نصب آسانسور با متد 2022 و آموزش گام به گام نصب و راه اندازی آسانسور

سرویس و نگهداری اسانسور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. این کار از ایجاد هرگونه خطرات ناشی از استفاده اسانسور جلوگیری به عمل می آورد. با توجه به خرابی پیش آمده و اقداماتی که باید انجام شود، هزینه پیش از انجام کار با شما در میان گذاشته شده و پس از آن اقدام به انجام عملیات می شود . در این میان، بسیاری از ساختمان های قدیمی هم از نظر موقعیت مکانی عالی هستند و دسترسی خوبی به مراکز خرید و دیگر مکان های تفریحی و رفاهی دارند، به همین جهت، ساکنان آنها تمایلی به فروش آپارتمان خود و جابه جایی ندارند و ترجیح می دهند به جای فروش آپارتمان، نظر دیگر ساکنان را نیز جلب کنند و برای نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی اقدام نمایند. با ما تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید تا همکاران ما در محل حاضر و اقدام به نصب ، تعمیر و سرویس آسانسور با قیمت و کیفیت مناسب نمایند.

همانطور که به تاسیسات لوله کشی آب گرم و سرد در ساختمان نیاز دارید، آسانسورها و بالابرها هم باید در پروژه های ساختمانی وجود داشته باشند. در ساختمان هایی که امکان ایجاد موتورخانه با ابعاد بزرگ وجود ندارد می توان از آسانسورهای گیرلس بهره برد، چرا که موتورهای گیرلس ابعاد و وزن بسیار کمی دارند و فضای کوچکی را در موتور خانه آسانسور اشغال می کنند. این نوع آسانسورها در مقایسه با آسانسورهای کششی فضای کمتری در ساختمان اشغال کرده و نیاز به موتورخانه در بالا ندارند. کابین فضای کمتری اشغال می کند.

قطعات اسانسور

هوم لیفت ها مجهز به پاراشوت، سیستم برق اضطراری، سیستم فرمان به صورت سفارشی، روشنایی و قفل برقی درب هستند. در این قسمت به شرح هر کدام به صورت مختصر میپردازیم. در ادامه نوع دیگری از دسته بندی را شرح دادهایم. حال هر کدام از قطعات را به تفصیل شرح میدهیم. شیوهی سنتی آن استفاده از موتورهای جریان مستقیم متصل به گیربکس حلزونی (Worm gear) است. اینگونه از آسانسورها دارای گیربکسی هستند که به موتور متصل است و چرخی را که سیم بکسل را به حرکت در آورد را میراند.

که یک برنامه سرویس و نگهداری پیش گیرانه منظم تا حد قابل توجهی این ایرادات را بر طرف خواهد کرد و از بروز مشکلات جزئی جلوگیری می کند. زمانی که آنها دچار پوسیدگی میشوند، کشش میان سیم بکسل و فلکه کاهش مییابد و دچار لغزش میشود که میتواند کارایی آسانسور کششی را کاهش دهد و در صورت نادیده گرفتن، افراد را با خطراتی مواجه کند. این قطعات در هر دو طرف و در بالا و پایین بر روی کادر وزنه تعادل و یوک کابین نصب می گردد ، با ریل ها در تماس هستند و با حرکت در امتداد آنها کابین و وزنه تعادل را هدایت می کنند . اما آسانسورهای هیدرولیکی نیاز به وارد کردن فشار و هل دادن کابین برای حرکت آن دارند که در نتیجه انرژی بیشتری را میطلبند. دارای صدای کم و حرکت نرم و آهسته برای جا به جایی بین طبقات هستند. قیمت آسانسور ها نسبت به تعداد طبقات و متریال های مصرفی متفاوت می باشد.

