ساختار دیزل ژنراتور چیست؟

روتور ژنراتورها مشابه استاتور آن ها از قسمتهای متعددی شرکت دیزل ژنراتور تشکیل شده است. دیزل ژنراتورها در مقایسه با سایر محصولات دارای مزایای متعددی هستند. با این حال او در ابتداي راه به بازده اي مطلوب نرسيد و موتور توليد شده اوليه صرفا از 25٪ بازده مفيد برخوردار بود، اما همين ميزان بازده نيز 2 برابر بهتر از ساير موتور ها بود. ابتدا نام مصرف کننده ها را لیست کنید. اگر میخواهید تا از نیاز به تعمیرات اساسی در دستگاه خود جلوگیری کنید، باید این خرابیها را شناخته و اقدامات مؤثری را در رابطه با آنها انجام دهید.

کاربرد دیزل ژنراتور

از برتری های این شرکت داشتن بیش از 6000 نمایندگی در سراسر جهان است. شرکت آذر موتور با داشتن کارشناسان متخصص، و نمایندگی همهی برندهای دیزل ژنراتور در ایران میتواند بهترین قیمت را برای خرید به شما ارائه دهد. خدمات پس از فروش نیز توسط شرکت (پیشرو صنعت آرین ماشین ایرانیان) در اقصی نقاط ایران بوسیله نمایندگی های این شرکت و نیز در صورت نبود نمایندگی با اعزام کارشناسان به محل مورد درخواست مشتری انجام می گردد. باتریها: در صورت عدم امکان تامین برق تجهیزات خاص توسط شبکه سراسری و یا ژنراتور، توان مصرفی اینگونه وسایل می بایستی توسط باتری تامین گردد. مهم نیست که کنتور برق شهر شما چند آمپر است یا چه امتیازی از اداره برق گرفته اید زیرا برق شهر پشتوانه شبکه داشته و به عنوان مثال ممکن است شما از یک کنتور 100 آمپر به اندازه 150 آمپر در لحظه توان مصرف کنید یا از یک کنتور 100 آمپر، 20 آمپر هم مصرف نکنید.

به عنوان مثال در نیروگا ه های آبی که نعداد دور چرخش محور آن ها به ترتیب 250 و 7/166 دور بر دقیقه می باشد، ژنراتورهای از نوع قطب برجسته و با تعداد قطب 24 و 36 به کار می روند. برای مثال حجم مخزن یک نمونه دیزل ژنراتور با توان حدود 50 کیلو ولت آمپر حدود 900 لیتر است که به میزان 8 ساعت می تواند کار کند . تا دروازه های ورود آب به توربین گردنده نیروگاه ، به اندازه ای که فرکانس هدف را تامین کند جابجا شده و میزان ورود آب به ورودی توربین ، کنترل شود. نظارت و حفاظت دیزل در برابر افزایش درجه حرارت آب خنک کننده.

قیمت دیزل ژنراتور

پمپ های آب تنها باعث ایجاد جریان آب می شوند و به این شکل آب در دسترس ما قرار می گیرد. ژنراتور دیزلی با ظرفیت های 5kw تا 50 kw در بازار برای مصارف خانگی به راحتی در دسترس است. دیزل ژنراتور در اندازه های مختلف: با توجه به پیشرفت مهندسی برق، ژنراتور دیزلی در سطح وسیعی پیشرفت کرده است و در اندازه های متنوع و با کاربردهای گوناگون در دسترس می باشند. عبارتهای کلیدی: قیمت دیزل ژنراتور- دیزل ژنراتور دست دوم- لیست قیمت ژنراتور- دیزل ژنراتور پرکینز- ژنراتور برق خانگی- موتور ژنراتور- ژنراتور- اجاره دیزل ژنراتور- اجاره دیزل ژنراتور در تهران- اجاره دیزل ژنراتور در کرج- خرید دیزل ژنراتور- فروش دیزل ژنراتور-دیزل ژنراتور دنا دیزل خرید, فروش, اجاره, سرویس و نگهداری,ساخت اتاق سایلنت (کانوپی) خرید و فروش انواع دیزل ژنراتورهای نو، واردات قطعات اورجینال دیزل ژنراتور کامینز. چون گستره قدرت دیزل ژنراتورهای کاتریپلار بالا است، از آنها برای مصارف خانگی و شرکت های کوچک استفاده نمی شود.

