مهاجرت به کانادا 2023 ؛ بررسی شرایط، هزینه ها و روش ها! تراست-همیار مهاجرت

از مهم‌ترین الزامات ثبت شرکت در کانادا، ارائه طرح تجاری است که به متقاضیان اجازه می‌دهد تا برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنند. افراد با سابقه کار و تخصص مورد‌نیاز در کشور کانادا که متقاضی اقامت در استان کبک هستند، از طریق برنامه نیروی متخصص استان کبک باید اقدام کنند. متقاضی در این طرح، در قالب برنامه نیروی متخصص کبک یا برنامه تجربهٔ کبک (مناسب کسانی که تجربه کار یا تحصیل در ایالت کبک را دارند) ارزیابی می‌ شوند. که گذراندن مراحل مختلف برای شرکت در این برنامه مهاجرت به کانادا لازم است. متقاضی باید نخست درخواست خود را در قالب پروفایلی در بانک تقاضای کبک و از طریق درگاه Arrima ثبت کند.

  • مورد دوم، ویزای جستجوی کار را (که در برخی کشور ها مانند آلمان، کانادا، نیوزلند، استرالیا و آفریقای جنوبی صدور می شود،) اخذ کنید و به کاریابی در آن کشور بپردازید.
  • اطلاعات دقیق‌تر را در صفحه برنامه استانی نوا اسکوشیا مطالعه کنید.
  • چه به‌عنوان یک دانشجو و چه به‌عنوان یک سرمایه‌گذار می‌توانید در کانادا زندگی کنید.

همچنین همسران دانشجویان بین المللی از اجازه کار در کانادا به صورت تمام وقت برخوردار هستند. لذا یک دانشجوی مجرد می‌تواند هزینه زندگی در کانادا و یک دانشجوی متاهل می‌تواند علاوه بر هزینه زندگی، بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا را نیز تامین کند. شرایط مهاجرت به کانادا می تواند برای هر فرد متفاوت باشد ، اما مهاجرت تحصیلی به کانادا را می توان یکی از آسان ترین روش ها دانست. کارگران ماهر بر اساس تحصیلات ، تجربه کاری ، دانش انگلیسی و یا فرانسوی و سایر عوامل به عنوان مقیم دائم انتخاب می شوند ، از 1 ژانویه 2015، تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری اولین قدم برای مهاجرت دائم به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر است. پناهندگی به هیچ عنوان جزو روش های قانونی مهاجرت به کانادا دسته بندی نشده و توصیه می شود به هیچ عنوان به سراغ آن نرفته و مسیرهای قانونی و آسان را بررسی کنید . در هر روش شما می توانید با فراهم نمودن مجموعه ای از مدارک و دریافت تاییدیه از سوی سفارت به صورت قانونی پا به خاک کشور کانادا گذاشته و مهاجرت آسانی را برای خود رقم بزنید .

همچنین در صورتی که کنسولگری بخواهد باید معاینه پزشکی انجام دهید. سپس با تهیه مدارک لازم می‌توانید از طریق تولد فرزند خود به این کشور مهاجرت کنید. کشور کانادا امروزه تلاش می‌کند از راه‌های مختلف مهاجران را بپذیرد. به طوری که بیشتر افراد از طریق تحصیل، شغل، خانواده و بسیاری موارد دیگر می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند. حال اگر شما نیز قصد مهاجرت دارید اما نمی‌دانید کدام راه بهتر است، باید به رایج‌ترین روش‌های مهاجرت و اقامت در این کشور آشنا باشید. ویزای توریستی به دارندگانش اجازه می دهد به عنوان توریست در کشور مقصد حضور داشته باشند و به هیچ عنوان افراد با این ویزا اجازه کار یا تحصیل در کشور کانادا نخواهند داشت.

تنها کافی است که با راه‌های مهاجرت به این کشور، شرایط، هزینه‌ها و غیره آشنا باشید. به همین دلیل ما در ادامه تلاش می‌کنیم که یک راهنمای کامل و جامع برای مهاجرت به کشور کانادا را به شما ارائه دهیم که با اطلاعات کافی برای این کار اقدام کنید. خیر از نظر افسر مهاجرت کسی نیروی کار ماهر تعریف می شود که بتواند حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت مرتبط با رشته ی تحصیلی اش ارائه دهد. در حال حاضر با توجه به شرایط کشور کانادا و قوانین مهاجرت وضع شده توسط دولت فدرال کانادا مهاجرین می توانند از طریق اخذ ویزاهای توریستی،تحصیلی،کاری،سرمایه گذاری و ازدواج وارد این کشور شوند. برای مهاجرت به کشور کانادا راه‌های گوناگونی وجود داد که می‌توانید انتخاب کنید.