همچنین آدرس شرکت فراز آسانبر قهستان جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و … گاونر. پاراشوت. تراول کابل. قدرت مورد نیاز برای موتور اسانسور هیدرولیکی بیشتر از آسانسورهای کششی است، بنابراین برای انتقال برق به موتورخانه باید از کابل های برقی که متناسب با قدرت موتور است، استفاده شود.

حال هر کدام از قطعات را به تفصیل شرح میدهیم.

مزیت موتور گیرلس این است که به روغن کاری احتیاج ندارد در مقابل موتور گیربکس احتیاج به روغنکاری دارد. اما این افزایش قیمت باعث نزدیکتر شدن قیمت موتورهای گیربکس و گیرلس در ظرفیت های مشابه گشته و باعث استفاده بیشتر از موتورهای گیرلس در پروژه های اسانسوری به جای موتورهای گیربکس شده است. به طور مثال در این نمودار قیمت تابلو آریان آسانسور با درایو زیلابگ و تابلو فرمان سیلیکون بالابان ( با در نظر گرفتن مشخصات فنی مشابه و عملکرد یکسان) دارای اختلاف بسیار می باشند. استفاده مشابه از دو کلمه چاه و چاهک یک اشتباه بسیار پرتکرار است. خدمات آسانسور شامل سرویس و نگهداری آسانسور ، تعمیر موتور آسانسور و سایر موارد از اهمیت بالایی برخوردار است. هزینه نصب و نگهداری یکی از مسائل قابل توجه در اغلب سیستم های هیدرولیکی است.

به طور کلی نصب آسانسور شامل مراحل زیر می باشد. بر اساس کتاب مبحث 15 مقررات ملی ساختمان، الزامات نصب اسانسور هیدرولیکی به شرح زیر می باشند. پاراشوت یک سیستم جلوگیری از سقوط است که پس از نصب اسانسور با حضور مسئول کارگاه و تکنسین های آسانسور تست و چگونگی عملکرد آن آموزش داده می شود. همچنین آدرس شرکت کیمیا آسانبر ساوه جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و …

آسانسور با استفاده از موتور الکتریکی بزرگی که به فلکه متصل است حرکت میکند. موتور بسیار سریعتر از چیزی که نیاز است عمل میکند بنابراین گیربکس حلزونی سرعت آن را پیش از انتقال حرکت به فلکه کاهش میدهد. این آسانسورها معمولا از نیروی محرکه یک موتور الکتریکی برای حرکت عمودی استفاده می کنند. اما در صورت استفاده از سیستم غیر مستقیم، نه تنها شیر اطمینان مخصوص باید تعبیه شود بلکه تدابیر ایمنی ویژه برای جلوگیری از سقوط آسانسور به دلیل پاره شدن سیم بکسل طبق استاندارد شماره 6303-2 سازمان ملی استاندارد ایران نیز باید اندیشیده شود. اگر سیستم مستقیم استفاده شود، جک باید از شیر اطمینان مخصوص برخوردار باشد.

نصب انواع مختلف آسانسور در ساختمان هایی که فضای کافی در راه پله برای طراحی ندارند، در قسمت بالکن صورت می گیرد. صندلی پله پیما با توجه به ارتفاع، نوع موتور و قدرت آن انواع مختلفی دارد. اگرچه قیمت پایین این نوع درب به نسبت درب های دیگر را می توان از مزایای آن دانست، اما استفاده از آن ها معایبی نیز به همراه دارد. انرژی پتانسیل آسانسورهای هیدرولیکی در هنگام پایین آمدن تبدیل به انرژی جنبشی شده و بخشی از آن به حرارت تبدیل می شود که این امر درجه حرارت روغن را بالا می برد.

