هشدار سفارت ایران در عمان نسبت به افزایش مهاجرت ایرانی ها

همانطور که پیشتر به این موضوع اشاره کردیم، داشتن گواهی سلامت صادر شده توسط بیمارستانهای عمان برای دریافت اقامت عمان ضروری است. مسیر های ذکر شده باعث می شوند، مهاجر به کارت اقامت برسد و باعث می شوند که خانواده مهاجر خارجی نیز کارت اقامتی بگیرند که بسیار کارآمد و عالی است. مهاجرت به آمریکا برای پزشکان می تواند به عنوان یک مسیر بسیار خوب و روشن برای آینده تحصیلی و یا حتی شغلی آن ها باشد. اتفاقا در سال های اخیر سخت گیری ها در این زمینه نیز بسیار افزایش یافته و اگر دولت آمریکا متوجه شود زوجی با نیت قبلی اقدام به سفر به این کشور برای تولد فرزندشان نموده اند، از ورود آن ها جلوگیری به عمل آورده و به شدت با آن ها برخورد می نماید. بنابراین لازم است وضعیت اقلیمی این شهر مهم در عمان را بررسی کنیم تا اگر خواستار مهاجرت به این شهر هستید از اوضاع آبوهوایی آن به خوبی مطلع باشید. البته که وضعیت امنیت در کشور ایتالیا با رشد 23 درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است و این باعث خوشحالی افراد مهاجر به این کشور شده است. از مسائل مهم برای سرمایهگذاری در کشور ترکیه انتخاب یک شهر مناسب میباشد.

در نتیجه باز هم توصیه و تاکید می گردد که متقاضیان مهاجرت به آمریکا تا حد امکان از انتخاب این روش خودداری نموده و با جایگزین نمودن روش های قانونی برای امر مهاجرت به آمریکا اقدام نمایند. 3 آزمون و مدرک مختلف برای این که بتوانید به کانادا بروید، مورد تایید است. یکی از بزرگترین دلایل شوک فرهنگی، ندانستن زبان و ممکننبودن برقراری ارتباط با افراد جامعۀ میزبان است که احساس ناخوشایندی را به فرد مهاجر منتقل میکند. اگر احساس می کنید که در مورد اقامت سوئیس از طریق خرید ملک هنوز هم سوالاتی در ذهن دارید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه مقاله با ما به اشتراک بگذارید تا ما بتوانیم در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم. در صورتی که تمایل دارید از خدمات ویژه حامی مهاجر برای اخد اقامت ترکیه بهره مند شوید، میتوانید به وسیله شماره 02148406 با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

مهاجرت به آمریکا با کمترین هزینه مورد توجه بسیاری از افراد قرار داشته و به دلیل اینکه هزینه های سرمایه گذاری و حتی تحصیل در این کشور نسبتا بالاست، متقاضیان مهاجرت به آمریکا همواره به دنبال راه های کم هزینه تر سایت hamyarmohajerat هستند. در صورتی که مشتاق مهاجرت به سوئد هستید ما را تا انتهای این مقاله همراهی بفرمایید. بدین منظور و برای اعطای فرصت برابر جهت ثبت اختراع در کشورهای مختلف و ثبت تاریخ آن، پیمان نامه همکاری ثبت اختراعات (PCT) به صورت یک توافق نامه همگانی در سطح بین المللی با همکاری سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) بین اغلب کشورهای دنیا به امضاء رسیده است. این سیاست برای سالهای متمادی دنبال میشد و در دوران پس از جنگ جهانی دوم موجب افزایش جمعیت اروپایی در کشور استرالیا گشت. هر کشور خارجی هر چقدر هم خوب و رویایی باشد برای خانه پدری شما نیست و مشکلات زیادی می تواند داشته باشد؛ بنابراین بررسی تمام نکات یک امر ضروری است.

برای اخذ اقامت در کشورهایی مانند سوئد روشهای متعددی وجود دارد. گوتنبرگ یکی از شهرهای بسیار عالی برای تحصیل محسوب میشود و این شهر درزمینۀ تحصیلی رتبه اول در سوئد را به خود اختصاص داده است. برای اینکه بتوانید در کشور سوئد اقامت داشته باشید، روشهای مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها نیز شرایط خاص خود را دارد. هر چند در سال های اخیر دریافت این نوع ویزا نیز برای ایرانیان بسیار سخت و شاید غیر ممکن شده اما شرایط هر کدام از انواع ویزاهای فوق و زیر مجموعه های آن ها در جدول زیر قابل مشاهده می باشد. همچنین ازدواجی که صورت خواهد گرفت بایستی بر اساس قوانین کشور آمریکا بوده و متقاضی مهاجرت به آمریکا و نامزد آمریکایی اش در صورتی که قبلا ازدواج کرده باشند، بایستی مراحل قانونی طلاق را طی نمایند. به صورت کلی معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان به منظور دریافت مجوز فعالیت در آمریکا بر اساس آزمون های USMLE (United States Medical Licensing Examination) صورت گرفته که به واسطه سطح بالای این آزمون ها معمولا متقاضیان بایستی در دوره های مربوطه شرکت نمایند.

میزان سرمایه مورد نیاز برای طرح های منطقه ای 500 هزار دلار آمریکا و برای طرح های دولتی 1 میلیون دلار آمریکا خواهد بود. همچنین خود متقاضی محدودیتی برای مهاجرت به آمریکا و حضور در این کشور نداشته باشد. کشور آمریکا در جذب مخترعین و اعطای اقامت به آن ها پیشرو بوده و بیشتر از هر کشوری در دنیا این افراد (حدود 60% از کل مخترعین مهاجر) را تحت حمایت و پوشش خود قرار داده است. در نتیجه متقاضیان مهاجرت به آمریکا بایستی شرایط خود را برای یافتن شغل در این کشور بهبود ببخشند که یکی از بهترین راه ها گذرندان یک دوره تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به آمریکا می باشد. ممکن است با در خواست والدین نوزاد و با داشتن شرایط مناسب از جمله تمکن مالی بسیار خوب، برای مدتی اقامت موقت آمریکا به والدین نوزاد داده شود. در نهایت برای تحصیل و کار در رشته های پزشکی متقاضی بایستی بسیار کوشا بوده، حداکثر تلاش خود را انجام دهد. در سوئد شما می توانید برای دریافت بورسیه و یا فاند تحصیلی از دانشگاه ها، موسسات و یا برنامه های بورسیه دولتی بهره مند شوید. در قیاس با کشورهای اروپایی دوره دکتری در آمریکا حدود 5 تا 6 سال است اما بعد از آن فارغ التحصیلان شانس بسیار زیادی در جذب از سوی موسسات و نهادهای آموزشی جهان خواهند داشت و به عبارتی موقعیت شغلی خوبی برایشان ایجاد می شود.

در نتیجه توصیه می شود متقاضیان ابتدا همه اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نموده و سپس برای مهاجرت به آمریکا از این طریق اقدام نمایند. علاقمندانی که در این سیستم اقدام می نمایند با هم سنجیده میشوند. در این روش برای صدور ویزا از نظر تعداد، محدودیتی وجود نداشته و همه افراد از همه کشورهای دنیا که شرایط و قوانین لازم را داشته باشند، می توانند جهت مهاجرت به آمریکا از این روش استفاده نمایند. در حالت عمومی به غیر از دیگر مدارک واجب برای اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور، حداقل نمره مدرک زبان آیلتس 6.5 (در کمترین حالت 6) و حداقل معدل مدرک تحصیلی 14 الی 15 (ترجیحا بالای 15 الی 16) توصیه میگردد. بدین منظور متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت اختراع می توانند از طریق ویزای EB1 آمریکا برای حضور در این کشور و اخذ اقامت آمریکا، اقدام نمایند.

به تبع همین موارد 2 نوع ویزای ازدواج برای مهاجرت به آمریکا در این کشور وجود دارد که شامل ویزای نامزدی و ویزای ازدواج می باشند. مهاجرت در این شرایط اغلب به شکل خانوادگی انجام می پذیرد. مهاجرت خانوادگی به آمریکا یکی دیگر از روش های مهاجرت به آمریکا بوده و مناسب آن دسته از متقاضیانی است که یکی از افراد خانواده آن ها تابعیت آمریکا و اقامت دائم (گرین کارت) این کشور را اخذ نموده اند. در ویزای نامزدی که یک نوع ویزای موقت و غیر مهاجرتی قلمداد می شود، متقاضی که تابعیت آمریکا را ندارد بایستی به نیت ازدواج با یکی از شهروندان و یا افراد مقیم دائم آمریکا وارد این کشور شده، و تنها در طی 3 ماه با فرد مورد نظر اقدام به ازدواج نماید. ساختار این برنامهها به صورتی است که دانشجویان رساله دکتری خود را تحت نظر دو استاد راهنما از دو دانشگاه مختلف تحریر میکنند، که یکی از آنها در استرالیا و دیگری در کشوری متفاوت همچون بریتانیا، چین، آلمان، بلژیک، فرانسه و … در ویزای سرمایه گذاری از نوع EB5 یا همان سرمایه گذاری مستقیم، متقاضی مهاجرت به آمریکا بایستی در پروژه ها و شرکت های مورد نظر دولت آمریکا، با در اختیار گذاردن سرمایه خود مشارکت نماید.

انواع مختلفی از ویزای سرمایه گذاری در کشور آمریکا وجود داشته که بر اساس روش سرمایه گذاری متقاضی متفاوت بوده و هر کدام شرایط و ویژگی های مخصوص به خود را خواهد داشت. برترین دانشگاه های دنیا بر اساس لیست های منتشر شده از سوی مراکز و سایت های مختلف همواره هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی متعلق به این کشور بوده است. در این مدت افراد در اردوگاه هایی که به همین منظور در نظر گرفته شده و گاه اوضاع نامساعدی هم دارند، اسکان داده خواهند شد. اخذ یک مدرک تحصیلی معتبر در سطح بین المللی که خود نوعی سرمایه گذاری محسوب شده یکی از اهداف و بالا بردن شانس خود برای یافتن شغل به منظور دریافت اقامت و مهاجرت به آمریکا هدف دیگر می تواند در نظر گرفته شود. همچنین این امکان برای او مهیا خواهد بود که پس از سن 18 سالگی و در صورت یافتن شغل مناسب، رسمی و تمام وقت با درآمد خوب، پدر و مادرش را به خود ملحق کند. مهاجرت به آمریکا از طریق ورزش از دیگر راه های حضور در این کشور و دریافت اقامت آمریکا بوده که مخصوص گروه ویژه ای از افراد می باشد.

با توجه به اینکه با در نظر گرفتن شرایط مهاجرت به اروپا، برای کدام نوع ویزا می توانید اقدام کنید، ممکن است نام آسانترین کشورها برای مهاجرت نیز برایتان تغییر کند. جهت کسب اطلاعات کامل درباره ویزای تحصیلی آمریکا مقاله تنظیم شده در این زمینه را مطالعه فرمایید. از این جهت که پزشکانی محترمی که به دنبال مهاجرت به آمریکا از طریق دریافت ویزای کار هستند، ابتدا بایستی پروسه معادل سازی مدرک تحصیلی خود را در این کشور به انجام رسانند. در واقع پس از گذر از بحران همهگیری و انجام واکسیناسیون سراسری و بهبود اوضاع تا حد بسیار زیادی، روند رسیدگی به این پروندهها مجددا آغاز و همچنین تسریع گردیده است. در غیر این صورت مدت زمان 3 ماهه ویزای نامزدی به هیچ عنوان قابل تمدید نبوده و فرد بایستی خاک آمریکا را ترک نماید. سالانه به ده دانشجو در مقطع پست داک جهت تحصیل در این دانشگاه بورسیه اعطا می شود.سالیانه مبلغی حدود ۱۰۰هزار دلاربه این دانشجویان داده میشود و مدت اعطای این بورس ها همزمان با اتمام مقطع پست دکتری در یک دوره سه ساله می باشد. معمولا آن دسته از ورزشکارانی که از سوابق حرفه ای بسیار خوب در سطح ملی و بین المللی برخوردار بوده و در پنج سال گذشته حداقل 2 سال را به طور کامل در یک زمینه ورزشی فعالیت نموده اند، امکان مهاجرت به آمریکا یا برخی از کشورهای دیگر را از این روش خواهند داشت.

همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم و در مورد بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت صحبت کردیم، یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین گام ها برای یادگیری زبان انگلیسی، انتخاب بهترین منابع آموزشی و بهترین کتاب زبان برای مهاجرت است. بطور مثال اگر در کارهای خود در ایران موفقیتی ندارید و یا خانواده ای دارید که باید ان ها را هم از پیش ببرید بهترین راه برای شما مهاجرت است. شما به تایید وزارت بهداشت عمان و معادلسازی مدارک و قبولی در آزمون پزشکی مرتبط نیاز دارید. در ویزای سرمایه گذاری از نوع E2 یا همان ثبت شرکت و کارآفرینی، متقاضی مهاجرت به آمریکا به سرمایه گذاری حداقل 200 هزار دلار آمریکا با ارائه طرح توجیهی (Business Plan) مناسب و به کار گیری چند شهروند آمریکایی نیاز خواهد داشت. همانطور که گفته شد ، برای اخذ پاس ترکیه ملکی که می خرید باید ارزشی به مبلغ 250 هزار دلار باشد اما برای اخذ اقامت ترکیه الزامی نیست که ملکی خریداری شما حتما به ارزش 250 هزار دلار باشد. اغلب این افراد که تمام زندگی خود را برای این مهاجرت از دست دادهاند با ورود و لمس شرایط واقعی و هزینه بالای زندگی به دلیل بالا بودن ارزش پول این کشور، دچار سردرگمی و مشکلات زیادی میشوند که سفارت نیز در انجام وظایف خود برای رفع و رجوع موضوعات و مراجعات و شکایات مطروحه تبدیل به خانه حقوقی ایرانیان شده است.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از انواع روش های مهاجرت به این کشور بوده که بیشتر مختص افراد دارای تمکن مالی بسیار بالا و همچنین سوابق کارآفرینی و مدیریت اقتصادی بوده که مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. ویزای ازدواج مختص آن دسته از متقاضیانی است که با یک شهروند یا مقیم دائم این کشور ازدواج کرده و قصد مهاجرت به آمریکا و الحاق به همسر خود را دارند. ویزای کاری نوع H1B معمولا مختص آن دسته از متقاضیانی است که دارای تخصص حرفه ای خاص و یا دانش مهارتی بالایی بوده، حداقل مدرک کارشناسی داشته و یا در برخی موارد از تجربه کاری بسیار خوبی با ارائه مدارک مستند، برخوردار هستند. کل فرآیند در این روش مهاجرت به آمریکا از زمان ثبت نام تا دریافت گرین کارت آمریکا معمولا کمتر از 2 سال بوده و هزینه های مربوطه هم حدود 600 دلار آمریکا برای هر نفر می باشد. هزینه این دوره ها گاهی تا 20 هزار دلار در سال نیز برآورد شده و البته پزشکان محترم نیز مانند سایر افراد به منظور مهاجرت به آمریکا از طریق کاری لازم است ابتدا پیشنهاد شغلی (Job Offer) یا دعوت نامه کاری از یک کارفرمای رسمی در این کشور دریافت نمایند.

چرا که معمولا در همه کشورهای دنیا حساسیت ویژه ای بر کار افراد در حوزه های پزشکی وجود داشته چرا که این مشاغل مستقیما با سلامتی و جان شهروندان آن ها در ارتباط می باشد. اما آن دسته از پزشکان محترمی که برای اولین بار و به ویژه با دریافت ویزای کاری آمریکا قصد ورود و حضور در این کشور را دارند، مسیر نسبتا دشوارتر و طولانی تری را پیش رو خواهند داشت. از آنجا که یافتن پیشنهاد شغلی معمولا کاری سخت و پیچیده بوده و همواره از شانس پایینی برخوردار بوده، متقاضی مهاجرت به آمریکا می تواند از طریق تحصیل در این کشور شرایط خود را برای یافتن شغل بهبود بخشد.