کلاهک چینی کلاهک دودکش چینی تهویه سان

برای جلوگیری از ورود باران به داخل دودکش، ما به سادگی یک کلاهک باران و طوق چشمک زن و طوفان نصب می کنیم تا از قسمت سقف که در آن دودکش نفوذ می کند محافظت شود. دودکش ها سازه های پیچیده ای هستند و همیشه در معرض آب و هوا هستند. آنها بدون درپوش دودکش طراحی نشده اند، اما همه این را نمی دانند. ساختمان‌های موجود در شمال کشور به شدت در معرض باد، بارش و رطوبت بالا هستند؛ از این رو بهتر است از کلاهک‌های دودکش از جنس بتون یا استیل استفاده کنند. این مدل دودکش و کلاهک در برابر خوردگی ناشی از رطوبت مقاومت بیشتر به نسبت دیگر دودکش‌ها خواهند داشت. عموما ضخامت ورق بکار رفته در ساختار کلاهک کلبه از ورق یک میلیمتر می باشد.

مواد کلاهک دودکش چینی

نتیجه این فاصله می تواند راهی برای ورود آلاینده ها یا حتی پرندگان به وجود بیاورد برای همین باید فکری برای پر کردن این فاصله نمود. در شرایطی که از کلاهک چینی برای تخلیه کردن تولید و یا آلاینده های اسیدی و خورنده استفاده کنیم؛ حتماً باید این کلاهک را از جنس ورق استیل نگیر که دارای عیار ۳۱۶ باشد بسازیم. در غیر این صورت کلاهک دودکش چینی ما به سرعت دچار استهلاک می‌شود. کلاهک دودکش اچ چهارگوش از انواع ورق گالوانیزه، روغنی، سیاه، رنگی و برخی موارد استیل ساخته می‌شود. و می‌توان آن را هم بر بام‌های مسطح و بام‌های شیب‌دار و هم بر دیوار نصب کرد. بر اساس نوع سوخت مصرفی، نوع کاربری بنا، گازهای سمی، انواع باد و بوران منطقه‌ای باید از نوع خاصی از کلاهک دودکش استفاده نمود.

کلاهک چینی کلاهک دودکش چینی تهویه سان

فرم های درپوش دودکش را می توانید از طریق سایت شهرهان مشاهده و خریداری نمایید. درپوش دودکش چینیانواع گسترده ای از کلاهک های دودکش وجود دارد که ممکن است به طور عمده در ایران از کلاهک های H شکل استفاده شود. این کلاهک‌ها ملایم هستند، اما دست و پا گیر و تغییر شکل یافته‌اند. علاوه بر این، به دلیل سطح آسان آنها، با این وجود مکان فوق العاده ای برای لانه سازی پرندگان هستند.

  • ساختار این کلاهک به شکل حرف لاتین H است و به دو شکل با کاربردهای مختلف طراحی می‌شود.
  • از سوی دیگر مقاومت کمی در برابر شرایط جوی داشته و معمولاً پس از مدتی دچار اعوجاج و تغییر رنگ می شوند.
  • از آنجایی که هویت این کلاهک دودکش نشان می دهد، ظاهر و ساخت این کلاهک دودکش از نوع حرف لاتین H است که به درپوش دودکش مربوط به این h منتقل شده و از آنجا راه اندازی می شود.
  • هنگامی که درپوش دودکش به شدت زنگ زده باشد، به راحتی می تواند پاره شود.
  • همانند موارد قبل، پره های این دستگاه نیز از نفوذ گرد و خاک، آب و برف نیز به داخل خانه جلوگیری می کند.
  • این نوع نیز مانند دیگر انواعکلاهک دودکشاز جنس های مختلفی تولید می کنند و فاکتورهای مختلفی وجود دارند که در هنگام انتخاب ماده اولیه برای تولید چنین کلاهک هایی باید به آن دقت کنیم.

