مهاجرت ها مهاجرت چیست بررسی انواع مهاجرت توصیه هایی درباره مهاجرت-همیار مهاجرت

متاسفانه سفارت آمریکا در ایران غیرفعال بوده و باید برای پیگیری تمامی امور ویزای آمریکا به سفارت آمریکا در کشورهای همسایه از جمله ارمنستان، ترکیه و امارات مراجعه کنید. شما باید به وب سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید و با ساختن یک حساب کاربری، آپلود مدارک تحصیلی، مالی و هویتی و پرداخت هزینه ویزا و انگشت نگاری بیومتریک، خود را برای مرحله بعدی یعنی حضور در محل کارگزاری آماده کنید. جدول بالا توزیع تعداد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های برتر آمریکا که همگی جزء 20 دانشگاه برتر جهان هستند را نمایش می‌دهد. همانطور که در جدول مشخص است، از سال 2013 تا 2015، تعداد دانشجویان ایرانی در 10 دانشگاه برتر آمریکا ثابت مانده است. اما از سال 2015 تا 2018، همزمان با کاهش جمعیت دانشجویان ایرانی در آمریکا، تعداد ایرانیان مشغول به تحصیل در ده دانشگاه برتر آمریکا نیز کاهش اندکی یافته و از رقم 232 دانشجو به حدود 220 نفر رسیده است. در این دسته برخی از این افراد برای بهبود استانداردهای زندگی خود، برخی برای فرصت‌های شغلی بهتر و دریافت دستمزد بالاتر و بیشتر افراد نیز برای ادامه تحصیل به کشور دیگری مهاجرت می‌کنند.

باید به این موضوع اشاره کنیم که روش سخت و طاقت فرسای مهاجرت پناهندگی نیز در دسترس متقاضیان مهاجرت است، اما اگر در کشوری جنگ زده نیستید و با مشکلات سیاسی و اجتماعی جدی دست و پنجه نرم نمی کنید، به هیچ وجه این روش را به شما توصیه نمی کنیم. چون ممکن است بعد از گذشت چند سال از حضور شما در کمپی خارج از شهر و تحمل شرایط بسیار سخت، جواب منفی به درخواست شما داده شود و ملزم به برگشت به کشور مبدا شوید. اگر شما متقاضی سفر به برخی کشورهای خاص باشید که در محدوده شنگن قرار دارند و همچنین مدت کوتاهی جهت اقامت در نظر دارید، ویزای ش…

انواع روش های مهاجرت به کانادا

همچنین در این روش متقاضیان می توانند اعضای خانواده خود را از بدو ورود، همراه خود ببرند و اقامت طولانی مدت داشته باشند. نکته مهم اینجاست که با داشتن اقامت هر کشوری (چه دائم چه موقت)، شما با دیگر شهروندان آن کشور هیچ تفاوتی از لحاظ حقوق شهروندی ندارید. می‌توانید حساب بانکی باز کنید، تسهیلات بانکی بگیرید، تحصیل رایگان داشته باشید، ملک، خودرو و… بخرید و در واقع تمام محدودیت‌هایی که در باب ویزا ذکر شد را نخواهید داشت. در حال حاضر،اولویت اولیه و اصلی بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت، مهاجرت کانادا است. این کشور پیشرفته قاره آمریکا دارای وسعتی زیاد و جمعیتی نسبتاً کم است و هر ساله بیش از 300 هزار مهاجر واجد شرایط را مورد پذیرش قرار می دهد. اما برای مثال، ویزای اسپانسرشیپ کانادا به شهروند و یا فرد دارای کارت اقامت PR کانادا این اجازه را می دهد تا در صورت داشتن شرایط لازم از اقوام نزدیک خود حمایت مالی کرده و برای آنها دعوتنامه حضور و اقامت دائم در کانادا بفرستد.

از طرفی اگر شما یک سفر چند ماهه داشته باشید، باز هم مهاجرت محسوب می‌گردد. البته مهاجرتی که در اینجا مدنظر ما است، مهاجرت بین‌المللی به خارج از کشور خودتان است. یعنی شما از یک کشور (کشور خودتان که مثلاً ایران است)، به کشور مقصد که پیشرفته‌تر است، مانند کانادا می‌روید. زمانی مجله خبری مهاجرت که به آنجا می‌روید، شما بومی نیستید و اصالت کانادا را ندارید؛ همچنین شهروند هم محسوب نمی‌شوید و بقیه شما را مهاجر می‌دانند. اینکه شما مهاجرت می‌کنید، یعنی می‌خواهید در کشور مقصد کار جدید انجام دهید، تحصیلات خود را ادامه دهید یا در آنجا به هر دلیل دیگری ساکن باشید.

به طور معمول شرایط مهاجرت و مدارک مورد نیاز برای آن، شامل مدرک زبان، مدارک شناسایی، نامه پذیرش از دانشگاه معتبر، ریز نمرات، داشتن تمکن مالی، مدارک تحصیلی و …می باشد. اما به طور کلی هر کشوری در دنیا شرایط پذیرش و آزمون های مخصوص به خود را در مقاطع مختلف دارد. مثلا شرایط تحصیل در کانادا با شرایط تحصیل در آلمان تفاوت دارد.

حداقل شرایط مهاجرت

در انواع روش های مهاجرت به کانادا، دارندگان ویزای کانادا می توانند همسر و فرزندان وابسته خود را به کانادا ببرند. همچنین همسر فرد دانشجو می تواند برای دریافت مجوز کار آزاد، درخواست کند و تا زمان اعتبار ویزای دانشجویی همسرش، برای کارفرمای کانادایی کار کند. اما اگر همسر قصد تحصیل داشته باشد، باید برای دریافت ویزای دانشجویی جداگانه اقدام کند. عنوان کشورهای اسکاندیناوی به کشورهای نروژ، سوئد و فنلاند که 3 کشور هم‌جوار و در شمال اروپا قرار دارند اطلاق می‌شود. زندگی در کشورهای اسکاندیناوی غالبا یک الگو و چهره‌ای از سبک زندگی اروپایی را در شکلی کمتر صنعتی به نسبت کشورهایی نظیر آلمان، انگلیس، فرانسه و…

  • برای مثال فردی که اقامت موقت خود را از کشور اتریش گرفته است می‌تواند از همان ابتدا در آلمان نیز کار، زندگی، تحصیل، افتتاح حساب و… داشته باشد.
  • همچنین برای اطلاع از شرایط زندگی برندگان لاتاری بعد از ورود به آمریکا، می‌توانید مقاله بررسی جامع شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.
  • باید به این نکته توجه داشته باشید که مسئله شرایط مهاجرت و اخذ ویزا و مجوز ورود کشورهای مهاجر پذیر ارتباط تنگاتنگی با اعتبار پاسپورت محل زادگاه شما دارد.
  • امیدواریم توانسته باشیم در این زمینه اطلاعات مفید و کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

بعد از ورود به آمریکا همانند یک شهروند عادی می‌توانید کار کنید. بعد از برنده شدن لاتاری می‌توانید همسر خود را نیز به آمریکا ببرید. باید ویزا لاتاری را دریافت کنید و وارد خاک آمریکا شوید.

انواع روش های مهاجرت برای اقامت با سرمایه گذاری