مهاجرت به استراليا

به طور کلی برای 2 گروه از اشخاص انواع ویزاهای خانوادگی برای مهاجرت به آمریکا تعریف شده که شامل بستگان و اقوام نزدیک یا دسته بندی های خانوادگی البته تحت قوانین و مقررات مهاجرتی کشور آمریکا می باشند. ابتدا توضیحات کلی در باره استرالیا و روش های مهاجرت به آن را ارائه می کنیم و سپس به بخش کارشناسی رسمی ملک و ارزیابی رسمی ارزش دارایی های شما در ایران که باید توسط کارشناس رسمی دادگستری دارای تجربه انجام شود می پردازیم. برای مثال اگر اجرای هنری با حضور مخاطبانی که برای دیدن هنر شما هزینه ای پرداخت کردهاند دارید، نمیتوانید از این ویزا استفاده کنید.

بالاترین اولویت به مهاجرانی داده می شود که قبلاً خانواده ای در ایالات متحده دارند که یا شهروند ایالات متحده یا مقیم دائم هستند. ویزا میتواند به صورت singleصادر شود که در این صورت به شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را میدهد. اما شما و برادرتان می توانید برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، چه در مقطع مدرسه و چه دانشگاه، این باعث می شود تا شما در این کشور اقامت موقت را داشته باشید و در صورت استمرار اقامت، خانواده را نیز دعوت کنید. اگر در حال حاضر خارج از ایالات متحده هستید و می خواهید به طور دائم به امریکا مهاجرت کنید، ابتدا باید ویزای مهاجرت دریافت کنید. فرمهای مورد نیاز حامی شما باید تکمیل کند و از وبسایت خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برای دانلود در دسترس است. البته متقاضیان در این مسیر همانند متقاضیان مهاجرت تحصیلی، ضمن آنکه به دلایل گفته شده برای مهاجرت کاری اقدام نموده، از جمله دیگر اهداف اصلی اکثر افراد در این روش اخذ اقامت دائم و سپس دستیابی به شهروندی کشور مقصد میباشد. در مورد کشور استرالیا انواع اقامت های موقت و دائم وجود دارد که اگر شرایط آن را داشته باشید ، می توانید برای اخذ ان ها اقدام کنید وپس از 4 سال اقامت دائم در این کشور می توانید درخواست شهروندی ( تابعیت ) بدهید و پاسپورت استرالیایی بگیرید .

امید است موارد بیان شده در رابطه با طرح جاب آفر کشور سوئد برای شما عزیزان مفید بوده باشند و به خوبی با شرایط مربوط به دریافت جاب آفر کشور سوئد آشنا شده باشید. اینک و در قسمت دیگری از این مقاله ی کاربردی بنا داریم چگونگی اقدام افراد درخواست کننده از طریق جاب آفر سوئد را مورد تشریح قرار دهیم. برای اطلاع از چگونگی دریافت پاسپورت آمریکا می توانید مطلب اقامت آمریکا را در وب سایت آریاناپارس مطالعه نمایید. با این حال شما می توانید با انجام یک کار پاره وقت مناسب در کنار درس خواندن به هزینه های زندگی خود نیز رسیدگی نمایید. برای اطلاع از نحوه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا به صفحه تحصیل در آمریکا مراجعه نمایید.

کشور سوئد جزء کشور های اروپایی می باشد. اگر می خواهید با اخذ ویزای کار سوئد به شغلی تمام وقت در این کشور بپردازید و در نهایت پس از چند سال اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست آورید، باید موقعیت شغلی تمام وقت در سوئد پیدا کنید. لازم به ذکر است بعضی از مدارک شما باید بهصورت کامل ترجمه انگلیسی شده و مهر ناتی NAATI داشته باشند. افرادی که ترکیبی از دو هدف ذکر شده در بالا را دارند. اگر چه رزومه کاری جزو مدارک لازم برای ارائه در سفارت نیست؛ اما به ایرانیان پیشنهاد میکنیم که جهت به تاخیر نیفتادن فرایند دریافت روادید، رزومه کاری خود را به همراه داشته باشند. اعتبار ویزای H-1B سه ساله است اما میتواند برای سه سال دیگر، یعنی حداکثر به مدت شش سال نیز تمدید شود. گذرنامه خود و اعضای خانوادتان که عازم سفر به آمریکا هستند.اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از زمان اقامت در آمریکا باشد. این قبیل ویزاها بین شش منطقه جغرافیایی به این ترتیب تقسیم می شوند: بیشترین میزان ویزا به مناطقی تعلق می گیرد که کمترین میزان مهاجر را داشته است، و به شهروندان کشورهایی که در پنج سال گذشته بیش از 50.000 مهاجر به ایالات متحده فرستاده اند، ویزایی تعلق نمی گیرد.

