Home مهاجرت به کانادا مشاوره اخذ ویزا و اقامت کانادا ٬ امارات و استرالیا-همیار مهاجرت

اگر در کانادا تحصیل کرده اید می توانید با دارا بودن یک گواهی یا دیپلم در کانادا امتیاز کسب کنید. تجربه کاری نیاز است با حقوق باشد، بدون حقوق و کارآموزی محسوب نمی باشد. ما نماینده بیش از 70 مدرسه، 100 کالج، و 150 مدرسه در کانادا هستیم. این موضوع باعث می شود موکلین ما گستره وسیعی برای انتخاب رشته در اختیار داشته باشند و بتوانند بدون دغدغه رشته و شهر مورد علاقه و مناسب با شرایط خود را انتخاب کنند. یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید. در صورتی که مدارک شما کامل باشند، شانس قبولی در این روش، بسیار بیشتر از روش تحصیلی می باشد.

اگر تجربه کاری دارید، باید ثابت کنید که تخصص شما باعث پیشرفت اقتصادی کانادا خواهد شد. به طور کلی اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، پیش از هر چیز باید از قوانین به‌روز این کشور مطلع باشید که در آینده با مشکل مواجه نشوید. در این رابطه باید بدانید تنها کارشناسان متخصص و وکلای مهاجرت از این قوانین مطلع به صورت کامل هستند. علاوه بر این مدتی قانون این کشور بر رویکرد درهای باز استوار بود اما بعد از مدتی محدودیت‌هایی همچون محدودیت قومیتی و نژادی برای مهاجران خود قائل شد. همچنین این کشور قوانین به‌خصوصی در رابطه با مهاجرت موقت، اقامت موقت و اقامت دائم دارد که در صورت انتخاب هر یک از این‌ها باید نسبت به اطلاع از قوانین آن‌ها اقدام کنید.

در بیشتر موارد افرادی که قصد مجله خبری مهاجرت را دارند باید قبل از ورود به کانادا برای ویزای اقامت دائم اقدام کنند. درخواست‌ها را می‌توان از طریق پست یا شخصاً به سفارت، کنسولگری، یا کمیسیون عالی کانادا در خارج از کشور ارسال کرد. روش‌های کاری، اکسپرس اینتری و سرمایه گذاری، در رده‌های بعدی مهاجرت قرار می‌گیرند. چرا که هزینه بیشتری دارند و فرد متقاضی باید شرایط مناسب برای استفاده از این روش‌ها را داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

در طول 3 سال گذشته حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت یا معادل آن در کانادا را داشته باشند. پیر ترودو، نخست‌وزیر کانادا که پدر نخست وزیر فعلی کانادا یعنی جاستین ترودو نیز است، در دهه هفتاد میلادی سیاست جدیدی را برای ارتقای محیط چند فرهنگی و همچنین ارتقای قدرت اقتصادی و نیروی کار در کانادا اتخاذ کرد. بدین ترتیب این کشور پذیرای مهاجرانی از سراسر جهان شد و در حال حاضر یکی از برترین کشورهای مهاجرپذیر در میان کشورهای توسعه‌یافته است. تنها در سال 2018، حدود 310 هزار مهاجر وارد کانادا شده که 57% از آنان جذب بازار کار و مابقی همراه با اعضای خانواده‌شان در این کشور ساکن شدند. شما باید نشان بدهید سرمایهٔ کافی برای تامین هزینهٔ خود و وابستگان‌تان را پس از ورود به کانادا دارید. هم‌اکنون این رقم برای خانواده‌های یک، دو و سه‌نفره به‌ترتیب حدود ۱۳ هزار، ۱۶ هزار و ۲۰ هزار دلار کانادا است.

شرایط هر یک از این دو دسته کاملا متفاوت است و شما پیش از اقدام باید بررسی کنید که جز کدام یک از آن‌ها هستید. سپس متناسب با طبقه خود نسبت به تهیه مدارک و دریافت ویزای مورد نظر باید اقدام کنید. پناهندگی مخصوص زمانی است که شما بیشتر از نظر امنیتی در کشور محل سکونت خود در خطر باشید. در این رابطه می‌توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی در واقع یکی از آخرین راه‌های مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله کانادا است. با صبا ویزا پلن به راحتی برنامه مهاجرتی خود به کشور کانادا را به نتیجه برسانید. بله اگر شما حداقل دوسال سابقه ی کار مرتبط به عنوان یک صنعت گر، ورزشکارحرفه ای و یا کشاورز را دارید ممکن است واجدشرایط رفتن به کانادا با ویزای خوداشتغالی باشید.