آنها از سیم بکسل، فلکه و وزنه برای حرکت استفاده میکنند. از جمله قطعاتی که در هنگام ساخت اسانسور باید تهیه و مورد استفاده قرار گیرد می توان به تابلو برق سه فاز، تراولینگ کابل، جعبه رویزیون، وزنه تعادل، سیم بکسل، قلاب سر بکسل، ریل راهنما، تابلو فرمان، پشت بند، انکودر، لقمه، براکت، فلکه هرزگرد، گاورنر، کفشک، الکترو سیگنال، قفل درب لولایی، مگنت درب باز کن برقی، آرام بند، کرپی سیم بکسل، بافر ضربه گیر، بست تراول کابل، پایه موتور گیربکس، لاستیک زیر مورتور، درب، شالتر، پاراشوت، کلید قارچی، میکروسونیچ غلطکی، روغندان، پریز صنعتی، شستی ها، سنسور درب، سنسور اورلود، درب نیمه اتوماتیک، درب تمام اتوماتیک کابین و کابین اشاره کرد. تابلو فرمانAC2 وظیفه پذیرش درخواستها از کابین و طبقات آسانسور، تشخیص موقعیت کابین، نظارت کردن برای حرکت بدون خطر کابین، کنترل تمامی تجهیزات آسانسور از جمله درب کابین، ترمز و… از این رو در تمام این آسانسورها تجهیزات ایمنی قرار می دهند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

انواع اسانسور

آسانسور در واقع یک اهرم بوسیله محرکه قرقره است که وظیفه آن جابه جایی اجسام از نقطهای به نقطه دیگر در راستای عمودی یا افقی است که معمولا این دستگاه مکانیکی در راستای عمودی حرکت میکند تا جابه جایی در دو ارتفاع غیر یکسان را با سهولت بیشتری انجام دهد. زمانی که کابین آسانسور به سمت بالا حرکت میکند، وزنه به سمت پایین حرکت میکند و همچنین زمانی که کابین به سمت پایین حرکت میکند، وزنه به سمت بالا حرکت میکند. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک میکند تا بهترین طراحی آسانسور را برای پروژه خود پیدا کنید و از عملکرد مناسب ساختمان اطمینان حاصل کنید. همان طور که اشاره کردیم برای تعمیر کردن آسانسور در تهران باید به شرکت های مراجعه کرد که کادری حرفه ای را داشته باشند زیرا تعمیرات آسانسور اگر به درستی انجام نشود دردسرساز خواهد بود.در تهران شرکت های زیادی خدمات تعمیر آسانسور را ارائه خواهند داد اما برخی از شرکت ها چون دارای تجربه و تخصص کافی نیستند به خوبی آسانسور را تعمیر نخواهند کرد.برای تعمیر کردن آسانسور و اجزایش باید به یک شرکت با نمونه کار زیاد مراجعه کرد تا خیالتان بابت تعمیر راحت باشد.چنانچه واحد مسکونی شما نیازمند به تعمیرات مداوم برای آسانسور است پس با یافتن یک شرکت معتبر قرارداد بلندمدت ببندید تا خدمات تعمیرات را به صورت مستمر دریافت لینک منبع کنید.

این نرده از ورود افراد و اشیا در هنگام حرکت آسانسور به داخل اتاقک و مسیر حرکت آن جلوگیری می کند. به علاوه نباید لوازم ثابت، متحرک، دائمی یا موقتی مانند کابل ها، ابزار و وسایل داخل چاه قرار دهیم. در تعریفی مشابه، آسانسور به مجموعه تجهیزات حمل و نقل گفته می شود که انتقال عمودی مردم و یا وسایل بین طبقات ساختمان را فراهم می نماید. بالابر کارگاهی سیار که برای جا به جا کردن وسایل سنگین استفاده می شوند. بالابر کارگاهی ثابت به دو نوع نوار دنده ای و وینچی تقسیم می شود که نوع نواردنده ای آن ایمن تر است. به طور کلی درب آسانسورها از لحاظ مکانیکی به درب لولایی یا ساده، درب سانترال یا نیمه اتوماتیک و درب تلسکوپی یا اتوماتیک تقسیم بندی می شوند. انواع آسانسور را از لحاظ مکانیسم چاله به آسانسور کششی ،آسانسور هیدرولیکی ، آسانسور مغناطیسی ، آسانسور وینچی ، تقسیم بندی میکنیم و در مورد مزایا و معایب آنها بحث خواهیم کرد.

