مهاجرت به کانادا : شرایط و هزینه های مهاجرت 2023 صباویزا-همیار مهاجرت

اخذ اقامت موقت کانادا مجوز یک بار ورود و یا چند بار ورود متقاضیان به این کشور را فراهم می‌کند. بر این اساس، متقاضیان دارای مجوز یک بار ورود تنها یکبار و به مدت شش ماه قادر به اقامت در کانادا هستند؛ در حالی که متقاضیان دارای مجوز چند بار ورود قادرند تا پایان اعتبار ویزا چندین بار به صورت موقت، در این کشور اقامت نمایند. اقامت از این طریق نیز شامل روش‌های مختلفی چون ویزای توریستی، سوپر ویزا، ویزای کار در تعطیلات، ویزای تحصیلات (کمتر از ۶ ماه) می‌شود. لازم به ذکر است که داشتن درخواست کاری از سوی یک کارفرما در کانادا می‌تواند امتیاز مثبتی برای این نوع مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت دائم کانادا به حساب بیاید.

لازم به ذکر است که این روش‌ها در سال‌های 2022 و 2033 تغییرات بسیاری داشته اند که قابل توجه است. حسن این برنامه مهاجرتی کانادا این است که مانند برنامه های کارآفرینی استانی به حجم سرمایه خاصی نیاز ندارد بسته به نوع بیزینس بسیار متفاوت است، الزامی برای ارائه مدرک زبان ندارید و کل برنامه می تواند در کمتر از یک سال انجام شود و … توجه داشته باشید که این آمار، تعداد کارت‌های اقامت دائم صادر شده را نشان می‌دهد. بنابراین، تعداد کل مهاجران ایرانی که با ویزاهای اقامت موقت مثل ویزای تحصیلی، به کانادا مهاجرت کرده‌اند بسیار بیشتر است. پس از تحصیل در کانادا از راه های مختلفی امکان اخذ اقامت تحصیلی کانادا وجود دارد. در ادامه آمار مربوط به صدور کارت اقامت دائم کانادا برای ۱۸ کشور اول را طی ۵ سال گذشته مشاهده می‌کنید که کشور ایران امسال در این میان رتبه ششم را دارد.

شما هم میتوانید صاحب کسب و کار موفق و اقامت در کانادا باشید

هر کدام از این روش‌ها بر اساس سیستم امتیازبندی هستند و داشتن نمره زبان انگلیسی یا فرانسه یکی از شروط اصلی اقدام برای این برنامه‌ها هستند. برای اقدام جهت این برنامه هم شما به عنوان متقاضی و هم کامیونیتی مورد نظر باید شرایط لازم را داشته باشید. داشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن الزامی نیست ولی در صدور ویزای توریستی کانادا تاثیرگذار است.

اخذ اقامت کانادا از طریق موسسات مهاجرتی

طی ۵ سال گذشته حداقل ۲ سال آن را به صورت تمام وقت یا پاره وقت ( در مجموع ۳۱۲۰ ساعت) در مشاغل فنی و حرفه‌ای مورد نیاز کانادا کار کرده باشید. ممکن است ایده نوآورانه نداشته باشید ولی بتوانید با پرداخت هزینه در یک ایده نوآورانه شرکت کنید و از آن طریق به کانادا مهاجرت کنید. استان‌های کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرتی خود که به PNP معروف است امکان جذب مهاجران خارجی را فراهم می‌کنند. اگر ورزشکار یا هنرمند در سطح بین‌المللی هستید و قادر به اثبات این موضوع نیز خواهید بود میتوانید مسیرویزای خود اشتغالی کانادا را انتخاب کنید. پروسه ویزای خوداشتغالی فدرال معمولا پروسه طولانی و پر ریسکی است. من ۳۴ سال دارم،متاهل هستم و فرزندی ندارم،در یک شرکت بین المللی مشغول به کار هستم و دارای گواهی نامه پایه یک و چرثقیل و لیفتراک هستم.

