدید قرارداد کاری توسط کارفرما، مدت اقامت نیز تمدید می گردد. در چند سال اخیر مهاجرت به ترکیه از طریق کار و تحصیل، با اقبال فزاینده مهاجرین همراه بوده است. این در حالی است که عده دیگری مهاجرت به ترکیه از طریق برخی مهارت‌ها مثل آرایشگری و یا حتی به‌صورت قاچاق و پناهندگی را تجربه کردند اند.

دوست گرامی، بهترین روش بسته به شرایط اعضای خانواده بستگی دارد و شما برای این امر می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین موسسه استفاده نمایید و شرایط سن، تحصیلات، سرمایه و … برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه، دانشجوی خارجی باید در دوره ی یک ساله ی زبان ترکی شرکت کند و نمره ی قابل قبول در آزمون کسب نماید. همچنین باید مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک مقطع کارشناسی خود را با معدل بالای 15 ارائه نماید. آموزش در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی است و مدرک تحصیلی ارائه شده توسط این مدارس نسبت به سایر مدارس ترکیه معتبرتر است، همچنین تحصیل در این مدارس رایگان نبوده و متقاضی باید برای تحصیل در این مدارس شهریه پرداخت نماید.

  • تا آنجا که در طی چند سال اخیر، تعداد رستوران‌های ترک در سرتاسر دنیا افزایش یافته و مورداستقبال مردم واقع شده است.
  • به طور میانگین هزینه زندگی برای یک خانواده چهار نفره در ترکیه در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۳۰۰ دلار تخمین زده شده است.
  • کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه را دارند باید به زبان ترکی مسلط باشند در صورتی که در دانشگاه های خصوصی این کشور امکان تحصیل با زبان انگلیسی نیز وجود دارد.
  • لازم‌به‌ذکر است که در این روش نیز، حداقل مبلغ لازم برای خرید سهام ترکیه 2میلیون دلار بود که بعدها در سال 2017 کاهش یافت.