مهاجرت به عمان و اخذ اقامت عمان برای ایرانیان + شرایط 2023-همیار مهاجرت

مقالات مرتبط با مهاجرت دانشجویی به عمان را در مهاجر اتساین مطالعه فرمایید. متقاضیانی که از طریق این کیس اقدام به پناهندگی کشور عمان می‌کنند، معمولاً عضو یک گروه مذهبی خاص هستند که فعالیت‌هایی نیز بر خلاف نظام مذهبی کشور مبداء داشته‌اند. در برخی موارد کشورها با مجله خبری مهاجرت داشتن یک مذهب خاص، پیروان مذاهب دیگر را مرتد اعلام کرده و با آن‌ها برخورد می‌کنند. این برخوردها ممکن است شامل اذیت و آزار، شکنجه و زندان و حتی حکم اعدام باشد. فراموش نکنید که همواره اثبات این کیس بسیار دشوار بوده و متقاضی با چالش‌های زیادی روبرو خواهد شد.

اقامت عمان از طریق ثبت شرکت 2023

اجتماعی شامل نحوه ی برخورد مردم، مدرن بودن، مهمان نوازی، تبعیض نژادی و … هست. از نکات بسیار مهم در این مورد می شه به آزادی پوشش و حجاب اشاره کرد که این امر به افراد مختلف با مذاهب گوناگون اجازه می ده که به طور مسالمت آمیز در کنار یکدیگر به فعالیت های روزمره ی خود ادامه بدن. هزینه تحصیل دانشجویان در عمان در مقطع دکترا حدوداً 4500 تا 7000 هزار یورو می‌باشد.

در مرحله بعد متقاضی باید مدارک دانشگاهی و سوابق کار خود راترجمه کرده و به تایید وزارت عمان برساند. بعد از انجام این مراحل متقاضی میبایست یک درخواست کار از یکی از مراکز درمانی عمان دریافت کند. در آخرین مرحله متقاضی مورد مصاحبه وزارت بهداشت عمان قرار خواهد گرفت که بعد از موفقیت در آزمون مصاحبه ویزای کار برای ایشان صادر میشود.

اگر قصد دارید پیشنهادی شغلی ارسال کنید، بهتر است از طریق اداره کار یا پلیس کشور اقدام به این امر کنید. برای اقدام در زمینه مهاجرت به عمان از طریق کار، باید دقت کنید که شرکت های عمان، مردم بومی خود را در اولویت کار قرار می‌دهند و در صورت نبود نیرو از کشورهای دیگر استفاده می‌کنند. از طرفی حقوقی که در این کشور برای کارگران پرداخته می‌شود نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است. اخذ ویزای کار عموماً هزینه کمتری دارد و از آنجایی که حقوق دریافت می کنید، هزینه پرداختی با سرعت بیشتری به شما باز می گردد.

شرایط پناهندگی در کشور عمان به این صورت است که متقاضی ابتدا باید وارد خاک کشور عمان شود و سپس خود را به پلیس این کشور یا اعضای اداره مهاجرت معرفی کند. در این شرایط پناهنده از ترس جان خود به یکی از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو سفر کرده و پس از رسیدن به خاک آن کشور، درخواست پناهندگی می‌دهد. به عنوان نیروی کار و خدمات توی شرکت ها و کارخونه ها میتونید اقدام کنید.

افرادی که از طریق سرمایه گذاری به کشور عمان مهاجرت می کنند نمی توانند اقامت دائم یا تابعیت این کشور را دریافت نمایند. از شرایط لازم برای دریافت تابعیت کشور عمان می توان به تسلط بر زبان عربی، نداشتن سو سابقه کیفری در مدت اقامت، رعایت اصول شهروندی و دانش در زمینه فرهنگ و تاریخ این کشور اشاره نمود. افراد با داشتن پاسپورت کشور عمان می توانند به 63 کشور دنیا بدون داشتن ویزای دیگری سفر کنند.