  • برای مثال، برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا باید از طریق یکی از برنامه‌های کارآفرینی استان‌های کانادا اقدام کنید.
  • در زمینه سنی، روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنیم تاثیر زیادی دارد.
  • برای اطمینان خاطر این عزیزان باید بگوییم تمام شیوه‌های مهاجرت به کانادا می‌تواند منتهی به اخذ اقامت این کشور شود.
  • چنان که از جمله این شرایط می‌توان به سن بالای ۱۸ سال و تمکین مالی اشاره کرد.
  • در آمار زیر این افزایش مهاجرین را مشاهده می‌کنید که قرار است تا سال ۲۰۲۵، به ۵۰۰ هزار نفر برسند.
  • وقتی صحبت از کار و زندگی در خارج می‌شود، کشور کانادا یکی از اولین انتخاب‌ها است.

اگر افسر ویزا که مدارک شما را مشاهده می کند نتیجه گیری کند که ازدواج شما یک ازدواج مصلحتی است.درخواست مهاجرت اسپانسرشیپ شما به احتمال زیاد مردود می شود.ازدواج مصلحتی به معنای تقلب در ازدواج است و ممکن است به اتهامات کیفری منجر شود. برای یک نفر مبلغی معادل 213/13دلار کانادا و برای هر نفر اضافه 560/3 دلار کانادا مجله خبری مهاجرت تمکن مالی نشان دهد. در این قسمت ها باید دید متقاضی از 600 امتیاز چه نمره ای دریافت میکند اگر ایشان میخواهد از طرف دولت فدرال کانادا دعوتنامه دریافت کند باید در نظر بگیرد آخرین بار که دعوتنامه ها از سوی دریافت کرده چقدر بوده است. انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی این کشور هستند و واحد پول آن دلار کانادا است.

راهنمای کامل مهاجرت به کانادا

در واقع کارفرمای شما باید ثابت کند که در داخل کانادا فردی به شایستگی شما و مناسب با شرح وظایف شغلی وجود نداشته است و به همین دلیل شما انتخاب شده اید. بر اساس گزارش سایت بسیار معتبر Usnews برای سال 2020 میلادی، کشور کانادا بهترین کشور جهان برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت معرفی شده است. به شکلی که در این فهرست، کشورهای دانمارک و سوئد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند. اگر شما هم برای انتخاب مسیر مهاجرتی، دچار تردید هستید می توانید درباره صفر تا صد مهاجرت به کانادا از کارشناسان تراست مشاوره بگیرید.

شما باید با اسپانسرشیپ همسر کانادایی خود وارد این کشور شوید و حداقل 3 سال در کانادا زندگی کنید. دولت کانادا این اختیار را به استان‌ها داده است تا با توجه به نیازهای خود در زمینه کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل و … مهاجر جذب کنند. به همین دلیل برنامه‌های استانی کانادا یا PNP به وجود آمد که مختص کار و زندگی در یک استان هستند. تا سال 2022 حدود 33.6 درصد از افرادی که به کانادا مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی جذب شده‌اند. اگر قصد رفتن به کانادا را دارید راه‌های متعددی برای مهاجرت ایرانیان به کانادا وجود دارد که در اینجا می‌خواهیم به بهترین و سریع‌ترین آن‌ها به صورت خلاصه اشاره کنیم. تاکنون راه‌های مهاجرت به کانادا که ایرانیان زیادی را به سرزمین بزرگ سفید شمالی رسانده شامل مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری، تحصیلی، استارتاپ، اسکیل ورکر و جاب آفر است.

تحصیل در کشور های خارجی برای مقاطع مختلف محدودیتی ندارد و شما می توانید در هر مقطعی که شرایط آن را دارید ادامه تحصیل دهید. اما برای انتخاب یکی از این دو روش باید رزومه تحصیل و سوابق خود را تدوین کنید. بهترین موقعیت برای شما در سن کنونی است، چرا که با افزایش سن؛ شانس شما نیز برای ویزا کاهش می یابد.