انواع دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورهای چون راندمان بیشتری دارند قدرت کمتری دارند و صدای کمتری هم تولید می کنند. یکی از نکات بسیار مهم در زمان خرید هر دستگاهی از جمله ژنراتورهای دیزلی کامینز توجه به مشخصات فنی دستگاه است. این نوع سوخت در مقایسه با دیگر سوخت ها مانند بنزین یا دمای بالاتری سوزانده می شود و از این طریق کارآمدتر و قدرت بیشتری برای ژنراتور فراهم می کند. در چنین مواقعی معمولا یک نقص مکانیکی مانند گیر کردن شانه گاز پمپ فارسونگا، خرابی سنسور پیکاب یا گاورنر، بر هم خوردن تنظیمات ECU سبب بروز چنین مشکلی میشود که حتما باید توسط یک متخصص تعمیر شود.دستگاه را روشن نکنید تا تعمیر انجام شود. با وجود تمام این موارد، مسائل و نکاتی وجود دارد که کارشناسان متخصص در این حوزه میتوانند به شما در این رابطه جزئیات بیشتری ارائه دهند.

مزایای یک دیزل ژنراتور بسیار زیاد است.

این بیمارستان باید دارای ویژگیهایی از جمله ساخت در کوتاهترین زمان ممکن، داشتن توانایی حمل آسان، قابل استفاده بودن در مناطق بلند و باز، داشتن تمام امکانات برودتی، حرارتی و مورد نیاز باشد. در نتیجه به محض ایجاد خستگی عمر آنان تمام می شود. این شرکت 150 ساله در سوئد متولد شده است. مزایای یک دیزل ژنراتور بسیار زیاد است. بنابراین، یک پشتیبان مانند موتور های دیزل ژنراتور می تواند بسیار پر اهمیت باشد. می توان از آنها برای تهیه طیف وسیعی از برنامه ها مانند مدارس ، بیمارستان ها ، کارخانه ها و خانه ها استفاده کرد. مطابق با عدد به دست آمده اقدام به تهیه دیزل ژنراتور نمایید. در برخی موارد دیده شده که خریداران در هنگام تهیه ی دیزل ژنراتور فقط به بحث قیمت دیزل ژنراتور توجه داشته و نیازهای آتی دستگاه را در نظر نمی گیرند. KVA کاوا: بسیاری از افراد بر این باورند دیزل ژنراتور با قدرتی کمتر برای مصارف برق اضطراری مناسب تر می باشد، دلیل آن اینست که این نوع دیزل ژنراتور به صورت پاره وقت و در مواقع قطعی برق مورد استفاده قرار می گیرد، اما در واقعیت اینگونه نیست و اکثر خریداران دیزل ژنراتور دچار اشتباه می شوند این اشتباه خریداران منجر به خسارت هایی به دیزل ژنراتور و همچنین دستگاه های متصل به آن میشود.

دیزل ژنراتور چیست

همه چیز در مورد انتخاب دیزل ژنراتور مناسب: یکی از مهم ترین تصمیماتی که مسئولان واحد فنی برای تامین برق تاسیسات خود میگیرند انتخاب مناسب یک دیزل ژنراتور است زیرا در صورت عدم انتخاب مناسب، یک مولد برق همانند دیزل ژنراتور می تواند خسارت های گزاف و جبران ناپذیری را به پروژه ها بزند. همه ی ما با شرکت بنز آشنایی داریم. هر رتبه بندی با ساعت و ضریب بار محدود می شود. این رتبه بندی قابل اجرا بر روی تمامی ژنراتورها نیست. کنترل ژنراتور: شامل کنترل تمامی پارامتر های دخیل در ژنراتور است که شامل ولتاژ، جریان و فرکانس است. اینونسیس ریل گروپ در زمینه طراحی و ساخت و ادغام تجهیزات مرتبط با خطوط ریلی شامل تجهیزات مورداستفاده برای اتوماسیون، کنترل موارد مختلف و علامتدهیهای مختلف فعالیت میکند. امروزه در بخش های مختلف خانگی، صنعتی ، تولید و .