برای مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کانادا لازم است هم خود شما و هم کسب و کاری که قرار است در کانادا آن را راه اندازی کنید، شرایط لازم را داشته باشید. بسته به نوع برنامه سرمایه گذاری، نوع صنعت کسب و کار، کوچکی و بزرگی کسب و کار و مکان کسب و کار مبلغ سرمایه گذاری متفاوت است که حداقل آن بین ۱۰۰ هزار دلار تا ۵۰۰ هزار دلار کانادا است. از یکی از کارفرمایان کانادایی پیشنهاد شغلی (جاب آفر) معتبر به مدت حداقل یک سال داشته باشید یا از مسئولان مربوطه در استان یا دولت فدرال کانادا گواهی احراز صلاحیت دریافت کنید.

راهنمای کامل مهاجرت به کانادا

برای مثال، استان انتاریو از طریق یکی از زیرگروهای برنامه اکسپرس انتری خود به نام برنامه نیروهای متخصص فرانسوی زبان انتاریو اقدام به جذب نیروهای ماهر فرانسوی زبان می‌کند. استان نوا اسکوشیا هم به طور منظم متقاضیان فرانسوی زبان را مستقیما از استخر قرعه کشی اکسپرس انتری خود دعوت به اقدام برای برنامه می‌کند. لایکو به معنای حداقل میزان درآمد فرد پس مجله خبری مهاجرت از کسر مالیات است که میزان آن در سه سال آخر قبل از درخواست اسپانسرشیپ محاسبه می‌شود. میزان مبلغ لایکو هر ساله از سوی دولت کانادا به نسبت تعداد افراد خانواده اعلام می‌شود. ویزای توریستی کانادا با اهداف بازدید از اقوام و دوستان، سیاحت و یا بررسی موقعیت‌های تجاری صادر می‌شود و از نوع یک بار ورود (سینگل) یا چند بار ورود (مولتیپل ۵ ساله) است.

این بدان معناست که کانادا برنامه‌های مهاجرتی گسترده‌ای دارد که کاندیداهای دارای بالاترین امتیاز را انتخاب می‌کند و همچنین برنامه‌های هدفمندتری را اجرا می‌کند که مهاجران را بر اساس پیشینه شغلی آن‌ها انتخاب می‌کند. اکثر استان‌های کانادا توافق نامه‌هایی برای شرکت در این برنامه دارند. طبق شرایط این قراردادها، استان‌ها می‌توانند متقاضیانی را معرفی کنند که در مشاغلی با تقاضای بالا می‌توانند مشغول شوند.

بدیهی است که این اصلا به نفع کشوری که اقتصادی بسیار پویا دارد، نیست. این موضوع باعث شده است کانادا برای حفظ و پیشرفت هر چه بیشتر اقتصاد پویای خود از سیاست جذب مهاجران استقبال کند. در واقع مهاجران با کار در کانادا اقتصاد این کشور را فعال نگه می‌دارند و کانادا در ازای آن به آنها اقامت موقت یا دائم می‌دهد. برای مهاجرت به این کشور بهتر است نمره مورد قبول را در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی یا فرانسوی دریافت کرده باشید. زیرا برای مهاجرت به کشور کانادا لازم است که به یکی از زبان‌های رسمی این کشور مسلط باشید. جالب است بدانید که سالانه برنامه‌ها و شرایط مهاجرت در کشورهای گوناگون از جمله کانادا تغییر می‌کند.

برای کسب جزئیات بیشتر در مورد برنامه مهاجرتی حتما فیلم موجود در این لینک را مشاهده کنید. مهاجرت از طریق کارافرینی برای شخص سرمایه گذار بی‌شک تصمیم جدی و بزرگی است. چرا که سرمایه گذار علاوه بر خانواده، سرمایه خود که حاصل تمام دست رنجش در تمام سال‌های زندگی است را نیز با خود همراه می‌کند. ممکن است ایده شما در کشور خودتان بسیار ناب و پرمتقاضی باشد اما در بازار کانادا جایگاهی نداشته باشد یا یک تکنولوژی قدیمی به حساب بیاید. حتی ممکن است طرح تجاری شما پتانسیل سوددهی برای مدت کوتاهی داشته باشد. بنابراین باید به درستی بازار کانادا را تحلیل کنید و شرایط ایده تان را در آنجا ارزیابی کنید.

خرید خودرو در کانادا