مقصد جدید پزشکان ایرانی لو رفت!

یکی از مهمترین مواردی که باید در فرآیند مهاجرت تحصیلی رعایت شود، دریافت پذیرش از دانشگاه سایت hamyarmohajerat مورد نظر است. یکی دیگر از موارد مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی، ارائه مدرک معتبر زبان است. به دلیل همین تفاوت این نوع ویزاها را در دست سایر یا متفرقه دستهبندی میکنند و شامل موارد زیر است. یک نوع ویژه از انواع ویزای کاری آمریکا هستند که فقط برای گروه خاصی از مهاجران میباشد.این نوع ویزاها معمولاً برای نیروهای کار مذهبی و یا عراقیها و افغانستانیها صادر میشود که به دولت و ارتش آمریکا خدمات ارزندهای انجام دادهاند.بنابراین این نوع ویزاها شامل ایرانیان نمیشود. این ویزا برای متقاضیانی است که جهت تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند.

معروفترین و بهترین ویزای تحصیلی آمریکا،ویزای تحصیلی F است،دانشجویانی که متأهل هستند میتوانند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ویزای F2 اخذ کنند تا بتوانند در آمریکا اقامت داشته باشند. تعداد قضات دادگاههای اداره مهاجرت در حال حاضر ۵۰۰ تن است که با یک محاسبه ساده، سهم هر قاضی برای پروندههای موجود ۲۶۰۰ پرونده است و اگر هر دادگاهی در روز موفق به تکمیل سه پرونده شود، هر متقاضی باید بیش از سه سال برای رسیدگی به پرونده خود در انتظار بماند. که طبق کنوانسیون ژنو افرادی که به علل گرایش های فکری، جنسی و سیاسی در کشور محل اقامتشان جان آن ها تهدید می شود، میتوانند با استفاده از این معاهده بینالمللی در کشور های عضو این معاهده اقامت دریافت کنند. برای اقامت کانادا برنامه های خاص نیز وجود دارد که امکان مهاجرت خانواده را نیز فراهم می کند.خانواده می تواند از هر روشی که برایش میسر است برای اقامت کانادا استفاده کنند.مثلا افرادی که از طریق سیستم اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت می کنند و از آن در برنامه ی اقامتی خود استفاده می کنند تنها می توانند همسر و فرزندان وابسته به خود را در این سیستم نام نویسی کنند و این امکان برای والدینشان وجود ندارد.

آیا کودکی که در آمریکا متولد می شود، شهروند کشور آمریکا به حساب می آید؟ ویزاهای خانوادگی برای اشخاصی صادر میشود که نسبتهای فامیلی با شهروندان آمریکایی یا دارندگان گرین کارت آمریکا(دارنده اقامت دائم)دارند. این موضوع در حالی است که در وضعیت عادی و خروجهای کمتر از ۶ماه،دارنده گرین کارت برای ورود مجدد به آمریکا نیازی به اخذ ویزا ندارد و همانند یک شهروند آمریکاست. یکی از شرایط اصلی و مهم برای دریافت ویزای دانشجویی آمریکا دریافت پذیرش از یکی از مؤسسات آموزشی معتبر در آمریکا است.نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که دریافت پذیرش از دانشگاههای آمریکا بدون داشتن مدرک زبان کار سختی است،اما از این بابت ناامید نباشید. یکی دیگر از راه های مهاجرت به امریکا، اقدام از طریق سرمایه گذاری است.

از این رو قوانین مهاجرت به کشورهای اروپایی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. طبق آمار اعلامشده توسط اداره کار آمریکا در آخر هفتگی یک فرد معمول در آمریکا تقریباً ۸۶۵ دلار برای کارگر تمام وقت میباشد.اداره سرشماری درآمد شخصی سالانه خود را ۳۵۹۷۷دلار در سال ۲۰۱۹ اعلام کردهاست.اما طبق قوانین ایالتی آمریکا حداقل درآمد فرد در همه ایالت متفاوت میباشد. تبدیل ویزای دو ساله به ویزای دائمی بعد از سپری شدن دو سال (برای دائمی شدن ویزای ازدواج نیز فرد باید مدارکی را نیز جهت زندگی مشترک در این مدت به مسئولین سفارت ارائه نماید). این گروه برای اقامت کوتاه مدت است.

اما امکان آن برای افراد فاقد مدرک که در بازهی زمانی طولانی در یک تخصص فعالیت داشتهاند نیز فراهم است. لاتاری یک سیستم قرعه کشی در آمریکا است که هر ساله تعدادی از افراد از کشورهای مجاز در قرعه کشی را برای دریافت این نوع ویزا انتخاب می کند. شما کافی است باور داشته باشید که هنوز دیر نشده و شما نیز مانند بسیاری از افرادی که همین شرایط را داشته اند می توانید مهاجرت تحصیلی به آمریکا را تجربه کنید. افرادی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی و آمریکایی نظیر کانادا و اتریش دارند، می توانند با مراجعه به لینک های ذیل اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورند.