همه چیز در باره مهاجرت به عمان

هزینه‌ای که بابت دیرکرد ماهانه تمدید ویزا باید پرداخت کنید، حدوداً 50 ریال عمان اعلام شده است. برای ما افتخار است که شما مورد موفق بعدی ما برای مهاجرت به عمان باشید؛ مشاوره با مشاورین باتجربه و آموزش‌دیده ما را از دست ندهید. این کشور دارای یک موقعیت استراتژیک بوده و با کشورهایی مانند امارات …

شخص که متقاضی مهاجرت به عمان از طریق ازدواجه باید ۶ ماه بصورت مداوم و یا ۸ ماه غیر مداوم در طی یک سال حضورش در کشور عمان اثبات بشه. از دیگر شرایط اقامت اینه که شخص متقاضی در طول سه سال حدود 18 ماه در کشور عمان حضور داشته باشه، در غیر این صورت اقامت یک ساله یا سه ساله ی خودش رو از دست می ده و از گرفتن اقامت محروم می شه. امروزه برای کسانی که به دنبال مهاجرت و زندگی در کشورهای خارجی هستن سئوالات زیادی پیش میاد که در پی جوابی درست و کاربردی برای اونا هستن.

زبان تدریس در دانشگاه‌های عمان اکثراً به زبان انگلیسی بوده و در بعضی موارد به زبان عربی تدریس می‌شود. تحصیل در این کشور برای عمانی‌ها تا پایان دوره متوسطه بدون هزینه و رایگان است ولی تحصیل در عمان برای دانش آموزان و دانشجویان خارجی رایگان نیست به‌طوری‌که این هزینه بایستی قبل از شروع ترم تحصیلی پرداخت شود. مهاجرت از طریق کار، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری، ازدواج و مهاجرت از طریق تولد. در اقامت از طریق تحصیل نیز متقاضی بعد از گرفتن مدرک تحصیلی ، در صورت یافتن شغل میتواند اقامت موقت دریافت کند و این اقامت در صورت تمایل کارفرما می‌تواند تمدید شود. روابط مثبت کشور عمان با کشورهای همسایه که موجب رونق سرمایه‌گذاری کشورها در عمان شده است.

  • باید به این مورد دقت کرد، افرادی که پس از ازدواج با شخص تابعه ی کشور عمان، اگه قصد جدا شدن از همسرش رو داشته باشه، باید در اولین زمان ممکن کشور عمان رو ترک کنه.
  • روند درخواست برای این ویزا، همانند بسیاری از ویزاهای دیگه نیاز به کاغذ بازی های زیادی داره، ولی خبر خوب برای مهاجران این می تونه باشه که کار اصلی بر عهده کارفرمای عمانیه و دردسر زیادی برای فرد متقاضی نداره.
  • همچنین می توانید برای اطلاع از جدید ترین روش های مهاجرتی به کشور های مختلف، به بررسی سایر مقالات در وب سایت های رسمی این موسسه بپردازید.
  • در تمامی این کیس‌ها متقاضی پناهندگی باید اطلاعات و مستندات کافی مبنی بر عدم امنیت جانی را ارائه کند.

از جمله نکات مهم مهاجرت به عمان میتوان به اخذ اقامت این کشور اشاره نمود که اخذ اقامت عمان به دو طریق کاری و سرمایه گذاری امکان پذیر است. برای دریافت اقامت کاری در کشور عمان، نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای عمانی هستید که باید توجه داشته باشید که حتما سنتان بین 21 تا 60 سال باشد. اقامت کاری کشور عمان ابتدا به صورت 2 سال میباشد که قابل تمدید نیز هست. برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری می بایست در پروژه های عمرانی کشور عمان اقدام به سرمایه گذاری نمایید که حداقل باید این میزان سرمایه گذاری 20 هزار ریال باشد.

وضعیت حقوق و درآمد در عمان