چگونه مهاجرت کنیم؟ معرفی بهترین روش‌های مهاجرتی موسسه مهرآفرین-همیار مهاجرت

آلمان از کمبود نیروهای ماهر در بخش های مختلف رنج می برد. اکثر بخش ها و حوزه های مورد نیاز به شاخه های مهندسی، فناوری اطلاعات، پزشکی و پرستاری مرتبط هستند. از همین رو به منظور تشویق متخصصان برای مهاجرت به آلمان، مقامات این کشور، شرایط سختگیرانه برای ورود به آلمان و کار را کاهش داده اند. ممکن است در برخی موارد کسب مهارت های زبانی برای دریافت ویزای همراه الزامی باشد و اما در اکثر موارد نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اکنون که با مفهوم مهاجرت چیست به خوبی آشنا شدید، نوبت آن رسیده تا محبوب ترین روش های مهاجرت کشورهای مهم و پیشرفته دنیا را به شما شرح داده و به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه میتوان مهاجرت کرد . از این رو شما باید قبل از آماده سازی مدارک ویزا و حضور در سفارت، یکسری مدارک کلی و مهم از جمله کپی پاسپورت، سوابقه بیمه، رزومه تحصیلی و کاری، گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوءپیشینه را ترجمه و برای شرکت مورد نظر ارسال کنید.

آمارهای جهانی مهاجرت[ویرایش]

مطابقت داشتن برنامه مهاجرتی نامزدی استانی با اکسپرس انتری بدین معنی است که برخی از برنامه های نامزدی استانی در کانادا نیازمند هستند که متقاضی یک پروفایل اکسپرس انتری را برای خود ایجاد کرده باشد. بر اساس اطلاعاتی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق برنامه نامزدی استانی به سامانه اکسپرس انتری می دهد مورد ارزیابی قرار می گیرد و امتیازی دریافت می کند. تمام تصمیماتی که به نوعی مربوط به اقامت دائم در کانادا شما می باشد باید در سطح ملی و به واسطه دولت فدرال مورد تأیید قرار گیرد. بنابراین این نکته بسیار مهم باید مورد توجه قرارگیرد که استانهای کانادا به صورت انفرادی این امکان را ندارند و نمی توانند وضعیت اقامت دائم شما را مورد تایید قرار دهند. به همین دلیل برنامه های مهاجرت استانی در کانادا به برنامه های “نامزدی استانی کانادا” معروف می باشند. متقاضیان دریافت جاب آفر کانادا باید دارای امتیازات و شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری باشد.

مهاجرت از طریق پناهندگی روشی پر خطر است و برای افرادی مناسب است که در کشور خود امنیت جانی ندارند و از لحاظ سیاسی، اقتصادی، معیشتی یا به دلیل جنگ و … در تنگنا به سر می برند و ناچار به ترک کشور خود یا فرار از آن هستند. در این روش افراد درخواست پناهندگی خود را با دلایل مجله خبری مهاجرت مربوطه به اداره مهاجرت کشور مقصد ارائه می دهند و کشور مقصد، طبق کنوانسیون ژنو که در سال 1951 تصویب شده، موظف است به درخواست شخص رسیدگی کند و به شخص پناهجو، پناه و اسکان دهد. مهاجرت از روش های مختلفی انجام می شود که به صورت قانونی و غیرقانونی انجام می شود.

  • درصورتی که همسر شما دارای اقامت موقت باشد، این روش شامل حال شما نخواهد بود.
  • پس از آن می توانید به راحتی برای اقامت دائم در استرالیا ویزا بگیرید.
  • اما حداقل اجازه برای کاردانشجویی ده ساعت در هفته است.
  • در صورت برنده شدن، با داشتن معافیت تحصیلی می‌توانید از کشور خارج شوید و مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را انجام دهید.
  • اگر بعد از ثبت نام لاتاری هم ازدواج کنید، امکان به همراه بردن همسر خود را خواهید داشت.

همانطور که در بالا اشاره کردیم بر اساس آخرین آمار موجود در حال حاضر جمعیت مهاجران جهان بالغ بر 272 میلیون نفر است که تقریبا 2/3 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد. از این تعداد مهاجر تقریبا 60 درصد از آن‌ها به کشورهای توسعه‌یافته نقل مکان کرده‌اند. اروپا، ایالات متحده و آسیا به ترتیب با 70 میلیون، 45 میلیون و 25 میلیون نفر میزبان بیشترین تعداد مهاجر بوده‌اند.