دیزل ژنراتور دائم کار (Contentious) : این ژنراتور ها به گونه ای طراحی شده اند که مدام در حال برق رسانی به مصرف کننده می باشند. گاهی اوقات تابلو را می توان به گونه ای طراحی کرد تا به مجموعه ای برای تغذیه توان از شبکه برای انجام آزمایش بار اجازه دهد. پشتیبانی شبکه و ارسال به شبکه های انرژی از دیگر مزایای بهره مندی از دیزل ژنراتور ها می باشد. حتی بسیاری از فروشندگان ، هزینه ارسال را به همراه هزینه واحد خریداری شده حساب میکنند. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا کاربرد انواع دیزل ژنراتور و برندهای موجود در بازار را بررسی کنیم. در این مقاله با انواع دیزل ژنراتورها آشنا می شوید. از آنجاییکه ژنراتور برق را در لحظه تولید می کند و پشتوانه ای مانند شبکه برق شهری ندارد لذا در محاسبه توان ژنراتور باید کلیه مصرف های لحظه استارت ( استارت اولیه) را در نظر بگیریم.

در برخی از موتور های تراکتور و کمباین، در ورودی پیش صافی یک توری نیز وجود دارد که ذرات درشت (مانند کاه و کلش و غیره) را می گیرد. سالنها و تالارهای با بیش از 20 نفر ظرفیت بالای درهای خروجی و در راهروهای خروجی مننتهی به فضای آزاد. هر لیتر سوخت 0.73 کیلوگرم کربن خالص ، 2.6 کیلوگرم دی اکسید کربن آزاد شده در هر لیتر سوخت دیزل دارد. این ژنراتورها این را در جو آزاد می کنند و کیفیت هوا را در مناطق نزدیک به طور قابل توجهی کاهش می دهند. کاربرد اصلی دیزل ژنراتور در مواقعی است که دسترسی به برق شهری امکان پذیر نیست و گاهی هم برای کاهش هزینه های مصرف انرژی بکار می رود. در اماکنی که بدلیل دوری از خطوط سراسری برق یا بدلیل اقتصادی، امکان استفاده از شبکه برق سراسری وجود نداشته باشد از ژنراتورهای دائم کار استفاده می شود.

در حالی که ژنراتورهای بنزینی مزایایی را ارائه می دهند، ممکن است خروجی قدرت مورد نیاز برای برنامه های تجاری را ارائه ندهند. ممکن است هر از گاهی با ژنراتوری مواجه شوید که پایانه یا موتور متفاوتی نسبت به نمونه اولیه دارد. ساخت انواع خودروهای سبک و سنگین از فعالیت های این شرکت است. از نظر طول عمر، یک موتور دیزلی عمر طولانیتری دارد. به طور کلی ، موتورهای دیزلی بیشترین بازده گرمایی را نسبت به هر موتور احتراق داخلی دارند ، که به شما امکان دستیابی به درصد تقریبی بازده کارنو را می دهد. اولین موتورهای دیزل با دور بالا توسط این شرکت اختراع شده است. اگر می خواهید یک دیزل ژنراتور خوب سفارش دهید، شرکت کیادیزل بهترین انتخاب است. تعادل بسیار خوب به منظور عملکرد روان و بدون لرزش (Vibration-free) با سطح صدای کم از ویژگی های این مدل است.

اما این ظرفیت ها بسته به سازنده متفاوت است و باید از برگه اطلاعات تولید کننده گرفته شود. ساختار و تجهیزات صفحه کنترل (تابلو برق) مجموعه دیزل ژنراتور متفاوت است، و همچنین استفاده و محتوای نگهداری نیز متفاوت می باشد. این انرژی مکانیکی سپس یک میل لنگ را چرخانده و برق تولید می کند. سپس رتور مربوط به ژنراتور به وسیله یک محرک اصلی چرخانده می شود ،تا یک میدان مغناطیسی دوار در ماشین به وجود آید. اگر نیاز به کار در مدت زمان بیشتر باشد، ژنراتورها از ژنراتورهای استندبای طراحی می شوند. ژنراتورهای مورد استفاده در تنظیمات تجاری از 8 کیلو وات تا 2000 کیلو وات متغیر هستند. به عنوان مثال، تنها یک یا دو دستگاه ممکن است در دورههای کم بار فعال باشند و در نتیجه راندمان سوخت را افزایش دهند.

