مقصد جدید پزشکان ایرانی لو رفت!

اکثر پزشکان و دندانپزشکانی که قصد مهاجرت کاری دارند، معمولا به کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، انگلستان، نیوزلند، آمریکا، آلمان، اتریش، و سایر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا فکر می کنند و کم تر کسی به فکر کار در کشورهای دیگر جهان می افتد. برای استخدام نیروی کار محدودیتی وجود ندارد اما مانند هر کشور دیگر شرایطی برای استخدام افراد وجود دارد که زیر نظر وزارت منابع انسانی و کار عمان صورت می گیرد. این موضوع مهاجرت کاری را به محبوبترین روش مهاجرتی به کشور عمان تبدیل کرده است. همانطور که پیشتر به این موضوع اشاره کردیم، داشتن گواهی سلامت صادر شده توسط بیمارستانهای عمان برای دریافت اقامت عمان ضروری است. ✅ شرایط مهاجرت به عمان برای پزشکان و پرستاران چگونه است؟ در خصوص کار پزشکان ایرانی در کشور عمان باید گفت که وزارت بهداشت عمان، لیست تعداد پزشکان مورد نیاز خود از کشورهای مختلف را ارائه می نماید. عمان از ثبات اقتصادی و سیاسی مطلوبی برخوردار است و با توجه به اینکه ریال عمان واحد پول این کشور است، به عنوان یکی از معتبرترین واحدهای پولی در دنیا محسوب می شود.

مهاجرت به عمان با سرمایه گذاری

ریسک مصادره اموال در عمان برابر با 3 است که در میانه بازه تعریف شده برای این شاخص قرار دارد. قیمت ملک در عمان، هزینه زندگی در عمان بایستی ، قبل از شروع تجارت و کسب کار در عمان به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. هزینه اخذ ویزای کار؛ برای دریافت هزینه ویزای کار عمان مبلغ 20 ریال عمان باید پرداخت شود که ممکن است تغییر کند. با این وجود، نام برخی از مشاغل در لیست اکثر سالها تکراری است. لذا، توصیه می شود که با اطلاع کامل و براساس موقعیتی که پیش رو دارید، اهداف و نیاز خود از کمپانی در این کشور را به صورت دقیق انتخاب کنید.

در صورت داشتن تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز عمان شانس استخدام شما وسط کارفرمایان عمانی بالاتر میرود. در این لیست کشور عمان با نرخ سرمایهگذاری 3، جزو کشورهای با نرخ مصادره پایین قرار گرفته است. مؤسسه حقوقی بین المللی سفیران قصد دارد تا اطلاعات لازم را جهت مشاوره در اختیارتان قرار دهد. این کشور با مساحت 309،500 کیلومتر مربع در جوار کشورهای امارات، عربستان و یمن قرار داد و از سه جهت شمال، شرق و جنوب به دریا اقامت عمان منتهی شده است.

اقامت عمان با خرید ملک

اما اغلب اشخاصی که مایلند از شرایط زندگی در کشور عمان استفاده کنند، خرید ملک و یا خانه به خصوص در پایتخت آن را اولویت نخست خود قرار می دهند. شما با ثبت کمپانی در یکی از سه محدوده آزاد کشور عمان از این امکان برخوردارید که معاف به پرداخت مالیات تا مدت پنجاه سال باشید و در نتیجه، این امر سبب می گردد که بهترین شرایط زندگی در کشور عمان برای شما فراهم شود. با توجه به موارد بیان شده، هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای همسایه همچون امارات معقولانه و با صرفه تر است. به جز موارد عنوان شده، رستوران ها در این کشور بخش اعظمی از بودجه یک خانواده را شامل می شوند و بایستی برای حمل و نقل، هزینه بسیاری را هم متقبل شوید.

لیست این مشاغل هر ساله بهروزرسانی میشود.

همانطور که در بالا نیز اشاره شده، کشورهای عربی از جمله عمان عموماً اقامت دائم و تابعیت به مهاجران خارجی اعطا نمی کنند. این مرحله دو روز زمان میبرد و هزینه ساخت مهر برای ثبت شرکت در عمان 50 ریال عمان است. در واقع به او تنها اجازه داده میشود نهایتا 70 درصد از شرکت را از آنِ خودش کند. لیست این مشاغل هر ساله بهروزرسانی میشود. ذکر این نکته حائز اهمیت است افراد با مشاغل ذکر شده میتوانند درآمد بسیار بالاتری از سایر تخصصها در کشور عمان کسب کنند. از میان مشاغل پرتکرار در این لیست میتوان به پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و متخصص آی تی اشاره کرد. با توجه به نرخ بیکاری کشور عمان که روندی نزولی را طی میکند، میتوان گفت که سیاست های عمان در رابطه با موقعیت کاری بسیار جواب داده است به طوری که گویا با آن مقابله نموده است.