دریافت ویزای EB-2 : درصورت یکه دانشجویان فارغ التحصیل از امریکا شرایط زیر را داشته باشند، میتوانند از طریق روش NIW (National Interest Waiver) اقامت دائم امریکا را بدست آورند. افرادی که از این طریق قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، معمولا به دنبال دریافت گرین کارت نیز هستند، اما باید توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت دائم، شخص متقاضی باید چند سال در کشور آمریکا اقامت داشته باشد و پس از آن می تواند درخواست گرین کارت دهد. یک راه آسان برای مهاجرت به آمریکا که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند، ازدواج با شهروندان آمریکایی است و به راحتی منجر به دریافت گرین کارت می شود. ویزای گوناگونی یا گرین کارت لاتاری یک نوع ویزای مهاجرت به آمریکا است. آمریکا با مساحت ۹,۸۳۳,۵۱۷ قطب اقتصاد دنیا نامیده میشود. مقدار مهاجرت در جهان کمی است.بر طبق آمار تخمینی سازمان ملل متحد در حدود ۱۹۰ میلیون مهاجر بینالمللی در سال ۲۰۰۵ وجود داشته است، که ۳٪ از کل جمعیت دنیا را شامل میشود. دارنده این نوع ویزا نیز می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را همراه با خود به آمریکا ببرد.

لاتاری گرین کارت آمریکا که بهاختصار با نام لاتاری شناخته میشود، برنامهای برای حفظ تنوع نژادی در ایالاتمتحده آمریکا است .در این برنامه قرعهکشی ویزای تنوع نژادی آمریکا ،هرساله 55000ویزا بهصورت تصادفی از طریق قرعهکشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع میشود. برخلاف تفکر عموم مردم،اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت کاملاً مانند داشتن پاسپورت و یا حق شهروندی آمریکا نیست.یکی از تفاوتهای بزرگ دارنده گرین کارت آمریکا و شهروند آمریکا این است که گرین کارت آمریکا اعتباری ۱۰ساله دارد که بعد از این مدت باید تمدید شود،اما حق شهروندی آمریکا احتیاج به تمدید ندارد. دریافت ویزای H1-B : تمامی دانشجویان موسسات آموزشی معتبر امریکا، میتوانند پس از فارغ التحصیلی از موسسه آموزشی که در آن به تحصیل مشغول بودند، با دریافت ویزای H1-B به مدت سه سال در کشور امریکا کار کرده و پس از سه سال در صورتی که دانشجو نتواند گرین کارت امریکا را دریافت نماید، کارفرما برای او درخواست OPT میدهد.

این قرعهکشی در سال 1990در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا درج شد و پساز آن هرسال سهمیه55000 ویزای مهاجرتی را به خود اختصاص میداد. یک دسته دیگر از انواع ویزای مهاجرتی آمریکا وجود دارد که تشابهی با ویزاهای خانوادگی آمریکا یا ویزای کاری آمریکا ندارد. انواع ویزاهای ایالات متحده به دو دسته کلی ویزای مهاجرتی آمریکا و ویزای غیر مهاجرتی آمریکا تقسیم میشود.به عنوان متقاضی ویزا باید درک کنید که باتوجه به شرایطتان باید برای دریافت چه نوع ویزایی درخواست دهید، چرا که درخواست اشتباه ویزا میتواند شما را در معرض ریسک رد شدن درخواست ویزا قرار دهد. ویزای نامزدی یا K1 درواقع در دسته ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا قرار دارد، اما به دلیل ماهیت مهاجرتی آن میتوان آن را در دست ویزاهای مهاجرتی نیز جا داد.

فرد متقاضی باید مدرک کارشناسی ارشد و یا کارشناسی خود را از دانشگاه ها و یا کالج های امریکا دریافت کرده باشد و حداقل 5 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشد. مدت اعتبار ویزای J به طول مدت دوره بستگی دارد اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید بعد از دو سال کشور آمریکا را ترک کند و در صورت لزوم برای ورود مجدد به این کشور، دوباره آن را تمدید نماید. در صورت داشتن وصیت نامه رسمی و قانونی دولت ترکیه طبق آن وصیت نامه عمل خواهد کرد. در این بخش به طور کامل توضیح خواهیم داد که به چه روش هایی میتوان اقامت یکساله ترکیه و اقامت دائم ترکیه را به دست آورد. منتهی در صورتی که قصد داشته باشند در کشور ترکیه تحصیل یا کار کنند حتما بایستی ویزای تحصیلی یا کاری بگیرند چه بیشتر از سه ماه و چه کمتر از سه ماه. متقاضیان کار پزشکی ، پرستاری ، مامایی و حتی دندانپزشکی در عمان می بایست قبل از ورود حتما مدارک خود را معادلسازی نموده و ویزای کاری اخذ نمایند.

