گوگل ادز چیست و چگونه کار میکند؟

در نظر داشته باشید که وقتی گوگل ببیند یک تبلیغ تعداد دفعات زیادی نمایش داده می شود اما کاربرا خیلی کمی روی آن کلیک می کنند، به این نتیجه می رسد که احتمالا تبلیغ کیفیت خوبی ندارد و نمی تواند نظر کاربران را جلب کند. در ادامه شما را رهنمایی جامعی از همه این متغیرها و موارد دیگر را برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد استفاده از سرویس گوگل ادز تحت پوشش قرار می دهد. در یک تعریف ساده، هر کمپین مجموعهای از تنظیمات (زمان و مکان نمایش، بودجه، مخاطبان مورد هدف و…) و محتواهای تبلیغاتی (محتوای تصویری، متنی، ویدیویی و…) است که متناسب با نوع هدف شما از تبلیغات، باید نوع مناسب آن را انتخاب کنید. دوربین زیبایی (beautiful camera)، یکی دیگر از برنامههای دوربین است که در تلفن همراه هوشمند شما انواعی از فیلترهای زیبایی را ارائه میدهد. تبلیغات گوگل ادز یا ادرورز بر اساس مدل هزینه به ازای هر کلیک است، به این معنی که هر بار که شخصی روی یکی از تبلیغات شما کلیک میکند و از وب سایت شما بازدید میکند، هزینه پرداخت میکنید.

سایت اصلی گوگل ادز

همچنین ایمپرشن شما بسیار زیاد میشود و به ازای هر کلیکی که توسط کاربران انجام میشود، از هزینهای که برای آن کردهاید، کاسته خواهد شد. متوسط هزینه تبیلغات در گوگل برای هر کلیک (CPC) در گوگل ادز تا 2 دلار برای شبکه جستجوی گوگل و کمتر از 1 دلار برای شبکه نمایش گوگل است. در قسمت بهینه سازی تبلیغ، همه کارهایی که لازم است انجام دهید تا امتیاز بالاتری دریافت کنید را توضیح خواهیم داد پس قسمت های بعدی این مقاله را از دست ندهید. هر کمپین دارای گروه های تبلیغاتی مختلفی است که هر یک به نوبه خود شامل کلمات کلیدی منحصر به فرد ، متن تبلیغ و صفحات فرود همراه است.ساختار حساب ادز گوگل شما ممکن است دقیقاً این سلسله مراتب را منعکس نکند ، اما ساماندهی حساب کاربری شما به این روش به شما امکان می دهد تا از ابتدا چیزهایی را مرتباً منظم و منظم نگه دارید ، عواملی که می توانند تأثیر بسزایی در معیارهای PPC مانند امتیاز کیفیت داشته باشند.این راهنما را پر از بهترین روشها و نکات مربوط به شروع کار با ادوردز گوگل کنید.

ثبت نام در گوگل ادز

کلمات کلیدی منحصربهفردی که در نام برند یا محصول شناخته شدهای هستند. گوگل ادز (به انگلیسی: Google Ads) ( نام قدیمی آن : گوگل ادوردز ) سرویس تبلیغاتی شرکت گوگل است که امکان ایجاد کمپینهای متنوعی را در اختیار کاربران قرار میدهد. گوگل ادوردز؛ برنده خوش شانس مزایده رتبههای برتر گوگل کیه؟ می توانید در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرید. تبلیغات گوگل بسیار سریع هست و شما در عرض چند ساعت می توانید، در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرید. معمولاً شرکت های کوچک تا متوسط 9000 تا 10،000 دلار در ماه در گوگل ادز هزینه می کنند که شامل هزینه های اضافی مانند نرم افزار نمی شود. باید تا انتها مشاهده کنید. تیتر و متن تبلیغ شما در Google Ads باید با کلمه کلیدی هدف شما تطابق داشته باشد. افزودنی مکان برای کسب و کارهای فروشگاهی بسیار کاربردی است و با کلمات کلیدی “مزدیک من یا near me” بسیار خوب کار می کند.

