علل مهاجرپذیری کانادا بررسی دلایل مهاجرت به کانادا-همیار مهاجرت

آیا کشور مربوطه می‌تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد و نیازات شما را بر طرف کند. در این مورد شما بهتر است که در مورد استان و یا منطقه مناسب خود که با شرایط شما در یک راستا می باشد مشورت داشته باشید. این امر در ابتدا مشخص می کند که کجا برای مهاجرت شما بهتر است. اطمینان حاصل کنید که شما صلاحیت مجله خبری مهاجرت شرایط برنامه نامزدی استانی مورد نظر خود را دارید. برخی از برنامه های نامزدی استانی در کانادا مهاجرانی را که دارای تجربه کاری خوبی در مشاغل مورد تقاضا باشند را در اولویت قرار می دهند. همچنین شما این امکان را نیز دارید که با همسر و یا خانواده خود تحت برنامه نامزدی استانی به کانادا مهاجرت کنید.

انواع روش های مهاجرت: ویزای شینگن

به مرور زمان و با طی کردن مراحل قانونی و فراهم نمودن شرایط مناسب شما می توانید اقامت دائم کشور مدنظر خود را دریافت نمایید. احتمالاً تاکنون به فکر مهاجرت افتاده‌اید و یا این سؤال برای شما پیش آمده است که مهاجرت چیست و کشورهای مهاجرپذیر کدام‌اند؟ در واقع مهاجرت نوعی اقامت است که مردم کشور مبدأ در یک کشور مقصد انجام می‌دهند و در آن جا ساکن می‌شوند. این مردم در کشور مقصد اقامت دارند اما بومی آن کشور محسوب نمی‌شوند و در واقع می‌توان گفت که شهروند آن کشور به حساب نمی‌آیند. اما در برخی از کشورهای مهاجرپذیر شرایطی وجود دارد که پس از سال‌ها می‌توان اقامت دائم و یا حتی شهروندی آن کشور را نیز اخذ کرد. بسیاری از کشورهای دنیا سیاست‌هایی در قبال مهاجران دارند. برخی از کشورهای دنیا مهاجرپذیر هستند به همین دلیل سالانه بسیاری از ایرانی‌ها به این کشورها مهاجرت می‌کنند.

در بخش بعدی مطلب مهاجرت چیست نگاهی به وضعیت اقامت ایرانیان در جهان می‌اندازیم. بر اساس آمار جهانی، تعداد دانشجویان بین‌المللی در جهان از رقم 2 میلیون نفر در سال 2000 میلادی به رقم 3/5 میلیون نفر در سال 2017 میلادی رسیده است. تنها طی ده سال (از سال 2007 تا 2017)، تعداد دانشجویان بین‌المللی در جهان حدود 71 درصد افزایش یافته است و از 3 میلیون نفر به 3/5 میلیون نفر رسیده است. پیش بینی می‌شود که در صورت تداوم رشد سالیانه جمعیت دانشجویان بین‌المللی، تعداد آنها تا سال 2030 دو برابر شود و به 10/2 میلیون نفر برسد. در بخش بعدی مطلب مهاجرت چیست نگاهی به آمار دانشجویان ایرانی خارج از کشور می‌اندازیم. اگر شما بین سنین پنج تا ده سالگی زیانی را یاد نگرفتید دیگر زبان شما خوب نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز برنامه نامزدی استانی کانادا

اما در صورت موفقیت، این روش مهاجرتی می تواند پاداش آور باشد و بسیاری از کشورها پس از سه سال موفقیت متوالی در تجارت اجازه اقامت دائم را می دهند. از دیگر شهرهای مشهور و عالی انگلیس برای زندگی می‌توان به منچستر، لیورپول، بیرمنگام، بریستول، ناتینگهام و… تعریف کوتاه از مهاجرت از طریق خانوادگی این است که شخصی که دارای شهروندی یا در کمترین حالت، دارای اقامت دائم کشوری بوده، می‌تواند به واسطه اقامت یا شهروندی خود، برخی از اعضای خانواده‌اش را با خود نیز ببرد. حال شاید کشورهایی باشند که این طرح را فقط با داشتن شهروندی برای شخص ممکن سازند و البته بالعکس این قضیه نیز صادق است؛ مثلا در بسیاری از انواع ویزاهای موقت کاری یا تحصیلی و… در کشورهای مهاجر پذیر از جمله کانادا و استرالیا امکان همراهی خانواده با شخص متقاضی وجود دارد؛ هرچند که نوع اقامت شخص هنوز دائم نشده است! بنابراین در این مورد قوانین کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است.

  • اما اگر می‌خواهید مهاجرت به آمریکا داشته باشید، از آنجایی که محدودیت ایرانیان برای مهاجرت به آمریکا بسیار زیاد است، تحصیل می‌تواند بهترین روش محسوب شود، چرا که آمریکا دانشگاه‌های بسیار عالی دارد.
  • با مهاجرت به کشورهای خارجی، افراد می توانند فرزندان خود را در جامعه بهتری پرورش دهند و فرصت های مناسبی در اشتغال، تحصیل، فرهنگ، آزادی برای آن ها ایجاد کنند.
  • به دلیل اینکه فقط صرفا پول به کشور وارد نمی شود بلکه در کنار تاثیر اقتصادی از لحاظ اجتماعی و فرهنگی نیز اثرات مثبتی دارد.
  • این روش که در کشورهایی مانند مجارستان، اسلواکی، لهستان، آلمان و… مرسوم است، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به اروپا می‌باشد.
  • زیرا سابقه خلاف در این‌باره را دارید و کشور دیگری نمی‌تواند به شما اعتماد کند.

اما افرادی که به دنبال روش‌های مطمئن تر با شانس قبولی بالاتری هستند، بهتر است به دنبال روش‌هایی باشند که از ابتدا به آنها اقامت اعطا شود. در چند سال اخیر بسته با قانون هر کشور اسپانسر شخص دیگری نشده باشد؛ حال کشوری شرط 5 سال دارد، کشوری دیگر شرط 3 سال و… کارفرمایان معمولا از بین اولویت‌های ذکر شده در بند قبل اینطور عمل نکرده که شما را به صورت ندید و با عدم اطمینان خاطر به عنوان نیروی کار پذیرفته، ریسک کرده و دردسرهای پروسه صدور مجوز کاری را برای شما طی نماید.

مهاجرت به آمریکا