مهاجرت به کانادا 2023 ؛ بررسی شرایط، هزینه ها و روش ها! تراست-همیار مهاجرت

به عنوان مثال فرض کنید که از یک دانشگاه معتبر کانادایی پذیرش تحصیلی گرفته‌اید و قرار است اولین ترم تحصیلی در ماه اکتبر آغاز شود. اما در ماه سپتامبر پرونده شما برای اخذ ویزای تحصیلی ریجکت می‌شود! درست است که می‌توانید با رفع نواقص پرونده دوباره درخواست دهید، اما باید ماه‌ها منتظر طی شدن روند قانونی آن باشید و این اصلا به نفع شما نیست. بهترین راه برای مهاجرت به کشوری مانند کانادا آن است که متناسب با شرایط فرد باشد.

بهترین راه برای اطلاع از این موضوع، برقراری ارتباط با کارشناسان این حوزه است. از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، بحث هزینه‌ها برای مهاجرت است. در این موضوع باید توجه داشت که میزان هزینه پرداختی در مهاجرت به این کشور، تحت تأثیر عوامل بسیاری کاهش یا افزایش می‌یابد. از مهم‌ترین این عوامل، روش انتخابی برای دریافت ویزای کانادا بوده که تأثیر بسزایی در میزان هزینه‌ها خواهد داشت. به طور مثال اگر افراد به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور باشند، هزینه بیشتری به نسبت افرادی که مهاجرت تحصیلی را انتخاب کرده‌اند، پرداخت می‌کنند. زیرا در این روش، علاوه بر هزینه‌های مهاجرت، هزینه‌های مربوط به سرمایه‌گذاری نیز اضافه خواهد شد.

دانشگاه کلگری

بهتر است یک وقت مشاوره رزرو کنید تا مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست بتوانند بیشتر به شما کمک کنند. روش های مختلف زیادی برای شما هست که بتوانید به کانادا مهاجرت کنید. ممکن است بتوانید ثبت شرکت کنید، از طریق کارآفرینی مهاجرت کنید، استارتاپ راه اندازی کنید و حتی ممکن است شرایط ادامه تحصیل هم داشته باشید. برای راهنمایی دقیق تر و اینکه کدام یک از این روش ها یا روش های دیگر را باید انتخاب کنید، وقت مشاوره رزرو کنید. به علاوه، تنوع زیادی که در راه های مهاجرت به کانادا وجود دارد، تصمیم گیری را برای انتخاب راحت ترین راه مهاجرت به کانادا و بهترین مسیر مهاجرتی تا اندازه ای دشوار و وقت گیر می کند.

  • به شما اطمینان می دهیم که اگر قدم به قدم و ریزی به ریز این نکات را رعایت کنید، مهاجرت به کانادا برای شما به مانند آب خوردن خواهد شد و در یک چشم به هم زدن شرایط زندگی در کانادا برایتان فراهم خواهد شد.
  • ولی اسکیل ورکر به مشاغل فنی مثل مهندس برق، مهندس مکانیک،مهندسی پلیمر و..
  • با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای مهاجرت به کانادا از ترکیه باید سفارت این کشور در شهر آنکارا را انتخاب کنید تا وقت مراجعه برای شما تعیین شود. اگر شما هم قصد آغاز مراحل مهاجرت خود را دارید باید سفری را برای مراجعه حضوری در برنامه خود قرار دهید. مهاجرت به کانادا از ترکیه انتخاب هوشمندانه‌تری برای شما خواهد بود؛ زیرا سفر به ترکیه مزایای بسیاری را برای شما خواهد داشت. تا آنجایی که ما اطلاع داریم، اقدام با پاسپورت و شناسنامه افغانی محدودیت اندکی دارد برای اخذ ویزای کانادا. در صورتی که بتوانید مدرک خود را در کشور کانادا معادلسازی نمایید و دوره های مربوطه را بگذرانید؛ خواهید توانست که به حد نرمال مورد پذیرش برخی ارگان های دولتی برسید و یا اینکه از یک کارفرمای خصوصی پذیرش کار بگیرید.