پایتخت آمریکا واشنگتن دی سی و پرجمعیتترین شهر آن نیویورک میباشد. بر اساس شاخص Robert Half Career Index،تا قبل از پاندمی، منطقه خلیج سانفرانسیسکو در صدر لیست برترین مناطق از نظر آینده شغلی قرار داشت و پس از آن سیاتل، واشنگتن دی سی، بوستون و سالت لیک سیتی در رتبههای بعدی قرار گرفتهاند. از نظر شرایط میتوان گفت ویزای تحصیلی M مانند F میباشد.تفاوتی که ویزای تحصیلی Mبا ویزای Fدارد در این است که ویزای M تنها برای برخی از رشتههای فنیحرفهای میباشد و در سایر موارد مانند دریافت اقامت همسر و فرزند زیر ۲۱سال دقیقاً مثل ویزایFمیباشد. در ادامه درباره هر زیر مجموعه توضیحاتی را بیان خواهیم کرد. از مزایای این کالج ها این است که شرایط آکادمیک دانشگاه ها را ندارند و عمدتاً دوره هایی جهت آمادگی به بازار کار هستند همچنین اینکه این دوره ها در مدت کوتاهی مثلاً یکساله برگزار می شوند. باید به مدت 2 سال با همسرتان رابطه جدی داشته باشید تا موفق به اخذ اقامت دائم سوئد شوید. این دوره یک سال به طول می انجامد. در این جا بهاختصار به بررسی هزینههای زندگی در بعضی از شهرهای آمریکا میپردازیم. ویزای توریستی متداولترین ویزای آمریکاست و در دو نوعB1و B2 صادر میشود.هدف از ویزای توریستی آمریکا، فقط گردشگری نیست،بلکه این ویزا برای مقاصد توریستی، دیدار خانواده،درمانی و تجاری صادر میشود.شما با داشتن این ویزا۶ماه زمان خواهید داشت که از تمام ایالت متحده آمریکا بازدید کنید.

آنها به پزشکی ایران کاملاً اعتقاد دارند. همچنین در این راستا شرایط مالی شریک زندگی متقاضی و همچنین وضعیت سلامتی و شرایط پزشکی او نیز از سوی دولت مورد بررسی قرار خواهد گرفت. و دولت در این راستا با کمبود نیرو مواجه شده است. مشاغلی در زمینه خدمات هتلداری، خدمات غذایی، خدمات بهداشتی بیشترین تاثیر را از کمبود نیروی کار خارجی میگیرند. درصورتی با درخواست ویزای شما موافقت میشود که کارفرمای شما مدت زیادی برای موقعیت شغلی موردنظر خود درخواست نیروی کار داشته باشد و هیچ فرد آمریکایی واجد شرایط برای انجام آن کار وجود نداشته باشد. فرد سرمایه گذار لازم است که که از محل فعلی اقامت خود، اظهارنامه مالیاتی همراه با مدارک و اسناد لازم برای USCIS ارسال کند. دارندگان این نوع ویزا می توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز همراه با خود ببرند. همسر متقاضی و فرزندان مجرد وی که در روز نام نویسی اینترنتی لاتاری زیر ۲۱ سال سن داشته باشند، می توانند ویزا دریافت کنند. دانشجویان متقاضی این ویزا می توانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به همراه خود به کشور آمریکا ببرند.

بنابراین متقاضیان پس از 1 الی 2 ماه پس از ورود به خاک آمریکا میتوانند برای دریافت ویزای همراه اقدام کنند. یکی دیگر از تفاوتها این است که چنانچه فرد دارنده گرین کارت مدت یکسال از آمریکا خارج شود،برای ورود مجدد با آمریکا نیازمند دریافت ویزای بازگشت فرد مقیم یا ویزا SB آمریکاست. هزینههای خوردوخوراک نسبتبه نوع زندگی هر فرد متفاوت است. علاوه بر آن بسیاری از خدمات درمانی تکمیلی همچون آزمایشات پزشکی، مشاوره روانشناسی یا روانشناختی، بینایی سنجی، فیزیوتراپی و شنوایی سنجی نیز شامل بیمه سراسری دولتی شده و بخشی از هزینههای آنها توسط دولت پرداخت میشود. در کشور استرالیا ارائه برنامههای co-op برای رشتههای بازرگانی و تجارت بسیار متداول بوده و علاقهمندان میتوانند از دوران کارشناسی در آنها شرکت کنند. در نتیجه اگر پیشنهاد کار برای شما ارسال شود، به احتمال زیاد از شما خواسته میشود که با ارائه سند و مدرک، موارد ذکر شده در رزومه خود را به اثبات برسانید. در این نوع از ویزاها حتی اگر به شما اجازه کار در آمریکا هم داده شود، اقامت شما از نوع موقت است و حق اقامت دائم در آمریکا را نخواهید داشت.البته راههایی هم وجود دارد که میتوان با این نوع ویزا اقامت دائم آمریکا را نیز دریافت کرد.