اقامت عمان برای ایرانیان

هزینه فوق در عمان در مقایسه با دیگر کشورها به مراتب کمتر خواهد بود. سن متقاضی؛ برای نیروی کار بیش از 21 سال و کمتر از 60 سال باید باشد. یکی از شرایط مهاجرت به عمان به روش ازدواج این است که شخص تبعه عمان باید بیشتر از بیست سال سن داشته باشد. در صورت ازدواج با تبعه کشور عمان افراد میتوانند شهروندی این کشور را به دست آورند. خیر، از طریق خرید ملک در عمان نمی توان اقامت این کشور را کسب کرد.

در مجموع مهاجرت به روش سرمایه گذاری در این کشور به سه صورت انجام می گیرد. متقاضیانی که مایلند از شرایط زندگی در کشور عمان با تهیه اوراق فوق و سرمایه گذاری در بورس بهره مند شوند، بایستی به این نکته دقت بسیار داشته باشند که این شیوه سبب دریافت اقامت دائم شخص در کشور عمان نخواهد شد. نزدیک به 30 نوع اقامت در کشور عمان وجود دارد که ما در اینجا به چهار مورد از پرکاربردترین آنها یعنی اقامت کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و آزاد می پردازیم. چنان چه مایلید سرمایه گذاری و یا تجارت خود را در این کشور از طریق سرمایه گذاری فوق گسترش دهید، شما نیازمند حساب بین المللی هستید که افتتاح آن به راحتی مقدور نخواهد بود. عمان در چند سال اخیر یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی در بین متقاضیان ایرانی بوده است. اخیراً در کشور عمان سن بلوغ برای ازدواج بالاتر رفته است. فرد متقاضی اقامت از طریق ازدواج باید مجرد باشد؛ به این صورت که یا اینکه ازدواجی نداشتند و یا اینکه طلاق گرفته باشند و گواهی طلاق را داشته باشند.

در گام بعدی، شخص متقاضی بایستی در یکی از معتبرترین بانک های این کشور، سرمایه نخست کمپانی خود را قرار دهد. امروزه سرمایه گذاری در عمان و دریافت اقامت عمان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لذا شما می توانید به راحتی سرمایه گذاری خود به روش ثبت شرکت در کشور عمان را انجام دهید. ثبت شرکت و اجازه اقامت در این کشور، فرصت خوبی برای مهاجران خارجی است. در سال های اخیر صنعت گردشگری نیز رونق زیادی داشته است.

حملهدارها، بازار گردشگری ایران را با داشتن رقبای بزرگی چون روسیه، ترکیه و هند، بیش از دو دهه است که آزار میدهند. کشور عمان به دلیل ارزش بالای پولملی نسبت به دلار آمریکا، مقصدی بسیار مناسب برای افراد دارای تخصص و سرمایه گذاران است. دوم ویزای اقامت برای همراهان و اعضای خانواده شخصی است که متقاضی کار در عمان باشد. 3) به منظور اثبات استطاعت مالی، فرد متقاضی بایستی پرینت گردش مالی چند ماهه پایانی خود را نیز برای تکمیل مدارک ارائه دهد. منبع اصلی درآمد این کشور نفت است و این موضوع باعث به وجود آمدن شرکت های بین المللی چند ملیتی در کشور عمان شده است که بازار کار را برای فارغ التحصیلان رشته ی زبان انگلیسی پررونق کرده است.

مهاجرت به عمان

نوع ویزای کاری کشور عمان چند بار ورود میباشد. همچنین هزینه خدمات و یا اجاره در عمان نیز بسیار اندک است. به این ترتیب، هزینه اقامت و یا اجاره منزل در عمان بر اساس امکانات، اندازه و مساحت مد نظر متفاوت است. در کشور عمان رضایت پدر دختر برای ازدواج وی با یک خارجی بسیار اهمیت دارد. لازم به ذکر است که فرد متقاضی دریافت اقامت از طریق ازدواج باید مجرد باشد. اگر متقاضی در این کشور به اشتغال می پردازد، بایستی برای خرید ملک، کپی Work Card (کارت کار) فروشنده و خریدار را ارائه دهد.