قیمت گذاری لحظه ای، قیمت های بهینه را برای کسانی که تبلیغ شما را می بینند، تبلیغات گوگل ادز چیست محاسبه می کند. گوگل ادز به معنی تبلیغات کلمه ای می باشد که وقتی در گوگل شما کلمه یا عبارتی را جستجو میکنید 10 نتیجه اول گوگل وب سایت هایی هستند که براساس رعایت نکات فنی و اصطلاحا به صورت ارگانیک ربات گوگل انها را نمایش میدهد ولی به کمک گوگل ادز میتوان سفارش نمایش لینک های تبلیغاتی را داد به صورتی که شما تعیین میکنید که در زمانی که به طور مثال کلمه موبایل جستجو شد وب سایت من با این ادرس و با این عنوان در معرض دید کاربر قرارگیرد و بعد در این کار با سایر متقاضیان رقابت میکنید که هر کاربری هزینه بالاتری را پیشنهاد بدهد در لینک اول قرارخواهد گرفت و سایر متقاضیان بعداز آن نمایش داده میشوند. خدمات تبلیغات در صفحه اول گوگل ادوردز ، سئو و بهینه سازی ، محتوا سازی ،پشتیبانی وب سایت و دیتا اینتری ،پنل پیامک ، تبلیغات در پلی استور ،تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، خدمات سرور ، هاستینگ و دامنه از جمله خدمات مجموعه ادوردز 20 به مشتریان محترم می باشد.

هزینه تبلیغات در گوگل ادز

برای مثال: فرض کنید که ما برای یک شب اقامت مشتری در هتل سیصد دلار از مشتری طلب می کنیم. چرا که در این صورت مخاطب و مشتری بیشتری برای خود جذب می کنند. سایتهای زیادی در ایران برای تبلیغات خود از گوگل استفاده میکنند. بسیاری از کسبوکارهایی که بودجه کافی در اختیار دارند، راه دوم را در کنار راه اول به کار میگیرند و قطعا نتایج بهتری هم کسب میکنند. شما با دسترسی مستقیمی که دارید میتوانید انواع کمپ و آگهی با سلیقه خود در گوگل درج کنید و بودجه اختصاص دهید و مدیریت کنید و از گزارشات لحظه ای گوگل ادوردز لذت ببرید. تیم حرفه ای دپارتمان افراک که پارتنر رسمی گوگل برای تبلیغات گوگل ادوردز است، به صورت تخصصی به شما کمک کرده تا کسب و کار خود را توسعه دهید. کارشناسان افراک به صورت 24 ساعته به علاقه مندان به تبلیغات در گوگل مشاوره تخصصی و رایگان میدهند و آنها را برای افزایش بازدهی و بهینه سازی تبلیغات راهنمایی میکنند.

ممکن است بعضیها بگویند سئو هم همین کار را رایگان انجام میدهد اما باید بگویم که خیر اینطور نیست. ممکن است شما هزینه زیادی را برای کسبوکار آنلاین خود کرده باشید و حال تصمیم دارید که برای افزایش کاربران و تبدیل آنها به مشتری، هزینه بیشتری کنید. در این روش، تبلیغات دهندگان در گوگل به ازای نمایش آگهی خود در گوگل مبلغی پرداخت نمی کنند، در واقع نمایش آگهی متنی در گوگل رایگان است اما به ازای کلیک بر روی آگهی مبلغ از اعتبار اکانت گوگل ادز کسر می گردد. گزینههای دیگر نمایش تبلیغات، نمایش آگهی در فروشگاه گوگل و تبلیغ در برنامهها هستند که در برخی از برنامهها پخش میشوند. تبلیغات در گوگل ادز یا (Google AdWords) یکی از سرویس های تبلیغاتی بسیار عالی شرکت گوگل می باشد. شما باید با روش های مختلف مثل تغییر متون تبلیغاتی یا افزودن کلمات کلیدی جدید و یا حذف کلماتی که جزء هدف شما نیستند، کمپین های خود را به طور مداوم بهینه کنید تا کلیک های با کیفیت بگیرید.

