مهاجرت به کانادا 2023 و اخذ اقامت کانادا آتلانتیک 724-همیار مهاجرت

ربطی هم به سرمایه نداره اون پروژه میتونه در برنامه استارتاپ تا 5 فامیلی رو شامل بشه . یک روش دیگری هم هست و اون هم این که در ایران یک بیزینس فعالی داشته باشید که خیلی هم کوچیک نباشه و قصد ایجاد شعبه ی دیگری رو در کانادا داشته باشه بر اساس اون میتونه برای شخص دیگری WORK PERMIT دریافت بشه. تمام کودکان در فاصله‌ی سنی 4 و 16 تا 18 سال، بسته به استان، مطابق با قانون مجبورند به مدرسه بروند.

  • این آزمون مانند آزمون DELF آزمون دیپلم مطالعات زبان فرانسه بر اساس سطوح CECR نیست، بلکه بر اساس NCLC است که دارای 12 سطح است.
  • امروزه بسیاری از افراد برای دریافت اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور اقدام به ازدواج می‌کنند.
  • در این روش افرادی که بین ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند بالاترین امتیاز را دریافت می کنند.
  • انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی این کشور هستند و واحد پول آن دلار کانادا است.

ویزای خود اشتغالی کانادا که به عنوان ویزای هنرمندان و ورزشکاران نیز شناخته می‌شود، این امکان را برای فرد متقاضی فراهم می‌کند تا در ابتدای ورود خود به کانادا اقامت دائم را اخذ نماید. متقاضیان مجله خبری مهاجرت واجد شرایط در این روش باید حداقل 2 سال سابقه کاری حرفه‌ای و مرتبط داشته باشند. از معیارهای افراد واجد شرایط در این روش می‌توان به سن، تحصیلات، سابقه کاری مرتبط با حرفه موردنظر اشاره کرد.

بر حسب این قانون، اگر نوزادی در خاک کانادا یا در حال عبور از خاک کانادا؛ حال حتی می‌خواهددر هواپیما، کشتی و… باشد متولد شود، آن نوزاد رسما شهروند کانادا محسوب شده و از کلیه حقوق شهروندی کشور کانادا بهره‌مند خواهد بود. لازم به ذکر است که تا به زمان حال که این مقاله نگارش شده، تنها 30 کشور در دنیا از قانون خاک پیروی کرده که کانادا و آمریکا به دلیل محبوبیت‌شان از نظر مهاجرت، در این لیست 30 تایی بسیار مورد توجه هستند. اما نکته توجه در این راستا آن است که به هیچ طریقی از این روش، شهروندی یا حتی اقامت به پدر یا مادر طفل تعلق نخواهد گرفت و برای اخذ اقامت یا شهروندی کانادا، والدین باید از دیگر روش‌ها (مانند دیگر روش‌های مذکور در این مقاله) استفاده نمایند.

این برنامه به شرکت‌های کانادایی این امکان را می‌دهد که نیروهای کار خارجی را که قبلاً در شرکت استخدام شده‌اند به منظور جبران جایگاه‌های شغلی خاص یا انتقال دانش تخصصی به نیروی کار کانادایی استخدام کنند. مثلاً این شرکت می‌تواند به یک ایرانی تعلق داشته باشد و نیروی کار خود را از داخل ایران تأمین کند. کانادا کشوری است بزرگ با فرهنگی متنوع، جوامع و آب‌وهوای گوناگون و فرصت‌های کاری. برای تحقیق درباره‌ی این جزئیات اطلاعاتی کلی درباره‌ی کانادا کسب کنید. نکته‌ی مهمی که باید مدنظر داشت این است که به جایی بروید که موقعیت‌های کاری متناسب با شما را داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

در این مقاله سعی داریم راه‌های اقامت دائم کانادا را بررسی نموده و در نهایت بهترین روش مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۳ را معرفی نماییم. اگر در مشاغل فنی و حرفه‌ای مورد نیاز کانادا مهارت و سابقه کار دارید، می‌توانید از طریق برنامه اسکیل ترید برای مهاجرت کانادا اقدام کنید. برنامه اسکیل ترید یکی از سه برنامه اصلی اکسپرس انتری است که مبتنی بر سیستم امتیاز بندی بوده و امتیاز متقاضیان بر اساس فاکتورهایی مانند سابقه کار، میزان تحصیلات، مهارت زبان و سن و دیگر فاکتورها محاسبه می‌شود. با خرید کسب و کاری از پیش موجود در کانادا می‌توانید ویزای کار بگیرید و پس از ورود به کانادا و توسعه کسب و کار مورد نظر، بعد از مدتی واجد شرایط دریافت اقامت دائم شوید. خرید بیزینس در کانادا می‌تواند به صورت خرید یک شرکت یا خرید یک کسب و کار مانند رستوران یا مغازه باشد.

روش های مهاجرت به کانادا

حال اگر از روش اول استفاده شود، بهتر است با افرادی که قبلاً به کانادا مهاجرت کرده‌اند، مشورت کرده و یا سایت‌های مختلف را جستجو و مطالعه نمود تا سطح اطلاعاتی خود را افزایش داد. سرمایه گذاری در کانادا می‌تواند به روش‌های مختلف مانند کار آفرینی، خرید بیزینس فعال و راه اندازی بیزینس (ثبت شرکت) انجام شود. استارتاپ هم جزو برنامه‌های کار آفرینی محسوب می‌شود اما در این روش متقاضی، سرمایه لازم را از سازمان‌های حامی استارتاپ در کانادا دریافت می‌کند. میزان هزینه لازم برای مهاجرت به این کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل بر هزینه‌های مهاجرت به کشور کانادا، روشی است که شما برای این کار انتخاب می‌کنید. زیرا روشی همچون پناهندگی هزینه کم‌تری نسبت به سرمایه‌گذاری دارد.

برای ورود به مقطع دکترا نیز افراد با حداکثر سن ۳۰ سال می توانند اقدام کنند. در سایر روش ها از جمله مهاجرت از طریق جاب آفر، هرچه فرد جوانتر باشد امتیاز بیشتری دریافت می کند. در سیستم اکسپرس اینتری بالاترین امتیاز سن به افراد ۱۹ ساله تعلق می گیرد و افرادی که بالای ۴۵ سال داشته باشند در بخش سن هیچ امتیازی دریافت نمی کنند. همچنین اگر بخواهید از طریق سرمایه گذاری به کانادا، مهاجرت کنید باید شرایط سنی آن را رعایت کرده باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر یا پیشنهاد شغلی:

به صورت کلی برای روش های مختلف مهاجرت به کانادا، داشتن آشنایی کامل به زبان انگلیسی یا فرانسه مورد نیاز است. روش‌های پذیرش با برنامه مهاجرت روستایی نیز وجود دارد که می‌توانید برای کارهایی همچون کشاورزی به کانادا بروید. برنامه‌های ویژه‌ای نیز برای افراد ورزشکار یا هنرمندان چیره دست وجود دارد که می‌توانند در صورت منحصر به فرد بودن در هنر و ورزش خود، به کانادا راه پیدا کنند.