تعمیر اسانسور

گاهی لازم است برای عملکرد صحیح آسانسور شیر برقی آن بطور دقیق تنظیم شود. آدرس و شماره تماس بهترین شرکت های تعمیرات آسانسور و پله برقی در شیراز. در زمانهای گذشته خانه ها معمولا همکف بودند و اگر خانه ای دو یا سه طبقه بود به راحتی ساکنان آن خانه ها با استفاده از پله به طبقات بالاتر می رفتند. حداقل ارتفاع موتور خانه در نواحی تردد و دسترسی ۲ متر باشد. در این مسیر شرکت های ارائه خدمات تعمیر و سرویس دوره ای آسانسور به کمک شما آمده و تلاش خود را بکار میگیرند تا هزینه های احتمالی را به حداقل برسانند و قدمی بزرگ در راستای حفظ جان اهالی ساختمان بردارند. اگر ارتفاع ساختمان بیش از ۲۸ متر باشد حداقل دو آسانسور لازم است که یکی از آنها برانکاردبر باشد. آسانسور کششی محدودیتهای ارتفاعی دارد که در این اواخر با استفاده از مواد جدید قویتر و بهتر همچون فیبر کربن به آنها این امکان را میدهد که ارتفاعات بیشتری را نیز پوشش دهد.

که زاویه بهینه برای بار عمودی و جلوگیری از تاب خوردن پهلو به پهلو همان زاویه ی 8 هست. از مزیت های درب سانترال نسبت به درب های لولایی می توان سهولت در باز شدن درب، رفت و آمد آسان و همچنین اشغال نشدن فضا را نام برد. آسانسور هیدرولیکی دارای توان و نیروی بالا برنده قوی و راندمان مكانیكی عالی با هزینه کم می باشد. در بعضی مواقع ساکنین ساختمان تمایل به پرداخت هزینه های تعویض این قطعات را ندارند و درخواست غیر فعال کردن قطعه مورد نظر را می نمایند. اطلاعات شرکت های مورد تایید سازمان نظارت بر امور آسانسور در تهران را معرفی نمودهایم و شما را با برترین برندهای آسانسور در جهان و تعدادی از شرکتهای فعال ایرانی آشنا خواهیم کرد. کفشک ترمز آسانسورها نیز به دلیل کار کرد تحت بار زیاد، ممکن است خراب شود و باعث شود آسانسور درست در طبقات نایستد. اسانسور های خانگی که با برق تک فاز کار میکنند.

قیمت آسانسور با توجه به نوع اسانسور، نوع و ابعاد کابین، نوع و تعداد موتور به کار رفته در ساخت آسانسور، تعداد طبقات ساختمان، حداکثر ظرفیت قابل تحمل، حداکثر سرعت حرکت، حداکثر ارتفاع، نوع سکشن، برند اسانسور و نوع تابلو برق مانند اینورتر یا کنتاکتوری بودن تابلو برق، می تواند متفاوت باشد و در قیمت نهایی تاثیر بگذارد. یکی از مزایای نقشه آهن کشی با کامپیوتر این است که تشخیص می دهد با توجه به تعداد طبقات، وزن کابین و نوع آسانسور چه متریالی را برای آهن کشی استفاده نمایید و چگونه آن ها را به یک دیگر متصل کنید که بسیار محکم شوند. پاسخ: تقریبا همه انواع معروف بازار ، در واقع در کارگاه آموزش آسانسور ، سه نوع تابلو فرمان معروف آرمان فراز ، آریان آسانسور و پارکنترل بصورت عملی آموزش داده می شود و هر کاراموز باید بصورت کامل مراحل سیم کشی و تنظیمات و طبقه بندی را انجام دهد.