و اپلیکیشن خود را بکنید. با توجه به این موضوع ما تصمیم گرفتیم قیمت ادز گوگل را کاهش و به جای آن صفحه فرودی بهتر از رقیبان طراحی کنیم که نیاز مخاطب را برطرف سازد. تبلیغ کنندگان از طریق این شبکه پرداخت به ازای هر کلیک ، به گوگل پول پرداخت می کنند. با کلیک روی WRITE ANOTHER AD هم میتوانید یک تبلیغ دیگر در گوگل ادز بسازید و در کادر پایین آن هم آدرسی را وارد کنید که مایلید کاربران با کلیک روی تبلیغتان به آن صفحه هدایت شوند. از برخی جهات، میتوانید تبلیغات PPC را کمی مشابه به تبلیغات سنتی پرینت شده بدانید؛ شما برای تبلیغ تمام صفحه روغنی در یک مجله مشهور، باید بیشتر از یک تبلیغ عادی در روزنامه محلی بپردازید. وقتی یک کاربر چیزی را در گوگل جستجو میکند، گوگل متناسب با نیت او صفحه ای از نتایج را برایش به نمایش در می آورد.

سرویس ادز به مشتریان این امکان را میدهد که علاوه بر آن که سایتهایشان بر حسب رتبهای که الگوریتمهای گوگل به آنها اختصاص دادهاست در نتایج جستجو نمایش داده میشود، بتوانند سایتهایشان را در همان صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برای کاربرانی که جستجوهایی مرتبط با کسب و کار و وبسایت آنها میکنند به صورت تبلیغات کوتاه در فرمت های مختلف به نمایش بگذارند. سرویس تبلیغات در گوگل به مشتریان این امکان را میدهد که علاوه بر آن که سایتهایشان بر حسب رتبهای که الگوریتمهای گوگل به آنها اختصاص دادهاست در نتایج جستجو نمایش داده میشود، بتوانند سایتهایشان را در همان صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برای کاربرانی که جستجوهایی مرتبط با کسب و کار و وبسایت آنها میکنند به صورت تبلیغات کوتاه در فرمت های مختلف به نمایش بگذارند.

تبلیغات گوگل ادز چیست

مانند هر کسبوکار دیگری، برای به دست آوردن بازدهی مورد نظر خود باید برای آن وقت بگذارید. لذا می توان گفت که بیش از 99 درصد از مردم هیچ وقت به صفحه دوم گوگل مراجعه نمی کنند. اگر یک ROI منفی می بینید، وقت آن است که اشکال را شناسایی کرده و آن را برطرف کنید.روش های مختلفی برای محاسبه ROI وجود دارد، اما معمولترین آنها این است که درآمد را منهای هزینه کالاهای فروخته شده تقسیم بر هزینه کالاهای فروخته شده کنیم. در ایران متأسفانه از آنجایی که برخی از سیستم های تبلیغاتی گوگل به دلایل تحریم و فیلترینگ کار نمی کنند، دامنه تبلیغات بسیار محدود شده است.

سایت گوگل ادز

در نتیجه، گوگل حساسیت کمتری از خود نشان میدهد. از این کمپین اجرا میشود. البته این موضوع به معنای این است که افرادی که از تبلیغ ویدیویی گوگل در ایران استفاده می کنند تقریبا در این عرصه بی رقیب خواهند بود و استفاده بیشتری از ظرفیت های این تبلیغات خواهند داشت. تمای مسئولیت های مربوط به اکانت از لحظه ارسال دسترسی ها بر عهده مشتری میباشد و حتما مشتری میبایت از ip تمیز که مربوط به ایران نمیباشد به اکانت متصل شود و قوانین گوگل را حتما رعایت کند تا مشکلی برای مشتری بوجود نیاید. همانطور که قبلتر هم به آن اشاره کردیم، گوگل جلسات آموزشی متعددی را برای پارتنرها برگزار میکند تا به آنها کمک کند کمپینهای تبلیغات گوگل خود را بهبود بخشند.

نحوه کار با گوگل ادز

هر وب سایت و یا مجموعه ای با هر بودجه ای می توانند از یکی از پلن های تبلیغاتی پر بازده برتینا بهره مند شوند. یک از مهم ترین کانال های جذب ترافیک سایت استفاده از گوگل ادز یا همان تبلیغات در گوگل هست، امروز قصد داریم تا به سوالاتی نظیر ” گوگل ادز چیست؟ در صورتیکه اکانت گوگل ادوردز نداشته باشید و قصد انجام تبلیغات گوگل ادز را داشته باشید، ایران هاست در هنگام اولین سفارش شما به صورت کاملا رایگان اکانت اختصاصی گوگل ادوردز برای شما ایجاد مینماید. بسیاری از مشاغل و کسبوکارهای آنلاین پلفترم تبلیغات در گوگل را برای افزایش مشتریان و ارتقای کسبوکار خود انتخاب میکنند تا بتوانند به صورت هدفمند به مشتریانی که قصد رسیدن به آنها را دارند، برسند.

