صرافی کوینکس Exchange Coinex -ایران ارز دیجیتال

صفحه Terms of Services صرافی کوینکس در جزیره سیشل است.و نکته جالب تر این است که در لینکدین صرافی کوینکس موقعیت جغرافیایی کشور هنگکنگ بیان شده است. میلیون ها دلار از سرمایه ایرانی های این صرافی بلوکه شد و صدای این کاربران به جایی نرسید! کوینکس سناریوی آشنا برای کاربران ایرانی! علاوه بر این CoinEx امکان استفاده از قابلیت آلارم که یک سیستم هشدار برای اطلاع رسانی فعالیت های حساب کاربری می باشد را برای کاربران فراهم می کند. صرافی داماهی پی علاوه بر خرید بیت کوین که در صرافی کوینکس و مانند آن مورد استفاده قرار میگیرد به شارژ حساب پرفکت مانی نیز میپردازد. از پرفکت مانی برای انجام خرید های آنلاین بین المللی، دریافت حقوق دلاری و یا تبدیل دلار به یورو استفاده کرد.

پس از بررسی های داخلی، صرافی مبلغ مورد نیاز را به یک آدرس کیف پول مجازی (مثل کیف پول Coinbase یا Coinpayments) واریز می کند. در بررسی ارز صرافی کوینکس که CET نام دارد به نکته مهمی برخورد کردیم! برای کار کردن در صرافی های ارز دیجیتال شما نیاز به مراجعه حضوری به صرافی ندارید و تمام مراحل به صورن آنلاین انجام می شود. یعنی از زمان خرید شما باید این توکن 90 برابر رشد کند تا شما تازه به نقطه سربه سر خرید برسید.

در بررسی گیتهاب کوینکس متوجه می شوید که تمام کدهای صرافی کوینکس توسط یک نفر نوشته شده صرافی کوینکس است. درحالی که در وب سایت صرافی کوینکس، 332 میلیون دلار نوشته شده است! در ظاهر بنظر می رسد سیاست اصلی صرافی کوینکس خدمات به کشورهای تحریم شده باشد. کشور ایران تحریم می باشد و در لیست کشورهای تحریم شده OFAC وزارت خزانه داری امریکا قرار دارد؛ یعنی کشورهای دیگر اجازه ارائه خدمات مالی به ایران را ندارند! هزینه های برداشت در صرافی کوینکس به چه میزان است؟ عدم شفافیت در مشخص کردن موقعیت جغرافیایی یک صرافی متمرکز، علامت سوال بزرگی است که مدیران این صرافی باید به آن جواب دهند! و این موضوع زنگ هشداری است برای کاربرانی که در این صرافی فعالیت می کنند.

کوینکس سناریوی آشنا برای کاربران ایرانی!

یکی از دلایل این روشن بینی هم اتفاقات تلخ گذشته و بارها بلوکه شدن پول ایرانیان توسط صرافی های خارجی است؛ برای مثال چند سال قبل یک صرافی خارجی به نام بیترکس، خدمات مشابه صرافی کوینکس را ارائه میداد و بعد از مدت کوتاهی پول تمام ایرانیانی که در این صرافی وجود داشت را بلوکه کرد و تا به امروز اثری از سرمایه های از دست رفته مردم وجود ندارد. به همین دلیل بهتر است سرمایه زیادی در حساب صرافی خود ذخیره نکنید و با استفاده از فرایند برداشت از Coinex دارایی های خود را به یک کیف پول شخصی امن انتقال دهید.

البته در ایران نمی توان به سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال صرافی گفت، زیرا فقط یک واسط بین کاربران ایرانی و صرافی های بین المللی هستند که در آنها ریال مورد پذیرش نیست. مدیر صرافی کوینکس در توییتی اعلام کرد که محدودیت از سوی این صرافی نیست و از سوی کشور ایران فیلترینگ انجام شده است. اما در کمال ناباوری بدون اطلاع قبلی حساب کاربران ایرانی رو مسدود کرد. حتماْ کد بکاپ نرم افزار را در جایی یادداشت کنید و از آن نگهداری کنید. اگه صاحب توکنی هستید یا هولدر یک توکن هست و میخواین این ارز با لیست شدن رشد قیمتی داشته باشید میتونید به لیست شدن اون در صرافی کوینکس کمک کنید. حتی زمانی برای خروج داراییها را به کاربران ایرانی این صرافی نداد. پس از اعلام اجباری شدن احراز هویت در بایننس بسیاری از کاربران ایرانی به دنبال صرافی جایگزین بودند که همانطور که در مقاله صرافی های جایگزین بایننس عرض کردیم صرافی کوینکس مشکلی با ایران ندارد و حتی به کاربران ایرانی اجازه احراز هویت با مدارک ایرانی خود را نیز می دهد، پس از این بابت مشکلی با صرافی Coinex نخواهید داشت اما پیشنهاد میکنم تا زمانی که نیاز به احراز هویت پیدا نکرده اید احراز هویت نکنید.