پس از دریافت CSQ متقاضی برای دریافت اقامت دائم به ادارهٔ مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست می‌دهد تا امور مربوط به معاینهٔ پزشکی و تایید عدم سوء‌پیشینه انجام شود. هزینهٔ درخواست در این طرح، ۱۰۴۰ دلار کانادا است (به‌جز درخواست اولیه که رایگان انجام می‌شود). مدت زمان لازم برای بررسی درخواست معمولا بین ۱۵ تا ۱۷ ماه طول می‌کشد. امکان دریافت اقامت دائم با هر یک از روش‌های گفته شده، بعد ۳ الی ۵ سال وجود دارد. علاوه‌بر این، هر یک از این روش‌های مهاجرتی نیازمند صرف هزینه‌هایی هستند.

وکیل خود را از ایران انتخاب کنیم یا کانادا؟

در صورتی که پیش نیاز شما و دانشگاه تطبیق داده شود، می توانید پذیرش خواهید شد. شما می توانید برای ادامه تحصیل اقدامات اولیه را که شامل فراهم کردن مدارک و نمرات می باشد، انجام دهید. اسپانسرشیپ خانوادگی باید در استان های مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد اقامت داشته باشد و در این استان ها به کار و اشتغال مشغول باشد. حریم هوایی و دریایی هم جزء خاک کانادا محسوب شده و تولد در آنها، به فرزند تابعیت کانادا را هدیه می دهد.

از آنجا که امروزه راه‌های زیاد و مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، همه افراد به دنبال بهترین روش هستند. در این رابطه باید بدانید بهترین روش مهاجرت به کانادا آن روشی است که متناسب با شرایط و بودجه شما باشند. زیرا در غیر این صورت دریافت ویزای مهاجرت برای شما دشوار خواهد شد.

این نوع پاسپورت در رتبه ۹ جهان قرار گرفته است و علاوه بر این، دارندگان پاسپورت کانادایی می توانند به ۴۱ کشور دنیا صرفاً با مجوز الکترونیکی سفر مسافرت کنند. پاسپورت این کشور علاوه بر درجه اعتبار بسیار بالا باعث می شود تا دارندگان آن راحتی و سرعت عمل زیادی را تجربه کنند و برای سفر به بسیاری از کشورهای دنیا نیازی به ویزا نداشته باشند. از دیگر مزایای دریافت پاسپورت کانادا این است که کشور کانادا موضوع دو تابعیتی را به رسمیت شناخته و به افراد اجازه می دهد که با حفظ ملیت قبلی خود پاسپورت این کشور را دریافت کنند. در واقع به عنوان مثال یک فرد ایرانی برای دریافت پاسپورت کانادا نیازی به لغو تابعیت ایرانی خود ندارد و می تواند به صورت همزمان تابعیت قبلی را در کنار تابعیت کانادایی حفظ کند. استارتاپ، یکی از روش های نسبتاً ارزان و کم هزینه در حوزه سرمایه گذاری کانادا می باشد. در این روش نیاز به سرمایه زیاد ندارید و صرفاً باید تمکن مالی خود را ارائه دهید.

  • از طرفی امضای مشترک همسر متقاضی برای اسپانسر شدن والدین و دیگر افراد می‌تواند همسر را هم در تامین تمکن مالی لازم شریک نموده و در نتیجه بار روی دوش متقاضی را از نظر فراهم آوردن تمکن مالی و هزینه‌ها کمتر نماید.
  • پس از اخذ جاب آفر و ویزای کار و مهاجرت موقت به کانادا، از طریق استان‌ها یا یکی از برنامه‌های فدرال (تجربه کانادایی یا پایلوت) امکان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار را خواهید داشت.
  • سفارت کشور کانادا هزینه‌هایی را برای صدور ویزای داوطلبان نیاز دارد که در زمان مراجعه باید پرداخت شود.
  • البته توجه داشته باشید که صرفا ازدواج کافی نیست و باید مراحل دیگری پس از ازدواج طی شود که بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید.
  • اگر مادر فرزند دارای شهروندی کانادا باشد و پدر تابعیت یک کشور دیگر را داشته باشد و فرزند در خاک کانادا متولد شود، کودک تابعیت پدر و مادر خود را دریافت می کند.