درامد از گوگل ادز

البته یک نکته جا افتاده هست اونم اینه که برای برنده شدن توی این مزایده فقط نباید قیمت بیشتری پیشنهاد بدید؛ بلکه کیفیت تبلیغاتی که ارائه میدید و نمره کیفی که در همین راستا از گوگل ادز دریافت میکنید هم در این پیروزی نقش داره. در گذشته این پلتفرم که به گوگل ادوردز (Google Adwords) معروف بود، فقط امکان نمایش تبلیغات در بخش نتایج جستجو (SERP) را داشت اما با افزوده شدن امکان تبلیغات به صورت بنری و نمایشی، نام این پلتفرم به کلی تغییر کرد و به Google Ads تغییر نام داد. این پلتفرم به شما این امکان را میدهد که در صفحه نتایج جستجو (SERP گوگل)، تبلیغات متنی خود را نمایش دهند که با ریچ ریزالت Ads مشخص میشوند. در ابتدای کسب و کار خود هم می توانید از آن استفاده کنید. تطابق منفی (Negative Match): این نوع از تطابق از به نمایش درآمدن تبلیغات شما در کلمات کلیدی که شما مشخص کرده اید جلوگیری میکند.

باید تا انتها مشاهده کنید.

همانطور که میدانید، موتور جستجوی گوگل بسیار محبوب و پربازدید است. همانطور که میدانید، هزینه تبلیغات بسیار زیاد است اما اینکه هزینه کنید و نتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید و عملا تبلیغ تاثیر زیادی نداشته باشد، با ضرر مالی مواجه خواهید شد. این یکی از مهمترین اندازه گیری ها برای شماست، چون تاثیر واقعی تلاش شما بر شغلتان را نشان می دهد.اگر ROI مثبت مشاهده می کنید، می توانید به تبلیغات خود ادامه دهید. البته نکته قابل توجه این است که استفاده از سرویس گوگل ادوردز هیچ تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایت شما نمی گذارد. هستند، فروش شما در لحظه بیشتر می شود و نتایج کاملا قابل اندازه گیری هستند.

به این معنا که هزینه تبلیغات گوگل ادزی که کردهاید، برای افرادی که مناسب آن تبلیغ هستند، نمایش داده خواهد شد. گوگل ادز چطور کار میکند؟ در روش گوگل ادز گوگل جهت نمایش دادن تبلیغ از حساب کسی که تبلیغ داده است مبلغی کم نمیکند و فقط موقعی مبلغ کلیک را کم میکند که کاربر روی تبلیغ کلیک کرده و به سایت منتهی شود. چنین حجم گستردهای از جستجوها مشخص میکند که این سرویس چقدر پرمخاطب است و میتواند فرصتهای بسیاری را برای کسبوکارهای آنلاین داشته باشد. در ایران نیز از این موتور جستجو به وفور استفاده میشود و موتور جستجوی شماره یک ایرانیان است.

به هر حال ، تازه واردین PPC احتمالاً بیشتر به این فکر می کنند که انتظار می رود برای تبلیغات در گوگل چقدر هزینه باید پرداخت کنند و قیمت تبلیغات گوگل در گوگل چقدر است. در واقع این شبکه از سایت هایی تشکیل شده است که این اختیار را به گوگل داده تا تبلیغات کاربران خود را در آن به نمایش بگذارد. جی ادز گوگل میتواند در پلتفرمهای یوتیوب، بلاگر و میلیونها سایت و اپلیکیشن دیگر که تبلیغات گوگل را در سایت خود نمایش میدهند، به صورت هدفمند و با شناخت کاربر قرار دهد. به هر دلیلی که از سیستم تبلیغات گوگل استفاده می کنید، اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه یا ROI مهم است. هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز نسبت به بازاریابی سنتی بسیار کمتر است و بازگشت سرمایه آن سریعتر است. حال اگر میپرسید که کاربرد گوگل ادوردز چیست، باید گفت که در عباراتی که رقابت بسیار زیاد است، میتواند باعث افزایش بازدید و در نتیجه افزایش CTR شود.