اگر میخواهید تجارت خود را در سطح بین المللی گسترش دهید، عمان مکانی است که میتوانید روی آن حساب کنید و اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان را به دست آورید. در وهله نخست به منظور ثبت شرکت بایستی یک Business plan مناسب تنظیم کنیم که این امر هم مستلزم مهارت و تخصص بسیار بالایی است. میانگین درآمد افراد در این کشور در حدود ۲۵۰۰ دلار بهصورت ماهیانه است. دانشآموزان بینالملل حدود 3 تا 10 هزار دلار به صورت سالانه هزینه خواهند داشت. پس از آن سوابق کاری و روند معادل سازی مدارک ( دیتافلو ) صورت میگیرد. روش اخذ اقامت عمان از طریق تمکن مالی و نکات مهم در مورد شرایط اخذ اقامت و هزینههای آن در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد. بر اساس آخرین رتبه بندی جهانی پاسپورت عمان در جایگاه 51 قرار گرفته است.

خرید ملک از سوی شخص خارجی در کشور عمان بایستی در مناطقی انجام شود که دولت این کشور مشخص می کند. چنان چه راه اندازی و ثبت شرکت را از طریق دقیق ترین برنامه ریزی انجام دهید، شما با سوددهی چشمگیری همراه خواهید شد. پرستاران در قالب این تور هزینهای را پرداخت میکنند، به مسقط برده میشوند تا در آزمون شرکت کنند. وقتی ایالات متحده به طور یک جانبه از پیمان بین المللی 2015 درباره برنامه هستهای ایران خارج شد و تحریمهای اقتصادی را علیه این کشور مجددا اعمال کرد، این روند متوقف شد اما اکنون شرایط عوض شده است و همه بنادر عمان به روی کشتیهای ایران باز شدهاند.

کشور عمان از سیستم خون پیروی میکند یعنی صرف به دنیا آمدن کودک در خاک عمان موجب نمیشود به او تابعیت عمان اعطا شود بلکه باید یکی از والدین کودک عمانی باشد. اگر مردی که اجداد او عمانی باشند و پدر در کشور دیگری زندگی کنند با هم ازدواج کنند در صورت احراز عقبه عمان یمی­توانند تابعیت عمان را دریافت کنند. چنانچه زنی با یک مرد عمانی ازدواج بکند ، زن قادر است شهروندی کشور عمان را دریافت بکند . 4 و همچنین تایید عدم سوء پیشینه از دیگر مدارکی است که شخص متقاضی بایستی برای ثبت شرکت در عمان به دولت این کشور ارائه دهد. توضیحات و اطلاعات بیشتر در این باره را میتوانید در مطلب ثبت شرکت در عمان مطالعه کنید. 2. امنیت و ایمنی از جمله نیاز های اولیه ی هر انسانی می باشد، که کشور عمان آن را در سطح کیفی بالایی در اختیار مردم قرار می دهد.

عمان کشوری است که در شرق شبه جزیره عربستان قرار گرفته و با ایران مرز دریایی دارد. در واقع شیوه فوق از راحت ترین متدهای دریافت اقامت کشور عمان به روش سرمایه گذاری است. سیاستمداران این کشور در پی این هستند که از سایر کشورها از جمله ایران جذب سرمایه برای کشور خود را انجام دهند. براساس تحقیقات انجام شده تقریباً (40%) از جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می دهند که این اشخاص برای اجاره منزل و یا خرید ملک اقدام می کنند. برای ثبت کمپانی در این کشور بایستی در مرحله نخست نوع کمپانی مورد نظر را تعیین کنید. مخارج رفت و برگشت به کشور مدنظر، هزینه اقامت در هتل یا هزینه اجاره خانه، هزینه سیستمهای حمل و نقلی و مواردی ازین حیث در تعیین مبلغ برای اثبات تمکن مالی مؤثر به نظر میرسد. از پرهزینه ترین مواردی که یک خانواده برای زندگی در این کشور بایستی متقبل شود، به مخارج خورد و خوراک شخص اختصاص دارد.

اکثر منازل عمان مبله نیستند، لذا حمل و نقل و یا تهیه و خرید کلیه لوازم و مایحتاج ضروری زندگی بر عهده خود شخص است. مهاجرت به عمان در سالهای اخیر بسیار پرتقاضا بوده و بسیاری از کسانی که به دنبال مهاجرت از ایران بودهاند، اخذ اقامت عمان را یکی از راههای تحقق خواستهی خود یافتهاند. لذا، با هر سبک، روحیه و بودجه ای که در اختیار داشته باشید، می توانید ملک مورد نظر را خریداری نموده و از شرایط زندگی در کشور عمان بهره مند شوید.