پیشنهادهای کاری را در شرکت های مختلف کشور سوئد مورد بررسی قرار داده و با یکی از این شرکت ها و کارفرماها وارد عقد یک قرارداد استخدامی شده اند. دریافت نخواهند کرد. سفارت ها و کنسول گری های ایالات متحده نمی توانند لیست منتخبین قرعه کشی را تهیه کنند. در عین حال باید توجه داشت، گرفتن ویزا تضمین ورود به کشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها میتوانند از ورود مسافران به دلایل مختلف جلوگیری کنند. هر زمان که شرایط اقتصادی و اجتماعی بهتر شود ما شاهد کاهش خروج ایرانیان از کشور هستیم و برعکس وقتی فشارهای اقتصادی بیشتر میشود ما میبینیم که مهاجرت روند صعودی میگیرد. زن و شوهر می توانند جهت دو برابر کردن شانس برنده شدن خود هر کدام بصورت جداگانه تقاضا نمایند. برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن بصورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر می گردد. اگر زن یا شوهر هر کدام برنده شوند، همسر و فرزندان زیر 21 سال آنها بصورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا می شوند. چندین دسته ویزای مهاجرتی وجود دارد که هر کدام به فرم درخواست متفاوت و مدارک پشتیبانی نیاز دارند.

برگشتن به کار قبلی خود در یک کشور جدید به احتمال زیاد یکی از بزرگترین چالشهایی است که در روند مهاجرتتان به کشور کانادا با آن مواجه خواهید شد. اما اگر شرایط مربوطه را داشته باشید میتوانید به راحتی اقامت دائم کشور محبوب خود را دریافت کنید. در این زمان، می توانید نماینده ای را برای دریافت ارتباطات NVC از طرف خود انتخاب کنید. اعلان NVC شامل دستورالعمل هایی در مورد مراحل بعدی برای درخواست ویزای مهاجرت است. کشورهای نزدیک به ایران و کشورهایی که میتوانید برای ویزای توریستی اقدام کنید شامل ترکیه، دبی، ابوظبی، قبرس، تاجیکستان، افغانستان، سوریه، آذربایجان میشود. خوشبختانه کشور ترکیه روابط دوستانهای با کشور ایران دارد و ایرانیان میتوانند بدون نیاز به اخذ ویزای ترکیه به این کشور وارد شوند و به مدت حداکثر 90 روز در این کشور اقامت توریستی داشته باشند، ولی برای تحصیل و یا کار در ترکیه حتی ایرانیان نیز ملزم به دریافت ویزای تحصیلی یا ویزای کار ترکیه هستند. به غیر از این کشورهای کم و استثنایی که اخذ پذیرش از آنها نیز عموما سخت است، مابقی کشورهای برتر اروپایی و آمریکایی از نظر کیفیت نظام آموزشی، دارای تحصیل رایگان نبوده و چه بسا تعداد قابل توجهی از آنها دارای شهریههای بالایی هستند.

موسسه مهاجرتی رابین، متخصص در امرمهاجرت وبا هدف ارتقاء سطح دانش مهاجرت، در خدمت متقاضیانی است که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند. این امر , موجب می شود که درخواست و تقاضا برای دکتر ها , پرستار ها , معملم ها و کارمندان عمومی بالا برود . این قانون، هر ساله 50000 ویزای اقامت دائم برای افراد کشورهایی که میزان مهاجرت کمتری به ایالات متحده دارند فراهم میکند. بررسی ها و آمار نشان داده که بر خلاف تصور بیشتر مردم که مهاجرت همیشه به ضرر کشور مبدأ است،مهاجرت می تواند هم به نفع کشور مبدأ و هم به نفع کشور مقصد مهاجرپذیر باشد برای مثال کشوری که با کمبود نیروی کار مواجه است می تواند نیروی کارش را از کشور هایی که نیروی کار مازاد دارند تأمین کند،بدیهی است در اینجا هر دو کشور منفعت میبرند.

از مزایای بسیار خوب این نوع ویزا متناسب بودن برای خانواده هایی می باشد که تمایل دارند در ابتدا به همراه یکدیگر وهمزمان وارد خاک امریکا شوند همسر و فرزندان دارنده ویزای E2 نیز اجازه کار و تحصیل در آمریکا را دارند. در ابتدا این نوع ویزا برای مدت دو سال صادر می شود پس از پایان دو سال ارائه مدارک مالی در خصوص سودده بودن این نوع تجارت به منظور تمدید ویزا لازم است. مراحل مختلفی برای درخواست ویزای توریستی وجود دارد و روند تکمیل پرونده بستگی به مکان سفارت در کشورهای مختلف، متفاوت است. آیا امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای دائم وجود دارد؟ پس از زندگی در ایالات متحده به عنوان یک مقیم دائم به مدت 5 سال یا بیشتر، ممکن است واجد شرایط اخذ تابعیت شوید. به عنوان مثال متقاضی می تواند با خرید یک سوپرمارکت و یا در بیزینسی جهت خدمات کامپیوتری سرمایه گذاری کند. شما همچنین می توانید به عنوان نماینده شخصی خود خدمت کنید.