در چنین مواردی می توان از روش همپوشانی برای نصب درپوش دودکش استفاده کرد. یا در شرایطی که قطر لوله نسبتا زیاد است، ضخامت پوشش بیشتر است و بهتر است در هنگام نصب از فلنج برای استحکام آن استفاده شود. فاصله بین تاج کلاهک دودکش زبان چینی و پایه آن باید به گونه ای باشد که مانع از عبور دود و آلودگی و جلوگیری از عبور آب و باران و برف نشود. نتایج این فاصله عموماً راهی برای ورود آلودگی و حتی پرندگان است، بنابراین باید پر کردن این سوراخ را در نظر بگیرید. به طور معمول، این سوراخ با نوعی اینترنت پوشیده شده است، با این حال باید به گونه ای باشد که در مقابل خوردگی و تقویت اثر، استحکام بیش از حد داشته باشد. از طرف دیگر، برای جلوگیری از تخلیه دود و آلودگی، باید توری شود.

دود خروجی از دودکش در درجه اول به دلیل مکش به دلیل فشار سازنده ایجاد شده بر روی سقف و جریان هوای خروش کننده به سمت بالا است. سلام وقت بخیر اگرچه یک دودکش بدون درپوش دودکش کار می کند، بهتر است که یک دودکش داشته باشید. بدون درپوش دودکش، باران، برف یا سایر ریزه ها می توانند بدون مانع وارد دودکش شوند و به خانه شما آسیب وارد کنند.

نتیجه این فاصله می تواند راهی برای ورود آلاینده ها یا حتی پرندگان باشد، پس باید به فکر پر کردن این کلاهک دودکش چینی شکاف باشید. در اغلب موارد این شکاف با نوعی توری پوشانده می شود، اما باید به گونه ای باشد که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و افزایش ضربه داشته باشد. در غیر این صورت خروجی هوا بسته است و دودکش نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد. لوله های دودکش سازه به صورت منظم و با فاصله مناسب از زمین پشت بام تا سقف بلند می شوند. بر روی این لوله ها درپوش هایی قرار می گیرد که در کنار شکوه ظاهری دارای مزایای بسیار متفاوتی نیز می باشد.

همچنین از خروج اخگرها از دودکش جلوگیری می کند و از آتش سوزی سقف جلوگیری می کند. پایه دیگ دودکش یا کلاهک اغلب بالای دودکش قرار می گیرد، اما هرگز نباید کوچکتر از دودکش باشد. قسمت بالای دیگ دودکش نباید خیلی باریکتر از خود دودکش باشد – “خفه کردن” قطر می تواند باعث مشکلات دودکشی شود. ۵ سانتی متر یک تاج خوب و جامد باید ۵ سانتی متر ضخامت داشته باشد (در نازک ترین نقطه). هر چیزی کمتر در کمترین زمان در اثر آب و هوا فرسوده و نشتی خواهد داشت. باران و برف می تواند باعث ترک خوردن و خرد شدن تاج دودکش شود و سوراخ ها و شکاف هایی را برای نفوذ آب ایجاد کند.

یکی از بهترین دلایل برای قرار دادن درپوش دودکش مربعی چینی، کاهش رطوبت خانه است. کف درپوش طرح چینی کروی به شکل یک استوانه سوراخ ساخته شده است و پایین درپوش طرح چینی مستطیلی به شکل تاس سوراخ ساخته شده است. کلاهک دودکش عضو مهمی در افزایش ایمنی ساختمان بوده و سالیانه تعدادی زیادی از افراد به‌دلیل سهل-انگاری در استفاده از دودکش و کلاهک مناسب جان خود را از دست خواهند داد.

درپوش دودکش گرد آلومینیومی

جنس، عدم صیقلی بودن دیواره درکنار نبود نری و مادگی موجب خطرآفرینی دودکش آکاردئونی برای مصرف‌کننده را در پی دارد. از این رو از این نوع دودکش جهت جابجایی هوای نه‌چندان گرم که موجب آسیب به بافت اصلی لوله خرطومی نخواهد شد؛ استفاده کنید. همچنین، ارتفاع و قطر کلاهک آلمانی محدودیتی ندارد و می توان آن را به سفارش کارفرما در هر اتفاع و قطری ساخت.

گروه تولیدی کریمی

تجهیزات ساختمانی در بازار مصرف با اسامی مختلفی نامگذاری شده و در بین استفاده‌کنندگان با عنوان‌های متعددی شناسایی خواهند شد. شباهت شکل ظاهری این کلاهک با خانه‌های چینی و ژاپنی موجب این نام‌گذاری شده است. کلاهک ژاپنی با انواع فلز و در رنگ‌های مختلف تولید شده و با خاصیت رنگ نسوز از دوام بالایی نیز برخوردار است.