مهاجرت به کانادا از سال 2015 به بعد تحت سیستمی به نام اکسپرس اینتری کانادا انجام می گیرد که در واقع یک سیستم جامع دسته بندی و انتخابی برای مهاجرت به کانادا بر اساس امتیاز محسوب می شود. برای ورود به این سیستم هر دوره یا هرماه یک حداقل امتیاز تعیین می شود که متقاضیان در صورت کسب آن می توانند وارد سیستم اکسپرس اینتری و سپس مرحله دوم شوند و هرچه امتیاز بالاتر باشد احتمال قبول شدن پرونده و اخذ اقامت کانادا بیشتر می شود. به طور کلی متقاضیانی که دارای امتیاز بالای 400 هستند از شانس بالاتری برای دریافت اقامت کانادا برخوردارند.

اما در سال 2013 با انتخاب جاستین تردو روابط ایران و کانادا بهتر شد و شرایط مهاجرت نیز تغییراتی داشت همچنین جاستین تردو اعلام کرد که احتمال بازگشایی مجدد سفارت کانادا در ایران وجود دارد. در سال 2012 دولت محافظه کار در کانادا ایران را در لیست کشورهایی که حامی تروریسم هستند قرار داد و این موضوع باعث شد که سفارت کانادا در ایران بسته شود. هزینه های اسکان در کانادا بسیار متفاوت است، این هزینه به نکاتی مانند محل زندگی، تعداد افراد، مدت زمان اقامت و… بستگی دارد اما یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که شهرهایی مانند تورنتو و مونترال به نسبت سایر شهرها در زمینه اسکان نیازمند هزینه بالایی هستند. فرد باید در 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه فعالیت در حوزه کاری خود داشته باشد. پس دقت داشته باشید که گول تبلیغات گسترده برخی شرکتها را نخورید و پروسه ویزا و مهاجرت به کانادا را فقط به وکیل یا مشاور رسمی کانادا بسپارید.

برای برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان وجود ندارد. متقاضیان برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا و ثبت شرکت در کانادا نیاز به دارا بودن مدرک زبان نمی باشند. گرچه دارا بودن مدرک زبان موجب افزایش امتیاز متقاضی و افزایش احتمال اخذ مجوز اقامت کانادا می شود. اما با تمام این تفاسیر افرادی هستند که به دلایل مختلف امکان دریافت مدرک زبان انگلیسی را ندارند. با بررسی کامل روش‌های مهاجرت به کشور کانادا متوجه می‌شویم که راه‌هایی هم برای دریافت اقامت بدون مدرک زبان وجود دارد. اخذ اقامت کانادا بدون مدرک زبان قطعاً سخت‌تر از دریافت اقامت با ارائه این مدرک است و مسلماً شانس افرادی که دارای مدرک زبان معتبر با نمره عالی هستند برای اخذ ویزا و اقامت، بیشتر است.

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

سلام، اولین قدم برای مهاجرت به کانادا مشخص کردن هدفتون از مهاجرت هست. شما با توجه به روشی که مهاجرت میکنین، باید برای دریافت اقامت هم اقدام کنید. راه‌های مختلف مهاجرت به کانادا، تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری هستند. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان بدون وکیل مهاجرتی کشور کانادا و از طریق ارسال مدارک به سایت اداره مهاجرت کشور کانادا می توانند برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام کنند. اما برای دریافت نتیجه مطلوب و با ریسک کمتر و در زمان کوتاه تر مشاوره مهاجرت به کشور کانادا با وکیل مهاجرت به کشور کانادا بهترین گزینه ممکن است. با توجه به این که جمعیت کانادا در حال پیر شدن است، سیاست های این کشور و دولت آن در جهتی است که مهاجران جوانتر وارد آن شوند.

افراد باید بتوانند سهم قابل‌توجهی در زندگی فرهنگی یا ورزشی کانادا داشته باشند. ، کوآپ (Co-op) است که به کمک آن می‌توانید در کانادا تحصیل کرده و هم‌زمان کار کنید. معیارهایی دارد که شخص متقاضی از مجموع آنها امتیازی را کسب می‌کند و وضعیت آن سنجیده می‌شود. اولین مجله خبری مهاجرت قدم شما، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است که منافع شما را به بهترین نحو تضمین کند. بعضی از مدارس خصوصی اینجا مدرک معادل و معتبر در ایران را میدهند. سلام خسته نباشید من دیپلم انسانی هستم میتونم پزشکی کانادا بخونم یا باید حتما دیپلم تجربی باشم.