فیلترهای سوخت باید در فاصله های زمانی مشخص شده به دلیل بخار آبی که در مخزن سوخت جمع شده و متراکم می شود تخلیه گردد.در صورت عدم استفاده از سوخت و تعویض آن در عرض سه تا شش ماه، ممکن است به طور منظم آزمایش و پرداخت سوخت مورد نیاز باشد. سوختهایی که موتور دیزل ممکن است برای احتراق استفاده کند شامل گاز طبیعی ، الکلها ، بنزین ، گاز چوب و گازوئیل است. محصولات و سرویسهای شاخص ارائهشده توسط این شرکت شامل قطار سریعالسیر برقی چند واگنی AGV، سامانه قطار تندروی فرانسه (TVG)، قطار خود گرانشی الکتریکی یورواستار ای ۳۰۰ (Eurostar e300)، قطار مسافربری سریعالسیر SNCF TGV M و قطارهای سریعالسیر نیوپندولینوی (New Pendolino)، قطارهای مورداستفاده در مناطق بینشهری، حومه شهر، مترو ترامواهای سیتادیس (قطارهای برقی زمینی شهری) میشوند.

استاتور، قسمتی از ژنراتور است که ثابت است و شامل بدنه، هسته و سیم پیچ ها می باشد. به ترکیبی از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی برای تولید انرژی الکتریکی دیزل ژنراتور گفته می شود. بدین طریق می توان نور و انرژی برق را به خانه ها، کسب و کار ها، مدارس، بیمارستان ها، هتل ها و بسیاری از جاهای دیگر انتقال داد. حالت آماده به کار اضطراری (ESP) و توان محدود زمان (LTP) برای برنامه های آماده به کار ، پیوسته (COP) و قدرت با نرخ اولیه (PRP) هنگامی که به عنوان منبع اصلی برق استفاده می شود. دیزل ژنراتور اضطراری زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که برق شبکه قطع شود.

هم چنین به عنوان منبع تغذیه اضطراری، برای مواقعی که برق شبکه قطع شود، مورد استفاده قرار می گیرد. با چرخیدن روتور یک میدان مغناطیسی در حال حرکت بر روی استاتور تولید می شود که موجب اختلاف ولتاژ بین سیم پیچ های استاتور و در نتیجه تولید جریان متناوب در خروجی دیزل ژنراتور می شود. هر موتور ژنراتور گازی از 4 قسمت تشکیل شده است 1- موتور احتراقی با سوخت گاز 2- ژنراتور مولد برق 3- شاسی نگهدارنده سیستم 4- تابلوی فرمان و قدرت که در این بین مهم ترین بخش آن موتور احتراقی با سوخت گاز طبیعی یا همان CNG می باشد. قدرت موتورهای ساخت این شرکت بین ۸۰ تا 700 kVA است.

نیروگاه های ما با موتورهای سنگین کامینز که به دلیل کارایی سوخت و قابل اعتماد بودن شهرت دارند، عملکردی را ارائه می دهند که مشتریان برای دستیابی به بازده بهینه سرمایه خود به آن نیاز دارند. این روش عملکردی است که عموماً به وسیلهٔ یک بخش سومی که عملکرد ژنراتور را مدیریت میکند و با اپراتور سامانه ارتباط برقرار میکند، انجام میگیرد. انواع سوخت رسان انژکتور، فیلتراسیون، سامانه های کنترل قدرت و دیزل ژنراتور از محصولات شرکت کامینز هستند. موتورهای دیزلی نسبت به موتورهای بنزینی مصرف سوخت بیشتری دارند. موتورهای دیزل ژنراتور با انواع سوختهای مختلف از جهت موقعیت مکانی و پیکربندی، سازگار است و به سادگی موتورهای جرقه زن هستند. ژنراتورها براساس برنامه دارای رتبه بندی مختلف هستند ، چهار رتبه بندی اصلی وجود دارد. سپس آنها را به دودسته ی سه فاز و تکفاز تقسیم بندی کنید. بعد از فهرست برداری از مصرف کننده ها و دسته بندی آنها بر اساس سه فاز و تک فاز بودن آنها، به پلاک، برچسب یا محل درج مشخصات الکتریکی آنها مراجعه کرده و میزان شدت جریان مصرفی بر حسب آمپر (A) آنها را یادداشت میکنیم.