ونکوور نیز میزبان مهاجران زیادی است و حدود 46 درصد از جمعیت این شهر را اقلیت های مختلف از سرتاسر دنیا تشکیل می دهد. مهاجرت به معنای قرار گرفتن در یک محیط فرهنگی اجتماعی جدید است. یادگیری یک زبان خارجی و آشنایی با سبک زندگی و جهان‌بینی‌های متفاوت می‌تواند به رشد فردی شما کمک شایانی بکند. بله به راحتی می تونید با ثبت نام آنلاین لاتاری با موسسه حامی مهاجر از هر شهری اقدام به ثبت نام کنید. سلام من لیسانس زبان انگلیسی دارم 9 ماه از خدمتم مونده خواستم ببینم اینکه ایا میتونم برا لاتاری ثبت نام کنم و اینکه اصلا چطور باید ثبت نام کنم و اگه برنده بشم چ مدت بعد میرم امریکا. یک خبر خوبی که وجود داره، احتمال زیاد ثبت نام لاتاری 2024 امریکا بدون پاسپورت خواهد بود.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر کشورهای مهاجر پذیر نظیر سوئد و یا سوئیس به مجله لتس گو یونی مراجعه کنید و جهت تحقق مهاجرت تحصیلی به مقصد دلخواه خود، از ارزیابی و مشاوره تخصصی کارشناسان ما در این زمینه برخوردار شوید. در حال حاضر، ایده‌آل‌ترین گزینه مهاجرت به آلمان، روش تحصیل در دانشگاه‌های تراز اول این کشور است. این بدین خاطر است که برای مثال، در روش کاری، شما نیاز به اخذ جاب آفر از یک کارفرمای اروپایی، تخصص و مهارت بالا و اخذ ویزای بلند مدت کار دارید که پروسه بسیار سخت، زمان بر و پیچیده است. در حال حاضر یکی از بهترین و نسبتاً آسان ترین روش های مهاجرت به کانادا، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. شما باید پس از انتخاب شهر و دانشگاه مورد نظر خود، به وب سایت دانشگاه مراجعه کرده و از شرایط پذیرش تحصیلی مطلع شوید. برای مثال، بنابر آمار وب سایت رنکینگ Henley & partners در سال جدید میلادی، پاسپورت ایران دارای رتبه 102 دنیا است و به دارنده آن امکان سفر بدون ویزا به 42 کشور دنیا را می‌دهد.

تخصص خود را از بین لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان پیدا کنید. اگر مجموعه خاصی از مهارت ها در كشور خاصی تقاضای زیادی داشته باشد، مسئله مهارت های زبانی می تواند به مانع بعدی برای علاقه مندان به مهاجرت تبدیل شود. خرید و فروش و مالکیت انواع اسناد منقول و غیر منقول به نام خودتان. اثبات اینکه شما هزینه درخواست مجوز اقامت را پرداخت کرده اید.

مهاجرت از طریق خود اشتغالی نیز روشی نوین در فرآیند‌های مهاجرتی است. خود اشتغال به شخصی گفته می‌شود که سابقه شغلی قابل توجهی را در زمینه‌های عموما فرهنگی، هنری و یا ورزشی دارند. حال به این لیست موارد دیگری بنا به قانون هر کشور مقصدی می‌تواند اضافه گردد. برای مثال برای کشورهایی نظیر استرالیا و کانادا، کشاورزان نیز جزء افراد خود اشتغال همانند افراد ذکر شده‌ی فوق تلقی شده و به آنان ویزاهای تحت عناوین مختلفی مانند ویزای خود اشتغالی، ویزای نخبگان یا ویزای گلوبال تلنت (در استرالیا) و…

ریجکت شدن ویزای آلمان

کشورهای پیشرفته با هدف جذب استعدادهای جوان و برابر سازی فرصت‌های آموزش، سالانه جمع کثیری از دانشجویان بین‌المللی را پذیرفته و با اعطای کمک‌ هزینه و بورسیه‌های مختلف تحصیلی آن‌ها را حمایت می‌کنند. همچنین از آنجایی که در بسیاری از کشورها شهریه برای دانشجویان بین‌المللی بیش از دانشجویان بومی آن کشور است، بخش عمده‌ای از درآمد سالانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی توسط این گروه از افراد تشکیل می‌شود. افرادی که مهاجرت تحصیلی می‌کنند علاوه بر کسب دانشی با ارزش و کم نظیر، همانطور که با ذکر دلیل هم گفته‌ایم، مسیر ورود به دنیای اشتغال و همچنین اخذ اقامت دائم کشور مقصد برایشان هموارتر است. به عنوان یک نمونه باید گفت که طبق تحقیقات دانشگاه موناش استرالیا، 75% از فارغ‌التحصیلان هندی برای دریافت اقامت دائم درخواست داده و برای همیشه در استرالیا ساکن می‌شوند. برای ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا که هر سال برگزار می‌شود، نیاز به شرایط خاص و ویژه ای ندارید و تقریبا همه افراد می‌توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. از طرف دیگر ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا هزینه بسیار کمی دارد و افراد با هر توان مالی می‌توانند در آن شرکت کنند.