ریاست اداره مهاجرت وزارت کشور جمهوری ترکیه-همیار مهاجرت

در جدول زیر نرخ بیکاری و حداقل دستمزد ماهانه برای ساکنان هر یک از این کشورها با یکدیگر مقایسه شده است. در سال های اخیر نرخ مهاجرت ایرانیان به خارج از کشور روند صعودی قابل توجهی داشته است. هر یک از این افراد با مقاصد اهداف مختلف کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و غیره کشور را ترک کرده و تمایل به زندگی در کشورهای پیشرفته تر و استفاده از امکانات رفاهی آن کشورها را دارند. انتخاب مقصد همواره یک چالش مهم در زندگی علاقه مندان مهاجرت است. سنگاپور که آن را قلب اقتصادی آسیا لقب داده‌اند، جزیره‌ای کوچک در جنوب شرقی آسیا است که تنها 5 میلیون جمعیت دارد.

سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا

ویزای اجازه کار کانادا برای کارگران موقت، فارغ التحصیلان خارجی از دانشگاه های کانادا، بازرگانان و سایر افرادی که نیاز به کار در کانادا دارند، ایده آل است. بعد از اتمام تحصیل، می توانید به مدت یک سال برای جستجوی کار در المان بمانید. اگر در زمان تعیین شده کار مناسبی پیدا کنید، شرایط اقامت در آلمان را خواهید داشت. گزارش ها نشان می دهد که 54% از فارغ التحصیلان خارجی در آلمان موفق شده اند که در این کشور کار پیدا کنند و بمانند.

  • در نهایت، باید منتظر اعلام فهرست پذیرفته شدگان از طرف سفارت باشید.
  • سرمایه گذاری در برخی کشورهای دنیا برای رسیدن به سودهای کلان و ایجاد جهش در سبک زندگی همواره از قدیم مورد توجه سرمایه داران ایرانی و دیگر کشورها بوده است.
  • اگر تصمیم گرفتید با دو چمدان مهاجرت کنید، قبل از آن باید بدانید که از کجا می‌توانید وسایل ضروری مانند مبلمان، ملافه و وسایل آشپزخانه و ظروف را تهیه کنید.
  • اما در حال حاضر این قوانین در برخی از دانشگاه ها لغو شده است.
  • اداره مهاجرت کانادا مسیرهای مهاجرتی متفاوتی را براساس نیازها و شرایط متقاضیان ایجاد کرده است.

پیشنهاد ما جهت مهاجرت تحصیلی، در دوره های آکادمی و به ویژه مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. چون اولاً طولانی بودن دوره کارشناسی موجب می‌شود که دور بودن از خانواده و تنهایی، فرد را آزار دهد. دوما تحصیل در دوره کارشناسی هزینه بیشتری می‌خواهد تا تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا.

هزینه های زندگی و اقامت در کشور کانادا

به دلیل اینکه دانشجویان امکان کار تمام وقت ندارند، این ساعت ها طوری تنظیم می شوند که لطمه‌ای به تحصیل آنان وارد نشود. بعضی از مشاغل برای دانشجویان، داخل دانشگاه قرار دارد که اصطلاحاً به آن یا مشاغل دانشجویی می‌گویند. از دیگر مزیت های این مشاغل، رفت و آمد راحت و آسان دانشجو بین محل اقامت محل کار و کلاسهای درس می باشد. مدت زمان فرایند مهاجرت تحصیلی بستگی به کشور مورد نظر و مقطع تحصیلی دارد و متفاوت است.

معیارهایی که برای انتخاب ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت درنظر گرفته شده‌اند :

در صورتی که در انتخاب رشته و مرکز آموزی خود دقت کافی داشته باشید می توانید براحتی پس از فارغ التحصیلی در کانادا مشغول به کار شوید. بسیار دقت داشته باشید که رشته ای که در آن تحصیل می کنید مورد نیاز همان استان باشد و اینکه شانس کار بعد از تحصیل در آن استان را دارد یا خیر. نکته بعدی اینکه آیا اجازه کار بعد از تحصیل پس از گذراندن این دوره را دارید یا خیر.

به عنوان مثال آلمان و سوئد تا قبل از سال 2008 اصلا شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی کردند و برای سایر هزینه های دانشجویان خارجی هم کمک مالی در نظر میگرفتند. مجله خبری مهاجرت اما در حال حاضر این قوانین در برخی از دانشگاه ها لغو شده است. بورس به معنای این است که هزینه (فاند) تحصیل یا مقداری از آن توسط خود دانشگاه پرداخت می شود.

مطمئنا شما نمی‌توانید با جیب خالی یا بدون هیچ مهارت خاصی برای مهاجرت اقدام کنید. متاسفانه برخی از افراد، مهاجرت را با پناهندگی اشتباه می‌گیرند و تصور می‌کنند که با هر شرایطی می‌توانند به کشور دیگری مهاجرت کنند. ابتدا باید ما شرایطتون رو بررسی کنیم و با توجه به اون بهتون کشور مناسب رو پیشنهاد بدیم. تا زمانی که اعضای سفارت تصمیم جدید در مورد هزینه درخواست ویزا بگیرند، این هزینه‌ها ثابت و غیرقابل تغییر خواهد بود. همچنین ممکن است هزینه‌های ویزا برای شرکت‌کنندگان 25 ساله یا کمتر در سمینارها، کنفرانس‌ها، مسابقات ورزشی، فرهنگی یا آموزشی سازمان‌یافته توسط سازمان‌های غیرانتفاعی، سلب شود. با توجه به شرایط مربوطه، در مورد هر پرونده به‌طور جداگانه تصمیم‌گیری می‌شود.