مهاجرت به ترکیه ️واقعیت ها و شرایطی که باید بدانید!️MIE-همیار مهاجرت

با توجه به توسعه گردشگری در این کشور، دولت ترکیه بودجه ای را برای بالا بردن کیفیت هوا، جاده ها و راه ها و شرایط حمل و نقل اختصاص داده است. ارتباط نزدیک فامیلی با یک فردی که قبلاً تابعیت ترکیه را به دست آورده است. به مدت پنج سال بدون وقفه ساکن ترکیه باشد و حداقل 180 روز در هر سال در ترکیه زندگی کرده باشد. ما قراره یه ملک بخریم توی ترکیه ولی شک داریم، همش بهمون میگن تا 5 سال دیگه میشه جزو اتحادیه اروپا.ممنون میشم جواب سوالمو بدید. تحویل مدارک موردنیاز به وزارت کار، حداکثر تا 6 روز پس از ارسال درخواست.

  • ما در کنار شما خواهیم بود تا با شرایط زندگی و تحصیل در کشورهای مختلف آشنا شوید.
  • ترکیه یکی از خوش آب و هواترین کشورهای جهان است و از آنجایی که با ایران هم مرز می باشد یک انتخاب خوب برای مهاجرت به حساب می آید.
  • متقاضیان می توانند اقدام به خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار در این کشور نمایند که در این صورت بین 3 تا 6 ماه می توانند پاسپورت ترکیه را اخذ کنند.
  • با توجه به ماده 1 قانون شماره 403 تابعیت ترکیه، افرادی که دارای مادر یا پدر ترک هستند، حق به دست آوردن تابعیت ترکیه را دارند.
  • طوری که افراد پس از مهاجرت به این سرزمین، می‌توانند به‌راحتی به هر نقطه از دنیا سفر کنند.
شما برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه حداقل به 12 هزار الی 18 هزار یورو سرمایه نیاز دارید. برای خرید ملک نیز به 250 هزار دلار پول و حداقل مجله خبری مهاجرت 500 دلار پس انداز بانکی نیازمند هستید. برای ازدواج به سرمایه زیادی نیاز ندارید و همین که از تمکن مالی برای زندگی برخوردار باشید، کافی است.

همچنین شما عزیزان می توانید مقاله مشاوره مهاجرت به ترکیه را به کمک لینک موجود مطالعه نمایید. هر فردی با توجه به شرایط خود می تواند یکی از روش ها را برای مهاجرت به ترکیه انتخاب کند. از بهترین روش های مهاجرت به ترکیه می توان به مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج و تولد اشاره کرد. یکی دیگر از راه‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به ترکیه شامل ثبت شرکت و استخدام شهروندان ترک است. در صورتی که بتوانید کسب و کاری در ترکیه راه‌اندازی کنید و در آن 5 نفر کارمند شهروند ترکیه استخدام کنید، می‌توانید ظرف مدت 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. در این روش لازم است بتوانید یک کسب و کار مناسب در این کشور راه‌اندازی کرده و بیمه کارمندان و مالیات‌های مرتبط را پرداخت کنید تا اقامت ترکیه را دریافت کنید.

کاریابی پس از مهاجرت ترکیه

اصولاً افرادی که به دنبال کار در کشور ترکیه هستند، از طریق سایت‌های اینترنتی کاریابی این کشور، اقدام به این کار می نمایند. با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید. هر فردی که قصد مهاجرت به ترکیه را داشته باشد، باید دارای شرایطی باشد. شرکت اول در این زمینه، داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار مانده حداقل یک و نیم سال است. لازم به ذکر است که دولت ترکیه با مهاجرت افرادی که پاسپورت آن ها دارای اعتبار کمی می باشد، به ترکیه جلوگیری می کند. شرط دوم مهاجرت به ترکیه این است که یکی از روش ها باید توسط فرد متقاضی برای اخذ اقامت ترکیه انتخاب شود.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه

برای دریافت این نوع اقامت دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور ضروری است. بهتر است توجه داشته باشید که ترکیه شرایط خاصی برای تحصیل دانشجویان خارجی در نظر گرفته است. در صورتی که متقاضیان قصد تحصیل به زبان ترکی داشته باشند، لازم است که در آزمون YOS شرکت کرده و امتیاز لازم را کسب کنند. متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه داشته باشند نیز لازم است در آزمون SAT شرکت کرده و نمرات قبولی دریافت کنند. امکان مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره ملک در این کشور برای متقاضیان وجود دارد.

معرفی 7 نمونه از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه