پرفروش ترین کتابهای ایران 12 عنوان کتاب از لیست کتابهای پرفروش ایران در 4 دهه گذشته

او در ادامه در مقابل جادوگر خبیثی بنام لرد قرار می گیرد که قصد دارد همه افراد غیر جادوگر (مشنگ ها) را تحت سلطه خود قرار دهد. هر پاتر که از خانواده ای جادوگر زاده شده است، از قدرت های پنهانی خود خبر ندارد و در خانه خاله خود بزرگ می شود. پس از این دوران در 11 سالگی به مدرسه هاگوارتز می رود و در آنجا قدرت خود را نمایان می کند.

از همین جا می توان گفت کاهش نقش هر کدام از این عوامل در میزان تاثیر گذاری اش در جریان فروش کتاب موثر واقع فراکتاب می شود. یک برنامه برای تهیه کتاب چاپی، مطالعه کتاب دیجیتال و شنیدن کتاب صوتی. با فراکتاب به‌راحتی می‌تونی، کتاب‌هایی رو که دوست داری بخری و کلی کتاب رایگان باحال بخونی یا گوش بدی.

  • یکی دیگر از معروف ترین کتاب های دنیا کتاب ناتور دشت یا ناطور دشت اثر نویسنده آمریکایی جروم دیوید سلینجر است که در لیست پرفروش ترین رمان های جهان نیز قرار دارد.
  • در صورت استفاده از محتوای وب‌سایت بدون دادن لینک مستقیم، محتوای شما هم به صورت خودکار و هم به صورت دستی به فرم DMCA گزارش خواهد شد.
  • در این قسمت درباره‌ی والدین هری یعنی جیمز و لیلی هم اطلاعاتی داده می‌شود و از مرگ آنها در راه محافظت از هری صحبت می‌شود.
  • نماد گمشده از جمله پرطرفدارترین کتاب های جهان است که در سال 2003 و همزمان با انتشارش بازار را به تسخیر خود درآورد و فروشش حتی از کتاب افسانه‌ای هری پاتر نیز پیشی گرفت.
  • این رمان چندین جلد است که هر کدام دارای داستانی با تضادها و ماجراهای خاص خود هستند.
  • اصل این کتاب 144 صفحه است و چاپ اصلی دوم در آوریل 2017 منتشر شده است.

این کتاب یکی از پرفروش ترین رمان های نیویورک تایمز محسوب می شود و در سراسر جهان با استقبال بی نظیری روبرو شده است. پرفروش ترین کتاب برای آمازون و نیویورک تایمز در سال 2018 و همچنین یکی از پرفروش ترین کتابها برای دیجی تالا در سال 1399 ، می تواند زندگی زنان و دختران را تغییر دهد. من از برخی دیگر از بررسی ها متعجب شدم ، زیرا این کتاب ساده دلگیر بود.

این رمان یکی از آثار تخیلی جهان است که بیشتر در بین نوجوانان و جوانان رواج یافته است. در این رمان شخصیت هایی مثل پیتر، ادموند و لوسی سر از سرزمین عجیبی در می آورند که نام آن نارنیا است. آنها توانایی سخن گفتن با حیوانات را بدست می آورند و تصمیم می گیرد به جنگ جادوگر سفید بروند. این رمان نیز الهام بخش بسیاری از فیلم های و نمایشنامه ها شده و بسیاری از نوجوانان با داستان های جذاب آن آشنایی دارند. دیکنز که از 12 سالگی بعنوان نان آور خانواده کار می کرد، یکی از منتقدان جدی طبقه اشرافی آن زمان بود و در این کتاب بخوبی فاصله طبقاتی آن دوران را به تصویر کشیده است. این کتاب به طرز چشمگیری در بین منتقدان و علاقمندان به رمان های خاص دارای محبوبیت است.

عموی هملت با دیدن این صحنه برآشفته می شود و سالن نمایش را ترک می کند. در همین حین هملت به نزد مادرش می رود و نزاع آنان بالا می گیرد. درحالی که آنها باهم در حال بحث بودند، سایه ای پشت پرده دیده می شود و هملت گمان میکند، عمویش پشت پرده است. این کتاب در سالی که گذشت محبوبیت زیادی به دست آورد و مخصوصا در ایران به چاپ پنجاهم رسید.

اما پس از آن به قدری بی‌انگیزه شد که به یکباره برای ۵ سال نویسندگی را کنار گذاشت. اما پس از آن دوباره تصمیم به نوشتن گرفت و حالا همسر او مجبور بود که کار کند و نان آور خانواده باشد. در حالی که خودش برای ۱۸ ماه هر روز به نوشتن بخشی از کتاب مشغول بود. وی به اندازه پول برای ارسال کل پیش‌نویس‌های خود برای ناشر مورد نظر نداشت.

خوانندگان این رمان در سایت دیجیکالا معتقدند این رمان یکی از شاهکارهای ادبیات فارسی است. پیشنهاد می‌کنم از طریق لینک زیر نظراتی را که برای این کتاب نوشته شده است، بخوانید. نمی‌شود حرف از رمان‌های فانتزی در جایی باشد و به رمان نارنیا هیچ اشاره‌ای نکرد.

۲۱. هری پاتر و یادگاران مرگ؛ ۵۰ میلیون نسخه

کتاب کاست در قالب بررسی زندگینامه مالکوم ایکس به موضوع نژادپرستی می‌پردازد. مالکوم ایکس فعال مدنی سیاهپوست و مسلمان آمریکایی بود که برای احقاق حقوق سیاهپوستان فعالیت می‌کرد. به نظر می‌رسد سال 2020 سال پیشتازی کتب غیر داستانی باشد چرا که رتبه دوم معروف ترین و پرفروش ترین کتاب های دنیا در سال 2020 نیز متعلق به سیاستمداری دیگر است. کتاب اتاقی که در آن اتفاق افتاد نوشته جان بولتون مشاور امنیت ملی در دولت دونالد ترامپ است. جان بولتون یکی از چهره‌های کهنه‌کار حزب جمهوری‌خواه در ایالات متحده آمریکا است که مشاغل و مسئولیت‌های متعددی را در دولت‌های مختلف این کشور برعهده داشته است. سفیر دائم ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل در دولت جرج بوش و مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سابق آمریکا یعنی دونالد ترامپ،یکی از مطرح‌ترین سمت‌هایی است که بولتون در طول زندگی سیاسی‌اش برعهده داشته است.

۱۴. هری پاتر و اتاق اسرار؛ ۶۰ میلیون نسخه

بد نیست بدانید اوضاع مالی جی.کی رولینگ در هنگام نگارش این کتاب به قدری بد بود که او مجبور شده بود مدتی را در منزل خواهرش زندگی کند. در واقع پیش از آنکه انتشارات بلومزبری چاپ کتاب را تقبل کند، وی به ۱۲ ناشر مراجعه کرد. ناشرانی که احتمالا حالا حسابی حسرت می‌خورند که چرا این مجموعه کتاب را آن‌ها چاپ نکردند. رولینگ حالا مدیر بنیاد خیریه‌ای است که خانواده‌های تک سرپرست را حمایت و کمک می‌کند. وی حالا یکی از مهمترین و ثروتمندترین زنان روی زمین است و شاید تمام این ثروت را مدیون هوش، خلاقیت و مجموعه هری پاتر باشد. گابریل گارسیا مارکز تا پیش از انتشار صد سال تنهایی ۵ کتاب را به زبان اسپانیایی منتشر کرده بود.

پرفروش ترین کتابهای ایران 12 عنوان کتاب از لیست کتابهای پرفروش ایران در 4 دهه گذشته

ماجراهای معمایی، درگیری‌های قانونی و روند مرموز از ویژگی‌های بارز داستان‌های گریشام است. یکی از پرفروش ترین کتاب های روانشناسی دنیا، کتابی است به قلم اسپنسر جانسون. نام کامل این کتاب «چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ یک راه بی‌نظیر برای کنار آمدن با تغییر در کار یا زندگی» است. این کتاب انواع عکس‌العمل افراد نسبت به تغییرات بزرگ در زندگی و کار را در قالب یک داستان بررسی می‌کند.

کتاب‌های پرفروش ماه