این افراد بین ماه مه تا ژوئیه سال بعد نامه ای حاوی خبر انتخاب شدنشان و دستورالعمل های بعدی را از جمله اطلاعاتی در مورد هزینه های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده دریافت می کنند. افرادی که قصد راه اندازی یک تجارت با سرمایه شخصی خود را در امریکا دارند می توانند متقاضی ویزای E2 باشند که متفاوت از دیگر نمونه های ویزای کار آمریکا است. افزون بر آن در می یابید که آیا امکان تحصیل رایگان در سوئد وجود دارد یا خیر؛ چرا که این سوال به دفعات پرسیده می شود. ویزا مدرکی است که ضمیمه گذرنامه شما میشود و نشان میدهد که یکی از نمایندگان دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری، درخواست شما مبنی بر ورود به کشور متبوع خود را بررسی و تشخیص داده است که شما واجد شرایطی هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد میشوید. اگر چه , اخیرا اقتصاد این کشور با مشکلاتی روبرو بوده است . اما اگر در صورتی که روشهای مهاجرت به این کشور برای ایرانیان هموار باشد، آمریکا طبیعتا به عنوان رتبه یکم اقتصاد در جهان با میزان تولید ناخالصی 20.49 تریلیون دلار در سال گذشته میلادی از وضعیت معیشتی و اشتغال خوبی برای افراد متخصص که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند بهرهمند بوده و در کل صحبت از رتبه 1 اقتصاد در جهان است.

برنامه ویزای مهاجرتی دایورسیتی که بر اساس حکم کنگره آمریکا بنا نهاده شده است ، سالی یکبار توسط وزارت امور خارجه و تحت بند c 203 قانون ملیت و مهاجرت به اجرا در سایت hamyarmohajerat می آید. ، بند 203 قانون ملیت و مهاجرت را اصلاح کرده تا طبقه جدیدی از مهاجرین به نام “مهاجرین دایورسیتی” مهاجرین DV را به وجود آورده است. ویزای تجاری E1 جهت گسترش تبادلات تجاری بین کشور امریکا و کشورهای مورد تایید امریکا می باشد و ملیت های مختلف افراد و شرکتها بر اساس این نوع ویزا می توانند اجازه کار در امریکا را جهت گسترش و تبادل تجاری مستقیم دوطرفه با کشور امریکا (صادرات و واردات) داشته باشند. یکی دیگر از روش های اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج می باشد، در رابطه با این موضوع تمامی دولت ها قوانین خاصی را مد نظر گرفته اند، که اشخاص می توانند از طریق ازدواج با فرد مقیم این کشور اقامت کشور سوئیس را دریافت کنند، شرایطی مهاجرت از طریق ازدواج به این ترتیب است، که هیچ یک از طرفین نباید در هنگام ثبت ازدواج در علقه زوجیت باشند، بدین معنا که چند همسری در قانون این کشور پذیرفته نیست و طرفین باید مجرد باشند، در کنار این موضوع غالباً نیازی به اثبات پشتوانه مالی و تمکن مالی از سمت شخص مقیم در کشور سوئیس می باشد.

فرم ها شامل دستورالعمل هایی برای تکمیل آنها و ارسال آنها به USCIS است. البته این ویزای خانوادگی تنها برای اقامت در عمان به اعضای خانواده شما داده میشود و آنها اجازه کار در این کشور را ندارند. به طور مثال سایت Cragislist برای چندین کشور در سراسر دنیا کارآمد است ولی ندرتا اسمی از مشاغل مربوط به استرالیا را می توان در آن یافت. برای گرفتن این نوع ویزای کار از کشور آمریکا همکاری با یک وکیل مهاجرت در اخذ این نوع ویزا کمک بسیاری به متقاضی می کند. تاثیر داشته، بلکه این کشور را مدت بسیار طولانیای است که تبدیل به یکی از محبوبترین مقاصد برای مهاجرت کاری نموده است. شاید برای این سوال که چه کتابی برای یادگیری زبان انگلیسی بهترین است، جواب قاطعی وجود نداشته باشد. اگر شخصی که از شما حمایت مالی می کند قبلاً هرگز از یک مهاجر حمایت نکرده است، ممکن است لازم باشد هر دوی شما مدتی را صرف مطالعه این روند و درک آنچه در این زمینه دارد، داشته باشید. بالاترین اولویت بعدی به مهاجرانی داده می شود که قبلاً در ایالات متحده شغل داشته اند.

مدت زمان این نوع ویزا از دو سال تا پنج سال صادر می شود و حداقل سرمایه گذاری برای گرفتن این نوع ویزا مشخص نیست. حداقل مدت زمان صدور این ویزا یک ساله است و همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال دارنده ویزای کار می توانند به عنوان همراه وارد آمریکا شوند ولی اجازه کار به آنها داده نخواهد شد. به عنوان نمونه در آخرین لیست منتشر شده در سایت معتبر QS در مورد برترین دانشگاه های دنیا، کشور آمریکا رتبه های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده و با داشتن 27 دانشگاه و موسسه آموزشی دارای رتبه 100، سرآمد همه کشورها در این زمینه می باشد. طبق موافقت بین کشورهای ایران و ترکیه در سال های گذشته، کلیه ی شهروندان ایرانی می توانند بدون گرفتن ویزا به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند.